Kurz (na 2měsíce) asistent pedagoga, náročné ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.19 21:44
Kurz (na 2mesice) asistent pedagoga, náročné ?

Dobrý den. Nastupují na kurz asistent pedagoga, kdo máte zkušenost prosím je tento kurz těžký? Nejsem vůbec studijní typ, ale ta práce mi strašně moc láká a baví. Jen to studium. Cim více se to blíží, tak o to větší mám obavy. Nemám maturitu, jen vyucni list, tak to pro mě bude opravdu novinka po asi 20letech venku že školy. Prosím nekamenujte mi, zajímá mi jen jak jste to zvládli a zda je to hodně náročné. Moc děkuji :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlinevokishka
Extra třída :D 14518 příspěvků 14.05.19 21:49

No me fascinuje, jak se uvolnila pravidla. Driv musela byt maturita a kurz v trvani nejmene 120 hodin. Narocnost nevim, predpokladam, ze rozhodne mensi nez jine, ktere organizuji treba vysoke skoly. Tam je dane v instrukcich, kolik zkousek a jak se zakoncuje, ne? To probiha vyuka kazdy den?

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1413 příspěvků 14.05.19 21:52

To si děláš srandu, že to může dělat i někdo bez maturity? 8o 8o

Uživatel je onlinevokishka
Extra třída :D 14518 příspěvků 14.05.19 21:53
@Kaileee píše:
To si děláš srandu, že to může dělat i někdo bez maturity? 8o 8o

Bohuzel muze. Je teda v nizsi tride a teoreticjky by to nemela byt takova dopomoc, jako poskytuje AP s maturitou.

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1413 příspěvků 14.05.19 21:56
@vokishka píše:
Bohuzel muze. Je teda v nizsi tride a teoreticjky by to nemela byt takova dopomoc, jako poskytuje AP s maturitou.

síla

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.19 21:57

@vokishka 4 tydny

mmd
Kecalka 168 příspěvků 14.05.19 21:57

@Kaileee Teoreticky může, ale není asistentem v přímé pedagogické činnosti. Také je v jiné platové kategorii. Většina škol ale požaduje maturitu.

mmd
Kecalka 168 příspěvků 14.05.19 21:59
@vokishka píše:
No me fascinuje, jak se uvolnila pravidla. Driv musela byt maturita a kurz v trvani nejmene 120 hodin. Narocnost nevim, predpokladam, ze rozhodne mensi nez jine, ktere organizuji treba vysoke skoly. Tam je dane v instrukcich, kolik zkousek a jak se zakoncuje, ne? To probiha vyuka kazdy den?

120h je stále. 80h teorie + 40h praxe.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.19 22:01

@Kaileee jinak díky tuhle odpověď jsem vyloženě chtěla.

milovnicejablek
Kecalka 250 příspěvků 14.05.19 22:03

Jsem učitelka na ZŠ a je katastrofální nedostatek personálu obecně a všude..nejsou učitelé natož asistenti

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.19 22:07

@milovnicejablek ano to je právě ten důvod. S dětmi jsem různě po krouzkach atd… A teď mi byla učiněna tato možnost a ja ji ihned vzala a jsem stastna že konečně nemusí být maturita. Konečně se dostanou k této věci normální lidé se selským zdravím rozumem a možná těm dětem opravdu pod dohledem kantora pomohou.

Žirafka D.
Kecalka 145 příspěvků 14.05.19 22:07

No, uvolnění pravidel mě moc nepřekvapuje. Kolik lidí se SŠ či VOŠ to bude za ty peníze dělat? Pokud se nepletu, zpravidla to ani není na plný úvazek… Neříkám, že je to tak dobře, to rozhodně ne. Ale nedivím se… :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.19 22:07

Moje asistentka (1. st.) je vyučená. Právě absolvuje kurz AP podobný tomu, jaký je zde popisován. Upřímně - divím se, jaké znalosti tam může získat. Na druhou stranu ale musím říct, že je bezvadná, k dětem empatická, integrovanému klukovi pomáhá bez problémů, děti ji mají rády a spolu vycházíme bezvadně. Takže celkově je ve třídě určitě přínosem.
Prosím o zachování anonymu. Jde o konkrétní informace o další osobě.

aprazanda
Zasloužilá kecalka 791 příspěvků 14.05.19 22:14

Asistent pedagoga může mít dokonce jen základní vzdělání. Samozřejmě, ve škole ředitelé dají přednost někomu s maturitou, ale pokud nemůžou sehnat AP s maturitou, mohou přijmout asistenta vyučeného. Vyučení AP mají asi lepší uplatnění ve školce, tam není tak často požadavek na maturitu, ale zase je to hůře platově ohodnoceno. Pokud je paní 20 let po škole, tak věřím, že tehdy vyučení mělo daleko větší váhu než dnes, kdy i na maturitní obory berou děti se čtyřkama. I ten její dvouměsíční kurz musí splnit minimálně 120 hodin, záleží, na celkové úrovni kurzu, jak jsou absoloventi připraveni. Na druhou stranu, záleží na celkové osobnosti člověka, který chce dělat AP, i vyučený může být dobrý asistent a naopak i asistent s Bc. může nadělat víc škody než užitku.

milovnicejablek
Kecalka 250 příspěvků 14.05.19 22:23

@aprazanda přesně tak souhlasím a toto platí ovšem i o profesi učitele… leckterý jazyka středoškolák s certifikaci typu Cambridge je lepší než ten s titulem, který ve finále třeba špatně vyslovuje, v lepším případě :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama