Reklama

Vysoká horečka..nejde srazit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

akinorev
Kecalka 321 příspěvků 24.02.09 20:24
Vysoká horečka..nejde srazit

Prosím o pomoc…
Máme 8,5 měsíční holčičku.Od včera má vysoké teploty přes 39.Dneska ráno jsme byly u DR. a ta nám řekla ,že je to jen viroza,aby jsme srážely teplotu.Jinak jí nic jiného není.Ale v tom je ten problém......ještě se nám nepodařilo ji srazit.Jen o půl stupně,což je asi dost málo,když měla 39,4.Četla jsem ,že se nesmí dělat zábaly,když má dítě studené nohy a ruce…Tak vůbec nevím jak s tím dolů,protože jí vůbec nic nepomáhá.
Můžete mi prosím někdo poradit????Pomoooc…

Reklama

Reakce:

bledule
Ukecaná baba ;) 1374 příspěvků 24.02.09 20:29

Ahoj!
My taky nemůžeme zábaly kvůli studeným rukám a nohám. Ale dočetla jsem se (asi někde tady), že se můžou chladit třísla - nezkoušela jsem, než jsem se k tomu dostala, horečka klesla.
Pak se můžou střídat např. Nurofen sirup a Paralen čípky (každý má jinou účinnou látku) po 4 hodinách.
Držím palce, ať je horečka brzo pryč.

frogletfriend
Závislačka 2867 příspěvků 24.02.09 20:33

Ahoj,
koukni na tuto diskusi, kt. jsem zakládala. Taky jsme měli s horečkou problémy… https://www.emimino.cz/modules.php?…

Přeji, ať je brzy lépe :wink:

capinka
Kelišová 7461 příspěvků 24.02.09 20:38

Nam vzdycky pomohl tvaroh do ponozek, kdyz uz to neslo dolu po sirupech. Normlane jsme male napatlala tvaroh na nohy a dala na to dvoje ponozky. Do rana to telicko uplne vythalo vlhkost z tvarohu, ponozky byly vzdycky suche a vetsinou sla trochu dolu i ta teplota. Jinak chlazeni trisel jsem videla, ze delaly sestricky v nemocnici malym detem, takze se to asi dela.

zaneth
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 24.02.09 20:40

My jsme před 14 dny měli totéž. Malej měl 39-39.5, trvalo to 4 dny a dávali jsme paralenový čípky na střídačku s sirupem Ibalgin každých 6 hodin, přesto teplota klesla třeba na hodinu a pak byla zase zpět a to i poránu, když spal. Po 4 dnech teplota sama ustoupila a malej se osipal na bříšku a zádech. 5 nemoc byla potvrzena. Teď už je jako rybička. Naše Mudra říkala, že je to běžné viroví onemocnění a teploty , které nejdou srazit jsou dost typickým projevem. Tak možná budete mít totéž. Každopádně držím palce, aby to brzy bylo v pohodě. :D

Lenquita
Kecalka 198 příspěvků 24.02.09 20:41

Chlazení třísel můžeš, ale dávej pozor, aby jsi top nepřepískla. Nám hodně pomáhal studený obklad na čelo.
At jste brzo fit!!

Kami74
Závislačka 4548 příspěvků 24.02.09 21:00

Chlazení třísel mi teď radila lékárnice,že prý funguje úplně nejlíp.Nejlépe prý ledem,či něčím zmrzlým,zabalit do utěrky nebo ručníku a přiložit na třísla.Jen se musí dát pozor na to,aby se to nepřepísklo.ˇJak dlouho chladit nepovídala.Zkusila bych pár minutek,ale fakt nevím,u nás to nakonec nebylo třeba.

akinorev
Kecalka 321 příspěvků 24.02.09 21:13

Holky…děkuju moc…uz jsme daly ten tvaroh ..tak uvidíme…
Určite dám vědět…

frogle -tam už jsem hledala.Jen jsem nevěděla co,když má vlastně zimnici…když se prý nesmí zábaly…
Tééda řeknu vám,že horečky jsme měly,ale nikdy ne takhle,aby to nešlo srazit. :oops:

akinorev
Kecalka 321 příspěvků 26.02.09 21:53

Tak hlásím,že teploty klesli až dneska.Ráno jí vylítli až na 40 chudince ,ale od té doby tuky ,tuky jen odpoledne a zatim nic.Včera jsme navštívily pohotovost ,kde ji znovu udělali CRP a měla 103,tak další vyšetření atd…
Má chuděrka zánět v obou ouškách,tak jí dali nějaké kapičky a ATB ,aby ji to prasklo samo jinak zítra ji to budou asi muset píchnout… :cry:
Prý jsou takové teploty normalní a trvají klidně až 5 dní…
No nazdar..to mě už trefí .....
Jinak moc děkuji za rady......

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vypadat v práci co nejlépe. Pozor na světlo i vůni

V práci trávíme významnou část dne, a proto je i náš vzhled důležitou... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >