Vývoj pohybu miminka

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
130
6.1.22 12:16

Vývoj pohybu miminka

Zdravím, právě jsem dorazila od lékaře a jsem mírně řečeno rozladěná. Dcera je o měst dřív narozená je jí osm měsíců včera se začala plazit. U lékaře jsem jen slyšela, že letadylko by neměla dělat, že se špatně opírá o ručičky a má měsíc na to, aby začla pěkné lézt. Pokud nebude neurologie a patrně rehabilitace.

Prosím vás jak probíhají rehabilitace? Jinak mne docela štve to, že to dítě se už od začátku setkává s neúspěchem… Tohle a tohle dělá špatně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28888
6.1.22 12:25

@Alice180 Letadýlko není ideální ve fázi pasení (okolo těch 1-4 měsíců). Naopak ve fázi pivotování a pokusů o lezení je to zcela přirozená (chvilková) pozice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4474
6.1.22 12:36

Rehabilitace je super. Vubec bych se nebranila. U nas si s ditetem 15 min hrali, 10min. cvicili. Nakonec vojtovka. Dite zkouknou az do samostatne chuze, jestli je vse ok. Porad dite chvali. Venuji se mu. Chodila jsem z obema detmi. Pani strasne hodne. Na vse se lze zeptat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3734
6.1.22 12:50

Rehabilitace, resp navstevy fyzioterapie, nic neni a doktor to nenavrhuje jen tak…neco se mu nezda, tak je fajn, ze nad tim nemavne rukou…ty se na to divas ze spatneho uhlu…s jakym neuspechem? Vzdyt se ji nic nedeje.. Naopak, je dobre, ze se nejaky mozna problem zacne resit vcas a do budoucna to prinese jen plusy…jako u vetsiny deti se budou resit slabe brisni svaly, ukazou ti na to dva tri cviky a budou na dite dohlizet, jestli roste jak ma

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1862
6.1.22 12:51

Muj prcek je nam tom naprosto stejne jako tva dcera a chodime na fyzio uz od zacatku (spatne pasl) a chodime tam radi, vzdy ukaze, jak s prckem pracovat a jake pohyby mu ukazovat. Za me super nez pak resit se zpozdenim problemy. Je mu 9 m a zatim take neleze, fyzio nas ceka pristi tyden a kontrola u dr koncem mesice, tak uvidime. Ja i manzel jsme byli pomali, takze to ma asi po nas, verim, ze se rozleze

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
6.1.22 13:07

Nas je taky narozeny o mesic driv, ale dohnal to. Je celkove mohutnejsi - ne tlusty, jenom chlap.

Cvicili jsme, byl trochu pozadu, ale to bylo i tim rychlym rustem a byla jsem rada, ze ho nekdo hlida a ze opravi pripadne chybicky. Jak jiz bylo napsano, lepe ted, nez kdyz si zafixuje spatny pohybovy vzorec.

Treba se na nej fyzio koukne a rekne, ze to nic neni. Bezny obvodak to nemusi hned poznat. Nas poslala neurolozka - nemel problem, ale rikala ze by to bylo vzhledem ke konstituci lepsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
130
6.1.22 13:09

Asi jsem jenom rozladěná. Máte pravdu, že lepší když se to nezanedba. Děkuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
507
6.1.22 13:25

@Alice180 chápu jak se cítíš, ale fyzioterapie je opravdu v pohodě. Jen je důležité vybrat správně.
S první dcerou jsme byli asi v jejich 5 měsících jednou. Bylo to na doporučení doktorky a hrůza. Jeli jsme tam skoro hodinu uprostřed léta, půl hodiny jsme čekali v čekárně aniž by byl někdo v ordinaci a pak se na dceru sotva podívala. Během 10 minut jsme byli venku… Znovu jsme tam nešli, dcera se začala naštěstí přetáčet dobře.
S druhou chodíme teď taky. Začala se plazit asymetricky, našla jsem si fyzio tentokrát sama a úplně je to něco jiného. Opravdu se nám věnuje, řešíme i jiné věci, než jen pohyb a je to znát. Malá už se plazí symetrický, péruje a snaží se lézt, dnes je ji přesně 9 měsíců.

Opravdu se neboj a neměj to doktorovi za zlé. Případně si zkus najít jiného, pokud ti nevyhovuje přístup současného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
577
6.1.22 13:32

Já tě chápu, není to nic příjemného poslouchat, když jde o tvoje dítě. My jsme od 2, 5 měsíců cvicili Vojtovku a i když to byla Vojtovka, tak jsem za to neskutečně ráda. Naučíš se spoustu věcí o vývoji od profesionála a zajistíš svýmu dítěti kvalitní vývoj, který se mu vrátí v budoucnosti.

Byli jsme i u normální fyzio párkrát a tam je to úplně na pohodu.

Neměj z toho vůbec strach :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1542
6.1.22 15:58

Když jsem si poprvé zjišťovala informace o Vojtovce, měla jsem z toho osypky, ale nakonec se těch pár měsíců dalo přežít vlastně úplně v pohodě. A to je Vojtovka asi ten největší strašák, spoustu problémů jde řešit cvičením hrou a to už není vůbec nic hrozného.

Nejdůležitější je brát to tak, že tím jen pomáháš dítěti všechno dohnat, aby si neneslo špatné návyky do budoucna. Spousta dětí potřebuje trochu popostrčit, není to žádná hanba ani handicap.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
396
6.1.22 19:52

Chodili jsme na rehabilitace od 4 měsíců dcery a bylo to super ;) byla jsem ráda, že mi někdo ukázal co a jak a bylo to formou hry. Ukazali mi jak ji dal rozvíjet. Koncili jsme v 9 měsících, kdy perfektně lezla, seděla a stavěla se u nábytku. Cvicili jsme něco jako Bobatha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
7.1.22 15:33

@Lubuch náš malý je taky o měsíc a něco dřív. Má 3,5mesice a začali jsme cvičit vojtovku protože je strašně zaťatý.
Jak to myslíš rychlým růstem?
Náš prdos měl porodní váhu 2,1kg a nyní má 5,7kg. Nikdo mi ale neřekl že by to mohlo být tím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
7.1.22 16:00

@Mart1809
No on byl takovy “pohodlny”. Mene se hejbal.

Pribiral raketove. Co mesic, to kilo. Ve 3 mesicich to bylo 6,47 a 61 cm. Porodni mel 2,95 a 50 cm. Ciste kojeny…

Takze nam byla Vojtovka doporucena, aby to naposiloval a naucil se spravne zapojovat pohybove vzorce a vic se rozhybal. Rozchodil se stejne pozdeji, v cca 15-16 mesicich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
130
24.1.22 15:44
@annali píše:
Když jsem si poprvé zjišťovala informace o Vojtovce, měla jsem z toho osypky, ale nakonec se těch pár měsíců dalo přežít vlastně úplně v pohodě. A to je Vojtovka asi ten největší strašák, spoustu problémů jde řešit cvičením hrou a to už není vůbec nic hrozného.Nejdůležitější je brát to tak, že tím jen pomáháš dítěti všechno dohnat, aby si neneslo špatné návyky do budoucna. Spousta dětí potřebuje trochu popostrčit, není to žádná hanba ani handicap.

A kolikrát týdně se na to chodí. Nebo jak to funguje?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
24.1.22 16:27

My chodíme jednou týdně k fyzioterapeutce, ale cvičíme 4× denně sami.
Je to teda masakr ale je tam vidět pokrok, i u toho našeho vzteklouna :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat