Zadržování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sarka229
Povídálka 19 příspěvků 01.12.18 21:03
Zadržování

Ahoj, maminky (tatínci), mám 2,5 letou dceru. Od června má problém s vyprazdňováním stolice. Před 2.rokem začala chodit na nocnik, se stolici to bylo o pár týdnů déle, ale pak najednou začala zadržovat stolici. Pravděpodobně je to způsobené tím, že ji to někdy nešlo, bolelo to a ona teď má strach. S lékařkou jsem to konzultovala, stále mi říká o úpravě stravy. Tu jsem samozřejmě upravila hned, tekutin také vypije dost. Nedáváme příliš sladkého pití, jen výjimečně, sladkosti má také minimálně. V lékárně mi doporučily Lactulosu. Myslím, že ji pomáhá a stolici má měkčí, ale stejně jak na to přijde, tak hopsa, pláče, teď už tedy na nocnik sedne, ale než začne tlačit, tak je to kolikrát doba. Plánuji Lactulosu už vysadit, protože ji bere od leta s menšími přestávkami, ale obávám se, aby zase nenastal problém. Máte někdo zkušenost s užíváním Lactulosy. Prý není návyková a může se brát dlouhodobě, ale už se mi to zdá od leta docela doba. Případně máte nějaké jiné rady jak zlepšit vyprazdňování? Vím, že to má dcera v hlavě a chce to čas, ale už mě to znepokojuje. V září půjde do školky, tak vůbec nevím jak tohle budeme řešit. Omlouvám se za sloh a děkuji za Vaše příspěvky.

Reakce:
jenny.fields
Nadpozemská drbna 25533 příspěvků 01.12.18 21:08

Ze zkušeností mnoha lidí, se kterými jsem pracovala, dobře pomáhá kineziologie-odblokování.

Sarka229
Povídálka 19 příspěvků 01.12.18 21:16

@jenny.fields a myslite, že se dá použít u tak malého dítěte?

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25533 příspěvků 01.12.18 21:28
@Sarka229 píše:
@jenny.fields a myslite, že se dá použít u tak malého dítěte?

Samozřejmě, všechny děti byly v tomto věku, je to typické období.
Nevím, jestli se to dělá přes rodiče, to je možné.

Sarka229
Povídálka 19 příspěvků 01.12.18 21:30

@jenny.fields děkuji… Zkusim se na někoho obratit přímo v Jihlavě. Třeba nám to pomůže ;)

Rashaa
Kecalka 120 příspěvků 01.12.18 21:33

Připojuji se, syn (též 2,5r) má úplně stejný problém, bez plen je skoro půl roku. Ráda si tu nechám poradit, kdyby někdo věděl, jak to zlepšit.

aleba
Ukecaná baba ;) 1327 příspěvků 63 inzerátů 01.12.18 21:39

Dcera taktéž měla problém s kakáním, nevím jestli nechodila záměrně, nebo prostě chodila takto málo „od přírody“, ale kakání se konalo tak jednou za 3-4 dny. Vždy s brekem, obří tvrdý bobek. Laktulosa pomohla, jely jsme na ní skoro půl roku, vždy jsem dávala až ten druhý, třetí den, když nešla sama od sebe. Pak se to zlomilo a chodila sama pravidelně. Taky jí byly cca 2 roky.
Doktorka nám tento postup schválila, Laktulosa je prý jako jediná nenávyková a v bez vedl. účinků

kočkaVločka
Povídálka 48 příspěvků 01.12.18 21:56

Dcera to dělala taky, přesně jak psala výše @aleba. Taky jsme měli Lactulosu. A opravdu velký dojem na ni udělali sloni v zoo Lešná :) , ze kterých padalo jedno ho… za druhým. Nakonec začala chodit pravidělně, ale jestli to bylo slonama, Lactulosou, nebo jí prostě došlo, že to tak bude lepší, to nevím.

podaji
Zasloužilá kecalka 520 příspěvků 2 inzeráty 01.12.18 22:16

Syn s tím měl taky dlouho problém zhruba půl roku. Na nočník čůrat chodil v pohode i pak na záchod ale velkou prostě nee. Nejdříve kakal do plenky pak ani to ne. A zhruba jednou týdně. Netlacili jsme na něj že musí chodit na záchod. Ať se vykadi třeba do vany. Nic ale nefungovalo. Jíme normálně hodně ovoce zeleniny vlákninu. Hodne pil. Zkouseli jsme i homeopatika. Lactulosa ho jen nadymala. Už jsem z toho byla zoufalá. Nasadili jsme forlax. Četnost stolice se upravila ale co je nejdůležitější v podstatě ze dne na den asi po tom půl roce začal chodit sám na záchod. Forlax dávám dodnes ale snížili jsme dost dávku a dávám ho už jednou za tři dny a za měsíc budeme vysazovat úplně. Ťuk ťuk ťuk Prostě mu to tam v té hlavičce muselo docvaknout.

Filzefina
Kecalka 132 příspěvků 01.12.18 22:34

Zkuste davat psyllium

Teris195
Stálice 67 příspěvků 01.12.18 22:47

Asi úplně neporadím, jak dceři pomoci, ale určitě bych nedoporučovala Lactulosu dlouhodobě a pravidelně. Návyková ani nějak škodlivá není (pokud vím), ale dlouhodobé užívání může způsobit „zlenivění“ střev a ty pak budou pracovat ještě pomaleji a vyprazdňování bude ještě složitější, nepříjemnější a náročnější.

Sarka229
Povídálka 19 příspěvků 02.12.18 08:17

Všem děkuji za příspěvky. Vypadá to, že to těm dětem prostě musí dojít v té hlavičce. Snad to tak bude i u nás a snad brzo :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >