Vývoj dovedností do 1 roku

Anonymní
1.6.18 13:20

Vývoj dovedností do 1 roku

Ahoj holky.

Chtěla bych se poptat na vaše zkušenosti. Mám téměř jedenáctiměsíčního syna.
Motorický vývoj bych řekla, že je v pořádku, leze po čtyřech, postaví se, když je motivován (např hračkou) obchází nábytek, tuhle jsem zjistila, že vyleze i do schodů.
U psychického vývoje jsem poněkud nejistá. Žvatlat žvatlá: mamama, papapa, jéjéjé, bebebe, nene, ale naprosto bez nějakého smyslu. Neopakuje, ani zvuky ani činnosti, neumí papa, paci paci, jak je veliký, fakt nic.
Dnes mě ještě máma upozornila na jednu věc. Když nechci aby na něco sahal, jako příklad uvedu robotický vysavač, tak spustím nenene, mračím se, odlákám ho jinam k jiné zábavě. Když se rozhodne vrátit na „místo činu“, měl by podle mámy koukat co já na to. Samozřejmě nekouká, prostě se hrne za svým cílem. je to prý jedna ze základních sociálních dovedností a měla by se už rozvíjet…
Jinak slyší na jméno, udržuje oční kontakt, má krásnou sdílenou pozornost.

Tak se chci zeptat 1) co si myslíte o tom mámině postřehu 2) myslíte, že bych si měla dělat starosti s tím absentním opakováním?
Malému se věnuji, rád prohlíží knížky, když mávám nebo plácám rukama, líbí se mu to, ale prostě to neopakuje. Máte nějaké tipy jak mu „pomoct“ s rozvojem?

Díky za reakce :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19827
1.6.18 13:23

Není to cvičená opička, je naprosto v pohodě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1178
1.6.18 13:23

Ne neměla, dle popisu je to normalni zdravej prospivajicí kluk :srdce:…a maminka vidí trávu růst :lol: ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1178
1.6.18 13:25

…a to co s nim deláš je naprosto dostačující ;) ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.18 13:26

@miluver No ona právě pracuje jako spec.ped. a diagnostikuje autismus. Bratr autismus má a do roku byl prý úplně v normě, tak mi teď pozoruje malého, jestli se to jako nebude opakovat… :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.18 13:27
@miluver píše: …a to co s nim deláš je naprosto dostačující ;) ;)

Děkuju za podporu :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
4924
1.6.18 13:29

Maminka je asi profesne deformovana. Ja bych v tom nevidela autismus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1738
1.6.18 13:29

Taky bych řekla, že vše, co píšeš, je naprosto v normě ;-). A třeba naše holčička pořád leze na žaluzie a i když jsem jí nabacala na ruku a říkala opakovaně NENENE jak blázen, stejně tam leze zase a na mně ohled vůbec nebere - je do objektu svého zájmu ničení tak zabraná, že nehledí nalevo ani napravo ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1178
1.6.18 13:35

No tak to je jasný! Maminka má profesionalni deformaci :lol: :lol:… neboj malej je uplne normalni a pokud „jen“ odvadis pozornost a rikaš nenene tak ono mu to za par mesicu docvakne;) ja mam čtyri deti a v tomto veku, takto reaovalo jen jedno a to je i ted v peti letech bazlive a opatrne ma proste takovou povahu:), ale ostatni si šly taky za svym, mrkat na mámu, co jako já na to neexistovalo a to mame jedno ditko nadprůmerně nadané :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.18 13:35

@PenelopaW Tak na žaluzie se naštěstí nevěsí, to ho zatím nenapadlo :lol: vypozorovala jsem na něm, že na zákaz reaguje líp, když jsem aspoň tak metr dva od něj a houknu, a on má možnost se sám uráčit toho nechat, než být odnesen. Ale stejně se zase za chvíli vrátí a zkusí to znova :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.18 13:37

@miluver Jé, tak to ráda slyším :) Já mám právě zatím jen tohodle ďáblíka, tak mi chybí srovnání :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
13446
1.6.18 13:37

Dotazník na případné odhalení PAS se dává dětem cca v 18ti měsících a stejně se v tom věku najde hodně dětí, co ještě nejsou zralé a vyjdou jim některé otázky „pozitivně“. Doženou to třeba až za pár měsíců a jsou úplně v pohodě :nevim: Každé dítě je šikovné na něco jiného, tabulky netabulky…dělat závěry takto brzy mi přijde dost mimo, takže se nenervuj ;) stejně jen čas ukáže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.18 13:45

@Avrun Tak to já samozřejmě chápu, že to naprosto nemá výpovědní hodnotu o tom, jestli má nebo nemá PAS. :) Maminka závěry nedělá - ona úplně normálně sýčkuje, dělá to pořád, nejen co se malého týče. :roll: Taky je mi jasné, že se mi dítě nemusí nacpat do tabulek - a vím to i prakticky, odmítal se začít otáčet až do 7mi měsíců - ale je fajn, když pár lidí napíše, že jejich dítě to mělo taky tak a nic to neznamenalo. Kažpodádně díky za podporu :)

• Citovat
  • Nahlásit
Linamati
1.6.18 13:54
@Anonymní píše:
Ahoj holky.

Chtěla bych se poptat na vaše zkušenosti. Mám téměř jedenáctiměsíčního syna.
Motorický vývoj bych řekla, že je v pořádku, leze po čtyřech, postaví se, když je motivován (např hračkou) obchází nábytek, tuhle jsem zjistila, že vyleze i do schodů.
U psychického vývoje jsem poněkud nejistá. Žvatlat žvatlá: mamama, papapa, jéjéjé, bebebe, nene, ale naprosto bez nějakého smyslu. Neopakuje, ani zvuky ani činnosti, neumí papa, paci paci, jak je veliký, fakt nic.
Dnes mě ještě máma upozornila na jednu věc. Když nechci aby na něco sahal, jako příklad uvedu robotický vysavač, tak spustím nenene, mračím se, odlákám ho jinam k jiné zábavě. Když se rozhodne vrátit na „místo činu“, měl by podle mámy koukat co já na to. Samozřejmě nekouká, prostě se hrne za svým cílem. je to prý jedna ze základních sociálních dovedností a měla by se už rozvíjet…
Jinak slyší na jméno, udržuje oční kontakt, má krásnou sdílenou pozornost.

Tak se chci zeptat 1) co si myslíte o tom mámině postřehu 2) myslíte, že bych si měla dělat starosti s tím absentním opakováním?
Malému se věnuji, rád prohlíží knížky, když mávám nebo plácám rukama, líbí se mu to, ale prostě to neopakuje. Máte nějaké tipy jak mu „pomoct“ s rozvojem?

Díky za reakce :kytka:

Klídek. Každý dítě je jiné :-) a to že se nekouká? :lol: To je úděl nás matek ;) my na ně mluvíme oni ignor :lol: :oops: ;)

• Citovat
  • Nahlásit
64683
1.6.18 14:00

Nevi, co by :mrgreen:

V klidu :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu