Vysvědčení v Itálii

concetta
10.2.11 11:54

Vysvedceni v Italii

Ahoj maminky. Potrebovala bych poradit. Zijeme v Italii a syn chodi do prvni tridy. Predesilam, ze je opravdu vyborny … jeste mnohem lepsi, nez bych cekala. Nerikam to proto, ze je to me dite :oops:, ale opravdu me neustale prekvapuje. Ve skole jedou dost rychle: pisi psacim vsechna pismena uz od listopadu, uci se prvni gramaticka pravidla, pisi diktaty (take od listopadu), ted se prave uci pravidla deleni slov na konci radku. Ctou normalni pribehy a ne nejake zjednodusene vety(jak to pamatuji ja: „mama mele maso“). V matematice scitaji a odcitaji do dvaceti, deli cisla na desitky a jednotky, delaji slovni ulohy.
A on to vse fakt vyborne zvlada. K tomu bych jeste chtela dodat, ze tady jsou skolaci prumerne mladsi nez v CR, protoze do skoly se chodi pokud ma dite 6 let do konce prosince skolniho roku. Odklady se nedavaji, nektere deti chodi i mladsi, treba 6 az v breznu. Vyucovani je az do 4 odpoledne (ne druzina, ale normalni vyucovani) a pak maji jeste domaci ukoly. Takze dost drsne…
Tak to jen abych ve zkratce popsala situaci. V pondeli jsme dostali pololetni vysvedceni. Znamky jsou zde 1 - 10 (10 je nejlepsi). V sesitech ma syn same 10 nebo 10 s pochvalou, tak samozrejme ocekaval 10 i na vysvedceni (mozna az na telocvik, na ten fakt neni). Jake bylo ale nase prekvapeni, kdyz dostal skoro same 9, 10 jen ze cteni, hudebky (hraje mimoskolne na klavir) a vytvarky. Hrozne ho to zklamalo, chudacek mi rikal, ze je blby na matiku, protoze ma 9. Ja se mu snazim vysvetlit, ze znamky nejsou dulezite, ze to udelali, aby ho stimulovali k jeste lepsim vykonum … ale moc nevim, co mu rict … pripada mi to uplne ujete. Take proto, ze deti, ktere na tom nejsou zdaleka tak dobre, maji take 9. Chapu, ze je chteji podporit, ale prece by meli podoporit vsechny (treba dat vsem 10, i tem horsim, to bych brala), ale ne slabsiho podporit a toho silnejsiho shodit, aby ho jeste vice vybicovali. Je to strasne nelogicke: do sesitu dava ucitelka 9 jen fakt kdyz to ma dite spatne, jinak dava 10, i kdyz je tam treba mala chybicka. Tak je pak jasne, ze 9 chapou jako spatnou znamku. Proste jsem z toho dost nastvana, jinak skola je vyborna a doposavad jsem si nemela na co stezovat. Chystam se zajit za ucitelkou a reditelkou, ale stejne to na tom nic nezmeni (spis ji jen ja ulevim). Hlavne nevim, jak to vysvetlit synovi. Nechtela bych, aby ho to demotivovalo. Nejake napady?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

397
10.2.11 12:24

Je zajimave se docist jak je to v jine zemi se skolakama.Ja ziju v Rakousku tu je to jine nez u vas, tak ti az tak neporadim.Ale myslim si, ze nejlepe bude ,kdyz se zeptas ucitelu ve skole proc 9 a ne 10,a sveris se jak je maly nestastny,mela bych strach ,ze se prestane ucit ,ze ho to uz nebude bavit ,kdyz stejne nedostane dobre ohodnoceni,deti se rychle zklamou.My jsme meli ve skole taky same jednicky a neslo nam kresleni,behala jsme za ucitelkou aby nam nedavala 2,jinak by mel syn trauma :mrgreen: :mrgreen: Ted je v puberte a jsem rada za pozitivni znamky :evil: :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13114
10.2.11 12:58

Ahoj, my taky žijeme v Itálii a do školy jde syn příští rok, tak jsem teda zvědavá :think:
Asi bych se mu snažila vysvětlit, že ani 9 není špatná známka a nějak ho podpořit, aby nebyl smutnej, co nějaký dáreček za vysvědčení???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.10.12 17:04

Nas to ceka az za par let..maly ma zatim rok a pul..ale jako co mi tady holky rikaji..tak tady je to fakt silene..ve skole kolik toho maji a pak ukoly..a ze ukoly dostavaji i na letni prazdniny domu..no jsem zvedava… a odkud jsi z italie?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14624
15.10.12 17:25

Naše velká dcera má kromě českého i kompletní německé vzdělání. U nich to bylo stejné jak popisuješ. Obzvlášť na gymplu ve vyšších ročnících. I když domů nosila jedničky, málokdy je mela na vizu ze všeho. Odůvodňovala to tím, ze tam to je bezne, ze je neradi dávají. Jako kdyby to pak učitelka musela někde vysvětlovat, proc má student Same jedničky. Ale protože to dcera neresila, nechali jsme to tak. I její dvojky se rovnali našim jednickam.

Naše mala dcera pro změnu navštěvuje americkou školu. To je zase jiný extrém. Je v první tride. Loni ve školce se už naučili psát, číst, počítat. Známky nemají vůbec, za úkoly jim lepí samolepky nebo smajlíky. Ctvrtletne je testují z angličtiny, matiky a cteni. Musí plnit ukoly načas, pak se to vyhodnocuje a nám se do ruky dostane spousta tabulek s čísly, kde vidíme procenta, kde je ona, kde zbytek třídy, kde by mohla Ci mela v dalším čtvrtletí byt…Zlaté naše znamkovani :-)

Malého bych taky necim odmenovala, je moc šikovný! Jen porad opakuj, co jsi psala, ze na tom svet nestojí a nepada i kdyz ten jeho určitě ano - naše mala všechno strasne proziva, neexistuje, aby sla do školy nepripravena anebo něco neměla… hodně zdaru ve skole, by ME opravdu zajímalo, co Ti řeknou :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
concetta
16.10.12 09:25

Ahoj, od mého příspěvku uběhly už dva roky a my jsme zase o kousek dále. O vysvědčení jsem si tenkrát šla promluvit s ředitelkou, ale nemělo to vůbec žádnou cenu. Je to osoba, která nesnáší nejenom jakoukoli kritiku, ale prostě ani nejmenší pochybnost o škole. Normálně slušně jsem jí řekla, že to syna mrzí a že je z toho zmatený, a ona zareagovala tak, že my jako rodiče nemáme vůbec žádně právo zpochybňovat hodnocení učitelky a že je naprosto normální v pololetí nedávat 10, protože toho ročního programu probrali jen polovinu, tak nemůžou mít tu nejvyšší známku. Na to jsem jí řekla, že v tom případě byl měl mít 5, pokud by se to takhle mělo brát, ale to jí naštvalo ještě víc.
Takže už jsem to dál nerozebírala. Prostě v Itálii je to takhle. On už to také pochopil a funguje to podobně i nadále. Dostat 10 je čím dál tím těžší a na vysvědčení je to v podstatě nemožné.
S. a.n. y. - je pravda, že mají ukoly i na prázdníny a že toho mají opravdu hodně. Zatím mi to tak ale vyhovuje a syn to zvládá. Tak snad tomu bude tak i nadále.

• Nahlásit
  • Citovat
16.10.12 12:18
@concetta píše:
Ahoj, od mého příspěvku uběhly už dva roky a my jsme zase o kousek dále. O vysvědčení jsem si tenkrát šla promluvit s ředitelkou, ale nemělo to vůbec žádnou cenu. Je to osoba, která nesnáší nejenom jakoukoli kritiku, ale prostě ani nejmenší pochybnost o škole. Normálně slušně jsem jí řekla, že to syna mrzí a že je z toho zmatený, a ona zareagovala tak, že my jako rodiče nemáme vůbec žádně právo zpochybňovat hodnocení učitelky a že je naprosto normální v pololetí nedávat 10, protože toho ročního programu probrali jen polovinu, tak nemůžou mít tu nejvyšší známku. Na to jsem jí řekla, že v tom případě byl měl mít 5, pokud by se to takhle mělo brát, ale to jí naštvalo ještě víc.
Takže už jsem to dál nerozebírala. Prostě v Itálii je to takhle. On už to také pochopil a funguje to podobně i nadále. Dostat 10 je čím dál tím těžší a na vysvědčení je to v podstatě nemožné.
S. a.n. y. - je pravda, že mají ukoly i na prázdníny a že toho mají opravdu hodně. Zatím mi to tak ale vyhovuje a syn to zvládá. Tak snad tomu bude tak i nadále.

a odkdu jsi z italie? a nejsi nahodou u nas ve skupine na facebooku v italkach?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6367
7.11.12 21:29

Ahoj sice nejsem v Italii, ale v Holandsku, ale mame to podobne. V 5 letech se ucili pismena, cislice, skladat pismena do slov a opetovne rozkladat..co slysi na zacatku, na konci, uprostred. Ted je mu 6 a je v holandske 3. tride, coz odpovida nasi prvni..Pochopila jsem, ze maji 4 kategorie. I., coz je 1 holcicka, ktera umela uz cist na zacatku zari, II, deti, ktere jedou rychleji, nez osnovy..III…vetsina deti, ktere se uci dle ocekavani a nema zadne problemy a IV. deti, ktere potrebuji vic casu. Doufam, ze podle toho taky nebudou znamkovat, protoze tak by 1 nemel skoro nikdo. Je to uplne jiny system, nezabyvala bych se 9 nebo 10, je to porad vyborne vysvedceni. Zalezi na tom, co umi a ne jestli ma 10 na vysvedceni, zvlaste, jestli ji u vas skoro nedavaji..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama