výtok z pupíku

534
17.9.05 18:40

výtok z pupíku

mám doma 14denní miminko.prosím o radu.v pupíku má jakoby zaschlou krev.je to normální?v porodnici mě na nic takového nepřipravili ,a tak te´d nevím jestli plašit nebo je to běžné,že ještě něco vytéká ven..... :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1076
17.9.05 18:50

Ahoj Bobeši,

je to úplně normální. Namoč si čtvereček do lihu a ten stroupeček strhni. Ničeho se neboj, další už se neudělá. Tím že stroupeček strhneš, se ten pupíček už úplně zatáhne.

Tak hodně štěstí s miminkem a ať vám dělá samou radost.

Ahojky Katka a kluci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1785
17.9.05 18:52

Ahojka, nic se neboj, u 14tidenního mimča ještě nemusí být pupíček úplně zhojený, pokud jsi ho třeba koupala, tak se mohla ranka trošku rozmočit.
Vyčisti ho jemně štětičkou a čistým lihem, pokud máš doma Betadine desinfekci, tak to můžeš ještě přemáznout tímhle (ale není nutno) a nějaký den to moc nemáčej.
Pupíček se chová jako normální ranka, nechej to zaschnout a za pár dní tam bude už jen suchý stroupek, nemusíš do toho moc rýpat, ono se to zahojí samo:-)
Zdravé mimčo přeje

Jazzi a Matýsek skoro 5m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4055
17.9.05 19:21

Jéžiš Katko, mě to ani strhávat nenapadlo :o !!!
Nechala jsem to tak, jen jsem to lehce otírala lihem a stroupek se sám odloupl za pár dnů......
Při strhnutí bych se bála krvácení
Ale taky mě to vyděsilo, protože se z porodnice odloupl takový ten hnědý mázek a pupík vypadal úplně skvěle a najednou se tam objevil krvavý strup :twisted:
NiKina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
534
17.9.05 19:45

dííík.hned jsem klidnější. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
17.9.05 20:38

ahojky

já bych to taky asi nestrhávala - Michal to měl taky - potírala jsem lihem - ráno a večer a než jsem došla k dr. tak to bylo pryč:))

Tak ať se to mimiškovi spraví:))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
17.9.05 22:58

Ahoj, malá to měla taky. Když jsme šly z porodnice, bylo to úplně v pohodě, ale pak jsem jí párkrát dala plenky Pampers a potom se udělal krvavý strup. Doktorka mi pak říkala, že to tyto plínky dělají, že už se s tím setkala několikrát. Pupík jsem každý den čistila vatovou tyčinkou namočenou v lihu, doktorka mi řekla, že stroupek je nutné odtranit. Tak jsem to dělala několik dní a pupík byl úplně v pořádku. Od té doby je to zcela v pohodě. Není to tedy nic neobvyklého miminko to nebolí - ani to odstraňování :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
420
18.9.05 22:53

Nám už v porodnici (a potom i na v poradně) říkali, že pupík máme první měsíc čistit lihem (vatovou tyčinkou) denně, bez ohledu na to, je-li tam stroupek nebo není. Jinak myslím, že plenkama to být nemusí, nám se stroupek dělal taky a to jsme měli plínky s „vykousnutím“ na pupíček.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
19.9.05 11:24

Bebatko, vždy to určitě není plínkama - ono je to opravdu běžné. Taky jsme pupík čistli do 1 měsíce :) a je teď v pořádku. U nás to však plínky způsobily, dokud jsem malé dávala Fioxies nebo Huggies, bylo to OK, pak jsem jí dala Pampers a začala se objevovat na plínce i krev. Takže jsem je rychle zase přestala dávat, pupík jsem vyléčila pečlivým každodenním čištěním, musela jsem ho také přelepovat sterilním mulem a bylo to v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
860
19.9.05 13:39

s těma plínkama…, to je spíš tím , že miminko čurá a rozmočí si to tam… takže je lepší mít ty plíny s vykousnutím
Jinak líh a čistit, nebát se přitlačit, nejsou tam nervová zakončení…
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama