Vytěsněné vzpomínky

Anonymní
13.10.19 17:04

vytěsněné vzpomínky

Zdravím, nedávno jsem si vzpomněla na nějaké události z mého dětství, které nejsou zrovna veselé a které jsem asi vytěsnila. Nemůžu nad tím přemýšlet aniž bych se rozplakala, ale zároveň mě to neovlivnilo až tak abych nebyla schopná dál pokračovat v životě. Nevím jestli vyhledat odbornou pomoc, protože s nikým jiným o tom jednat nemůžu.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

377
13.10.19 17:32

Pobav se s někým o tom, myslím psychologa, psychoterapeuta. Takhle funguje lidský mozek, některé vzpomínky potlačí, aby nám do budoucna neubližovaly. Moc se v tom ale nebabrej, některé vzpomínky můžou být získané, to znamená, že se nikdy nestaly. Já sama mám 2 různé vzpomínky na jednu událost a nevím, která se stala a kterou jsem si vybájila.
Pečlivě si vyber odborníka. Špatný psycholog ti dokáže tyto vzpomínky i vyrobit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10335
13.10.19 19:56

Pro začátek to zkus napsat na papír a třeba spálit, jestli to nechceš uchovávat.

Ale jinak jo, chceš to někomu vyprávět a nebýt za to odsouzena, posmívána - naopad dostat pozitivní reakci. Dost to pomůže zahojit staré rány a získat nad tím reálnou kontrolu a umožní ti to jít dál.

to že dřív si k těm vzpomínkám neměla přístup a teď jo, znamená že už si dostatečně silná a nemusíš sama sebe chrátnit před bolestí, co si musela přežít. Proto se hodí to dořešit tak, aby už to byla fakt jen minulost a najít si psycholožku či psychologa a probrat to s ním se hodí.

Člověk za kterým půjdeš by měl mít opačné pohlaví, než člověk co ti ubližoval.

A než se někam odhodláš - tohle je docela dobrá kniha, co může pomoci.

https://obchod.portal.cz/…uzeni-tygra/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama