Reklama

Vývojově opožděné dítě a školka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tynuska1990
Kecalka 216 příspěvků 15.09.18 20:22
Vývojove opožděné dítě

Preji krásný večer
Maminky daval tady nekdo díte do školky skoro 3lete a neumelo se samo oblect, ani obout, chodit do schodu jen s pomocí? V pondeli se jdeme podívat do jedné školky a uz ted me to desí že to budou chtít aby to umel. Je vývojově opožděný, začal chodit až ve 2letech, ma gorlinuw syndrom po me. díky

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Alušáček
Závislačka 3128 příspěvků 15.09.18 20:25

@tynuska1990 Myslím, že do klasické státní školky takové dítě nepřijmou.

Bábrdl
Generální žvanilka 21139 příspěvků 15.09.18 20:26
@tynuska1990 píše:
Preji krásný večer
Maminky daval tady nekdo díte do školky skoro 3lete a neumelo se samo oblect, ani obout, chodit do schodu jen s pomocí? V pondeli se jdeme podívat do jedné školky a uz ted me to desí že to budou chtít aby to umel. Je vývojově opožděný, začal chodit až ve 2letech, ma gorlinuw syndrom po me. díky

Asistenta jste nezvažovali?

iiiv
Extra třída :D 10916 příspěvků 15.09.18 20:26

no myslím, že když to bude jedno dítě ze třiceti, že to učitelky nezabije, podle mě je důležitější sociální vyzrálost, ale uvidíte jak se na to budou tvářit ve školce ;)

tynuska1990
Kecalka 216 příspěvků 15.09.18 20:33

@Bábrdl ano zvažovala dokonce jsem volala i do poradny ale tam mi řekli že takhle malé dítě nevyšetří :( tak kde to jsme.A že já musím nastoupit do práce to už nikoho nezajímá.Ale uvidíme jak dopadneme v pondělí no,a budu urgovat dětskou a tu poradnu.

hesnom
Povídálka 29 příspěvků 15.09.18 20:37

Sestry syn nastoupil vloni.. neměl opožděný vývoj (narodil se teda předčasně) a sám se oblíkat neuměl ani obout a naučil se to :-) je to o lidech

tynuska1990
Kecalka 216 příspěvků 15.09.18 20:42

@hesnom Děkuji moc za podporu.Uvidíme no,nakonec mame na vyber 3skolky tak uvidime co reknou a budu pak resit i asistenta abych jim pomohla ale zavolám do poradny od kolika let ho vysetrí

zrcadlo
Kelišová 6744 příspěvků 15.09.18 20:49

Máš teda docela kliku, že i bez zápisu máš na výběr ze tří školek s ani ne tříletým dítětem. Jsou to všechno státní školky? U nás těm nejmladším pomáhají třeba sundat tričko nebo obout boty a zapnout mikinu. Mě teda nejvíc zarazily ty schody. To nezvládne ani s přidržením zábradlí vyjít ani sejít? Takže třeba ani schůdky na klouzačku apod.? Já bych počkala, až trochu dozraje.

Susanna
Generální žvanilka 21888 příspěvků 15.09.18 20:53

@tynuska1990 To s tou poradnou mi přijde zvláštní- k nám do školky loni nastupovala čerstvě tříletá postižená holčička (mentální postižení, neuměla nic, chůze taky špatná) a naopak musela mít všechny vyšetření předem (a měla) a má k sobě asistenta od prvního dne.

tynuska1990
Kecalka 216 příspěvků 15.09.18 20:59

@zrcadlo Schody zvladne tak že jednou se chyta zabradlí a druhou rukou nekoho drzí.ale když jsme byli v bazenu a byla tam skluzavka tak tam dokazal vylezt sam a drzet se po obou stranach.A ano jsou to statní skolky,

tynuska1990
Kecalka 216 příspěvků 15.09.18 21:01

@Susanna Tak uvidíme v pondelí co nam reknou ve skolce.Ale taky me to zarazilo,nejdríve jsme tam volala a ani mi nerekli presný termín objenání že me dají prý do cekací listiny,a asi po 2dnech mi volala doktorka proc volame do poradny,tak jsem ji to vysvetlovala ze je vyvojove opozdený,ze me konci rodicak a malý musí jit do skolky ale nezvladne to bez asistenta tak mi rekli že takhle malé díte nevysetrí a polozili telefon :?

tini
Ukecaná baba ;) 1349 příspěvků 5 inzerátů 15.09.18 21:03

Dcera take zacala chodit az v 25mes,zkousela jsem ji dat do skolky presne ve 3,nemely by byvaly asi problem se schody,ze tolik nebeha,neleze na klouzacku a tak,ale ona tam tam tak rvala,ze jsem ji stahla a zacala ted v zari, to je ji 3r a 9mes a uz uplna pohoda,uz vse umi,rve o dost min. U nas detem s oblekanim pomohou, i za ruku by asi vodily.Na asistenta bysme urcite nemeli narok,byla opozdena jen pro nedonosenost.To nikoho nezajima,ze s tim ma clovek problemy.Taky jsem musela do prace,tak jsme to s chlapem 9mes nejak popytlikovali,skoro jak stridava pece.

Susanna
Generální žvanilka 21888 příspěvků 15.09.18 21:03

@tynuska1990 Tak bych ještě zkusila nějaké SPC (speciálně pedagogické centrum), i tam by mohli poradit.

R2
Závislačka 3601 příspěvků 15.09.18 21:04

moje dvojčata byli opožděná, taky se neuměli obléct, chůze do schodů jim dělala problémy, a nevzali mi je do státní školky, vzali je ve 4 do speciální třídy a museli jsme mít předem vyběhané papíry a měli jsme je

tynuska1990
Kecalka 216 příspěvků 15.09.18 21:13

@R2 papíry na asistenta myslíte?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vypadat v práci co nejlépe. Pozor na světlo i vůni

V práci trávíme významnou část dne, a proto je i náš vzhled důležitou... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >