Jak zobrazit graf s týdny v excelu - prosím poraďte?
- Fotoalbum (2)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
Normálně bych si udělala tabulku, do které bych napsala data, která potřebuješ, a z toho graf. Nebo mám pocit, že v tom grafu se dá legenda i přepisovat, ale už jsem to dlouho nepotřebovala.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Reakce:
@tumpach A jak máš popsané ty časové údaje? Datum, nebo jak?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@ProfZav píše:
Normálně bych si udělala tabulku, do které bych napsala data, která potřebuješ, a z toho graf. Nebo mám pocit, že v tom grafu se dá legenda i přepisovat, ale už jsem to dlouho nepotřebovala.
no tabulku jsem si udělala a řekla jsem, že 36 - 52, ale vskočilo mi pouze 1 - 40, co ž jsem nechtěla
, zkusím přepsat
, ale nevidím to nadějně, tyto nové excely, jsou fakt na přes držku
![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@histep píše:
@tumpach A jak máš popsané ty časové údaje? Datum, nebo jak?
no mámm napsaný 36. týden, 37. týden… a pokračuju dál :, viz takto
| 36. týden | 255 |
| 37. týden | 288 |
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@tumpach Tak ti to ale mělo zafungovat, ne?
Edit. Já to asi blbě pochopila. Než začneš dělat graf, tak si do bloku vyber jen ty týdny, které chceš mít v grafu.
Příspěvek upraven 20.05.19 v 12:43
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
V rámci „oblasti dat“ vybereš prostě jen taková data, která tam chceš mít ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@histep píše:
@tumpach Tak ti to ale mělo zafungovat, ne?Edit. Já to asi blbě pochopila. Než začneš dělat graf, tak si do bloku vyber jen ty týdny, které chceš mít v grafu.
Příspěvek upraven 20.05.19 v 12:43
o takto si to označím, ale nevidím nikde oblast dat
, takže mi to vyjede prostě od 0 až někam, což nechci
![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@tumpach Já teda když označím jen některá data z celé tabulky a pak jdu přes karty: Vložit / Vložit graf, tak mi to graf udělá jen z těch vybraných hodnot a ostatní zadané hodnoty ho nezajímají ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@histep no a já to označím, přesně podle tebe a mám tam dole řadu 0 20 30 40 50
![]()
a označím to stejně jako ty, dám přes kartu vložit graf a furt to samé, ale mám ten nejnověší excel, nemůže to býti tím?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@histep píše:
@tumpach Já teda když označím jen některá data z celé tabulky a pak jdu přes karty: Vložit / Vložit graf, tak mi to graf udělá jen z těch vybraných hodnot a ostatní zadané hodnoty ho nezajímají
tak sem na to přišla teď, já tam dávala špatný graf
![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit