Reklama

Vysoký otec, vysoké dítě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jizvíková
Extra třída :D 12612 příspěvků 13.01.11 15:08
Vysoký otec, vysoké dítě?

Ahoj,
zajímá mě výška dětí. Kdy se dá odhadnout, že bude vysoké či ne?
Manžel je hodně vysoký, ale třeba ve školce byl jako ostatní, nevyčníval. Já ve školce byla pomalu nejvyšší a dneska mám 170cm. Tak mě zajímá, jak to tak chodí, jeden syn je zcela po mně a druhý je věrná kopie manžela, třetí syn, momentálně dlící v plodovém vaku vypadá dle 4D utz, jako manžel a vzhledem k velké hlavě, po muži asi bude. Tak budu mít doma další dva dlouhány a jednoho průměrně vysokého??
Manžel má 194cm, můj otec 201, tchán 183cm, tchýně 155cm, moje máma 163

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Kamilenka
Kecalka 248 příspěvků 13.01.11 15:13

Někde jsem četla, že výška dítěte je jako jedna z mála věcí podmíněná dědičností pouze po rodičích. „Vybere si jednoho z nich“ (Pokud je třeba hodně vysoký otec a malá matka - bude po jednom z nich… žádný průměr). :-)

PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 13.01.11 15:19

Já si myslím, že se to jakštakš dá poznat z růstové tabulky. Za první rok, dva vidíš jak rychle dítě roste, tak se dá odhadnout, jak vysoké bude v 18ti (kde končí tabulka). Např. naše malá by podle toho měla mít v 18ti letech 176cm. Já mám 173, její otec 187.

PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 13.01.11 15:20

Btw., moje matka má 172 a otec 176, což by u mě odpovídalo. Ale brácha má 191, takže ani po jednom z rodičů to nebude.

Sany80s
Kelišová 6405 příspěvků 13.01.11 15:20

V genetice se nevyznám, ale máme takové praktické zkušenosti rodině.
Sestřenice1 je malá (méně než 160), manžel má ke 190 a jedno jejich dítě má pod 160 a druhé okolo180(obě holky).
Sestřenice2 dva je také pod 160, manžel je hodně vysoký(přes 180). První holka má přes 170 a je celý tatínek. Druhá holka má ke 170, ale stavba kostry je celá maminka. Ale ta výška je takový průměr mezi oběma.
Bratranec i jeho maželka jsou velmi malí. Maželka ke 160 a on ke 170. Obě děti jsou velmi vysoké (po dědečkovi z matčiny strany).
Z čehož asi plyne, no já snad ani nevím ohledně té výšky co,snad jen, že ženy v naší rodině mají v oblibě vysoké muže. Včetně mě 8-).
Ještě bych chtěla říci, že všichni, teří se povedli do naší rodiny jsou okolo 12 let vysocí už tak,jak budou vždy. Máme asi v genetice, že hodně brzy fyzicky vyspíváme.

Příspěvek upraven 13.01.11 v 15:24

darisek
Povídálka 28 příspěvků 13.01.11 15:23

Já si myslím, že dnešní děti více rostou do výšky. A většina z nich přeroste své rodiče. :-D Ale zcela jistě se dědí po rodičích indispozice. Takže u Tebe budou pravděpodobně velikáni :-D

TehotnaTerezka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.11 15:31

ja bych rekla, ze se to moc predpovedet neda, vzdyt spousta chlapu vyrostla az na vojne :)
treba muj bracha byl vzdycky takovy zaprdek, ma maleho tatu cca 170, nase mama ma 168, takze bylo jasne, ze maly zustane, no a nakonec to prave na vojne vytahl skoro na 190, asi po dedovi
mama byla zase vzdycky desne velka, na zakladce byla az do 5. nebo 6. tridy suverenne nejvetsi i mezi klukama, ale v 8. tride rust prestala a zustala na prumernych 168 cm

Kamilenka
Kecalka 248 příspěvků 13.01.11 15:35

Dědičné vlivy se podílejí takřka na celém lidském životě, růst a výšku nevyjímaje. Není proto překvapivé, když rodiče nízké postavy mají malé potomky. Jediná informace, kterou si dítě přináší na svět, jsou geny zděděné po rodičích. Tato informace je uložena v DNA v každé buňce lidského těla. Převážná většina DNA se nachází v buněčném jádru.
Je tedy možné z výšky rodičů vypočítat pravděpodobnou výšku jejich dítěte:

Cílová výška chlapců = výška otce + (výška matky +13) / 2 ± 10 cm

Cílová výška dívek = výška matky + (výška otce –13) / 2 ± 10 cm

Vzorec obsahuje hodnotu 13 cm představující průměrný rozdíl mezi mužskou a ženskou tělesnou výškou a rozsah ± 10 cm vymezující pásmo cílové výšky, kde se nalézá s 95% pravděpodobností hodnota dospělé tělesné výšky potomka daných rodičů.

jizvíková
Extra třída :D 12612 příspěvků 13.01.11 15:36

Tak to jsem fakt zvedava, uz vidim jak jedno z dvojcat ma 200cm a druhé 175cm :-?

Kamilenka
Kecalka 248 příspěvků 13.01.11 15:37

Píšou na stránkách růstového hormonu… :wink: Ale je pravda, že u nás v rodině to taky tak úplně neplatí.

jizvíková
Extra třída :D 12612 příspěvků 13.01.11 15:46
Kamilenka píše:
Dědičné vlivy se podílejí takřka na celém lidském životě, růst a výšku nevyjímaje. Není proto překvapivé, když rodiče nízké postavy mají malé potomky. Jediná informace, kterou si dítě přináší na svět, jsou geny zděděné po rodičích. Tato informace je uložena v DNA v každé buňce lidského těla. Převážná většina DNA se nachází v buněčném jádru.

Vzorec obsahuje hodnotu 13 cm představující průměrný rozdíl mezi mužskou a ženskou tělesnou výškou a rozsah ± 10 cm vymezující pásmo cílové výšky, kde se nalézá s 95% pravděpodobností hodnota dospělé tělesné výšky potomka daných rodičů.

V tom případě bych měla počítat tak 177 až 197cm. Teda ten po mně bude to menší a ti po muži ta vyšší sféra :)

holky doufám, že máte rádi nejen velikány :lol:

Pipet
Generální žvanilka 24085 příspěvků 13.01.11 15:49
Kamilenka píše:

Akorát že já jsem větší jak tatínek :mrgreen: , no, půlka příbuzných má 150cm, Majda taky zatím moc nevyrostla, tipuju, že bude spíš drobek.
Ten vzorec je ale na prd, jako s přesností 95% mít rozmezí 20cm, já myslím, že na 99%bude měřit 150-190cm :lol:

jizvíková
Extra třída :D 12612 příspěvků 13.01.11 16:21

Pipet a ja doufam, ze tech 150 to fakt nebude :lol:

birma
Echt Kelišová 8114 příspěvků 13.01.11 16:32

Ahoj, moje zkušenost- já 162cm, otec dětí 184cm-první dítko syn- 3,55kg/52cm porodní míry, pevná kostra od mala, výška průměr (dle tabulek), růstový spurt ve 13ti letech, nyní je mu 15,5 a měří 184cm…předpoklad, že doroste 192 :roll:
druhé dítko dcera- 3,25/50cm porodní míry, droboučká, hubená do dnes. Od půl roku špatně prospívala, na genetice nic nezjištěno, růstový hormon v pořádku, jen nám ve 3 letech zjisitli, že má opožděný kostní věk (tehdy to bylo 1,5 roku). Nyní je v pubertě-14 let, kontrolovali jsme kostní věk (12let- takže stále zpožděný). Měří 154cm a podle tabulek (když posuneme o dva roky věk) měla by dorůst 165cm- takže bude větší než já. Ze zkušenosti vím, že je dobré růst sledovat (syn za 2 roky vyrostl 24cm a dcera zase jen 8), a na endokrinologii nám bylo řečeno, že dcera se „vrhla“ do mojí rodiny- mamka 156cm, babička 152cm… takže budu ráda, když doroste aspoň jako já :wink:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.11 19:44

Tak já taky napíšu zkušenosti. Určitě to není jenom po rodičích jak tady někdo píše, nebo že by to nemohl být průměr mezi oběma. Já jsem byla vždycky největší a v osmé třídě už jsmem byla skoro nejmenší a to mi zůstalo. Měřím jenom 158cm. Můj bratr je zase naopak vysoký a to dokonce o 6cm větší než náš otec. Já jsem ještě menší než maminka. Jinak výška se nějak počítá z výšky otce i matky, teď přesně nevím jak, ale na internetu to najdeš, a vždy to může být výsledek plus nebo mínus až 8cm, takže asi tak. :lol:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >