Vyúčtování 2017

28.4.17 10:09

Vyúčtování 2017

Ahoj, Už vám přislo vyýčtování za vodu? Nedoplatky?
Praha???
Majitel bytu měl nějaké kecy, že už to dávno mělo přijít ( asi si myslí, že mu ho
nechci dát :mrgreen: ) Ale ještě nepřislo..

a Zajimá mě ještě jedna věc..
Když jste v pronájmu, nebo pronajímáte a příjde nedoplatek tak se automaticky zvedá nájem(poplatky)?
Protože mě to zvedá pořád :lol: Známým teď přišel nedoplatek skoro 10 000,ale nájem ani energie nikdo nezvedl, tak jsem z toho trochu zmatená..
Děkuji za odpovědi :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

28.4.17 10:14

Taky cekam nedockave, uz sem pani domaci volala dvakrat a nic jeste nema.Jsme prvni rok v podnajmu tak sem nato zvedava, protoze vubec nevim jaky mame zalohy. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Any11
28.4.17 10:17

@Barunka.10 Nam uz ano, ale nam chodi mailem od spravcovske firmy, to ma proste kazdy dum jinak.

U nas vysi zaloh stanovuje SVJ.

• Nahlásit
  • Citovat
28.4.17 10:20

U nás přišlo vše minuly tyden (Praha). Najem nam nezveda, i kdyz prisel nedoplatek, je pouze na nas, jestli cheme zvysit zalohy, takze my rekli ano a zvedame dobrovolne :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
28.4.17 10:25
@Kattynka000 píše:
U nás přišlo vše minuly tyden (Praha). Najem nam nezveda, i kdyz prisel nedoplatek, je pouze na nas, jestli cheme zvysit zalohy, takze my rekli ano a zvedame dobrovolne :kytka:

jak to dopadlo s tím tvým nedoplatkem? byla to chyba?

• Nahlásit
  • Citovat
28.4.17 10:28

Přišlo uz před třemi týdny ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49423
28.4.17 10:30

Ano, doma už to přišlo, ale tam, kde pronajímám, ještě ne.
U současných nájemníků mám vše mimo vody přepsáno na ně. U minulých to nešlo, ale mám poplatky nastavené raději výš, takže měli přeplatky. Ptala jsem se jich, zda chtějí na další rok snížit zálohy, ale vyhovovalo jim to platit víc a pak si nechat vrátit. Kdyby měli velké nedoplatky, na zvýšení záloh bych trvala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.4.17 10:37

Děkuji za reakce..
Tak doufám, že to každým dnem příjde, protože majitel už je pěkne nevrlej ( jako kdybych mohla za to, že mu pošta stále chodí ke mě) :lol: :lol: :roll:
A jsem zvědavá jestli bude nedoplatek, protože v loni byl, tak se navýšily zálohy někde o nějaké 3000 měsíčně :cert:
U nás výši záloh stanovuje můj majitel :lol: Vlastně před mšsícem přislo vyúčtování za elektřinu-kde byl přeplatek a přesto zvýšil nájem :potlesk: :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4568
28.4.17 10:40

Tak hlavně ono záleží na tom, kdy to odevzdá předseda baráku na byťák - podepsané. Podle toho se pak odvíjí doba, kdy se vyplácí přeplatky nebo platí doplatky.

Od odevzdání předsedou je 30dní na podání námitky a až potom je byťák začne zpracovávat. Takže někdo má teď, jiný až v květnu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.4.17 10:48

@Doe_Jane Jen na jednom meraku, takze stejne doplacime palku, ale bohuzel, je to tím, že uznávám, jsem kráfa.. Byli jsme zvyklí na vlastní kotel, takže kohoutky otevřené pořád a topilo to tak, jak sepnul kotel, který jsme si nastavovali sami dle svého, navíc to bylo jen jednou, jinak jsme bydleli v RD, kde jsme topili dřevem, nedošlo nám, že tyhle byty topí tak, jak jsou otevřené kohoutky. Jsme poučení pro příště. Dluh jsme uhradili, zálohy jsme si o 1000,– zvedli a příští vyučtování snad bude milejší. Majitelka z toho naštěstí tragedii nedělá, jinak jsme prý super nájemnící a rozhodně kvůli tomu nebude šílet. Ještě nám poradila, kde se dá jinak ušetřit. Mám štěstí, že máme skvělou majitelku no :-) Hold se chybama člověk učí :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
28.4.17 10:51

@Kattynka000 jojo jasný, mi to nemusíš říkat, já jednou nechala týden protékat záchod než jsem si zavolala opraváře, dopláceli jsme 10 tisíc… tak snad to příští rok bude pro vás teda lepší :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
28.4.17 10:53

@Doe_Jane No, holt lidi z burákova no, byli jsme zvyklí na úplně něco jiného a představovali jsme si pražské bydlení jako hurvínek válku :lol:.. Tohle jsou přesně ty důvody, proč mít našetřeno, takže jdem zas na novo šetřit :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
28.4.17 10:56
@Kattynka000 píše:
@Doe_Jane No, holt lidi z burákova no, byli jsme zvyklí na úplně něco jiného a představovali jsme si pražské bydlení jako hurvínek válku :lol:.. Tohle jsou přesně ty důvody, proč mít našetřeno, takže jdem zas na novo šetřit :mrgreen:
:kytka: jsou to jen peníze… hlavně že jsme zdraví ;)
  • Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama