Jak zareagovat na oponentův dotaz?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.19 12:49
Vyždímá, poradíte?

Dobrý den, věc se má čekají mě státnice a já nevím, jak zareagovat na oponentův dotaz. Už se s tím trápím opravdu dlouho, tak jsem se rozhodla.. víc hlav, víc ví..
Má práce byla o klukovi, který prodělal plastiku celého obličeje (vrozené postižení - mutace genu, která způsobí že vám nerostou obličejové kosti). Nabídla mu tuto možnost sama nemocnice, on přijal a já popisovala tři důležité momenty - život před operací, konkretní chirurgické zákroky a život po nich. A právě motiv jedince jsem přidala do skupiny sociálních aspektů, jelikož dle výpovědi vyšlo najevo, že on se sebou je v celku srovnaný, ale děla to pro společnost, pro možnost vyjít ven bez zbytečných pohledů.
Jedná se o první otázku.

Reakce:
llida
Kecalka 418 příspěvků 21.05.19 12:56

Neni tohle teda muj obor, ale zkusila bych to otocit… socialni spekt - protoze my jako spolecnost obecne moc neprijimame lide, kteri jsou jini a odlisni… kluk sam se sebou mohl byt srovnany :) drzim palce, at diskuzi zmaknes :palec:

Ivulita
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 21.05.19 13:10

Odpověděla bych tak, že v jeho případě nepřišel motiv z jeho nitra, jeho psychiky, ale motivem mu byla společnost - aby s ním byla srovnaná stejně tak, jako byl se sebou srovnaný sám.

Uživatel je onlineg.sandova
Kelišová 5309 příspěvků 21.05.19 13:34

Motivace vycházela z potřeby začlenit se do společnosti. Člověk je tvor sociální, má potřebu být přijat nějakou skupinou a v ní nějak uspokojivě fungovat.

Ou
Echt Kelišová 7838 příspěvků 21.05.19 13:38

Jedinec= psychologický
vliv okolí a fugnování ve skupině = sociální

Jinak primárně se na ptej vedoucího práce, aby ti s tím pomohl, takhle bez znalosti kontextu těžko radit.

Ale jinak to nejsou žádné závažné problémy, takže potřebuješ nějaké vysvětlení a půjde to.

stinga
Kelišová 7364 příspěvků 21.05.19 13:48

Já jsem čekala diskusi o pračce, že neždímá :nevim: :mrgreen:

Kelišová 5309 příspěvků 21.05.19 14:11

@stinga já taky

Kelišová 5309 příspěvků 21.05.19 14:12

Můžu se zeptat, co studujes?

Kelišová 5309 příspěvků 21.05.19 16:29

Ještě mě napadlo, že v tomto případě je dopad větší v sociálním fungování, následně v psychice člověka. Ono je to provázané, člověk musi fungovat biopsychosocialne a všechny tři aspekty musí být v souladu, musí být uspokojeny. Nevím, asi to vysvětluju blbě, ale určitě si u toho něco vezmeš.

Kelišová 5309 příspěvků 21.05.19 18:15

Tak napiš, jak jsi dopadla

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama