Výuka polštiny

2646
13.4.20 18:54

Výuka polštiny

Holky, nemáte tip kde se učit polštinu? V okolí nikdo lekce nedává, přes Skype bych se nejspíš styděla. Vůbec nevím kde začít, jestli shánět nějakou knihu pro samouky nebo třeba najít web, kde se učí polské děti. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17240
13.4.20 19:05

@Petula306 A jsi uplny neznalek, anebo rozumis, ale nemluvis a nepises?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2646
13.4.20 19:09

@cecetka Neználek. Rozumím jenom tak, jak neználci rozumí Polákům :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2932
13.4.20 19:29

A co aplikace Mondly? Je tam 33 jazyku, plný přístup se sice musí zaplatit, ale je to celkem natriskane a pro začátečníky asi nejlepší, na co jsem zatím narazila. Já jsem věcný samouk na italštinu a dost me to posunulo. Chce to po tobe i nahrávat výslovnost i psat, obsahuje to i konverzační modul, je to takové pestré, opakuje přiměřeně a opravdu to člověka naučí. Jsou tam i různé denní lekce a tak.

Příspěvek upraven 13.04.20 v 19:30

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7105
13.4.20 19:29

@Petula306 Tak pro zatím Duolingo. Je to takový nenáročný, ale po čase tě to začne štvát. A ještě existuje Polština pro samouky. Je to z edice pro samouky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2932
13.4.20 19:31
@Semtex píše:
A co aplikace Mondly? Je tam 33 jazyku, plný přístup se sice musí zaplatit, ale je to celkem natriskane a pro začátečníky asi nejlepší, na co jsem zatím narazila. Já jsem věcný samouk na italštinu a dost me to posunulo. Chce to po tobe i nahrávat výslovnost i psat, obsahuje to i konverzační modul, je to takové pestré, opakuje přiměřeně a opravdu to člověka naučí. Jsou tam i různé denní lekce a tak.Příspěvek upraven 13.04.20 v 19:30

Jo a jako základní jazyk si můžeš zvolit češtinu, to je taky supr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2646
13.4.20 19:35

Díky holky za tipy :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17240
13.4.20 19:48

@Petula306 Me hodne na polstinu a rustinu pomahaji videa na YT. Ale v obou jazycich jsem pokrocila, polsky se domluvim velice dobre, jen psat neumim :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17785
13.4.20 19:53

@Petula306 a co, ze se chces ucit? Ja mam doma manzela Polaka, nemluvim, ale rozumim prakticky vsechno.

PS: mne se u cizich reci vzdy osvedcilo samostudium. Zacala bych tim, ze si sezenu knizku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
550
13.4.20 20:16

Učila jsem se polstinu na duolingu a taky podle Polstina pro samouky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2646
13.4.20 20:37

@warita no…jezdila jsem kamionem a po RD se tam těžko vrátím. Takže řeším co dál. Ideálně bych zůstala v dopravě na postu dispečera nebo tak a právě v Polsku vidím potenciál. Navíc se mi teď možná naskytne i brigáda, je to ale spolupráce s polskou spedicí. A tím, že dcera má teprve rok, ráda bych ten čas doma využila k samostudiu. Jinak jsem teda zdravotní sestra, ale doprava je něco, co mě naplňuje a baví ;) manžela zdravím :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7105
13.4.20 21:33

@Petula306 Ty seš hustá, ještě jsem nikdy na vlastní oči neviděla kamioňačku. :) Taková Valentina Těreškovová před tebou bledne. Co tě na tom bavilo nejvíc? Mě by třeba děsilo to spaní na odpočívadlech někde a tak. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2646
13.4.20 21:46

@Takyjedna už jezdí hromada holek, ale sedíme vysoko, není tam tak vidět :lol: bavilo mě na tom snad všechno. Odpočívky jsou někdy strašidelný, nejlepší je nos nevystrčit (ani na malou 8o ). Ale bála jsem se jen párkrát a nestalo se mi nikdy nic :mavam: jo a tu Valentinu musím vygůglit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7105
13.4.20 21:54

@Petula306 první kosmonautka, teď dělá do politiky. Ale nepřekvapuje mě tak, jako první kamioňačka :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2646
13.4.20 22:01

@Takyjedna už jsem si to našla, to jsem teda měla mezeru ve znalostech :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu