Státnice - já vs spolužačky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 15:07
státnice - já vs spolužačky

Ahoj, chtěla bych se tady trochu vypsat, za měsíc mě čekají Bc státnice z geografie. Celý ten obor byl pro mě dost náročný, hlavně to není to, čemu bych se chtěla věnovat, ale nevzdala jsem to, bojovala, dokonce i s výborným prospěchem. Za což mohla hlavně moje píle a hrozná povaha, která se projevuje i teď.
Ležím v mapách min 6h denně, chodím po bytě jak zombie, dost přítele lituju. Přitom vidím.. že to jde i jinak.Na druhé straně většina mých spolužaček (6), se kterými státnice dělám, jsou už 3. měsícem v Americe, pracují tam, cestují, chodí na párty a pak se akorát vrátí na zkoušku. Takže rozhodně budou mít výhodu, že to vše „uvidí“ na živo, já cestuji prstem po mapě. Já akorát celé studium pracovala, z čehož jsem si uhnala zdravotní potíže. Nemáte nějakou radu, jak být v takovém zlatém středu, tolik to neprožívat? Popř. něco, co by mě uklidnilo?
Vztah k tomu oboru nemám a když vidím, že to je u nás samá letuška apod, dělá se mi akorát tak špatně. Díky!

Reakce:
iTýnka
Kecalka 350 příspěvků 09.05.19 15:09

A proč se nepřihlásíš do Erasmu a neletíš taky? Co ti brání?

beruska9
Extra třída :D 11167 příspěvků 09.05.19 15:11

@iTýnka : asi ze konci studium?

klamonožka
Ukecaná baba ;) 2384 příspěvků 09.05.19 15:11

Tak když máš za měsíc státnice, to už je skoro fuk, ne? Nebo chceš pokračovat na Mgr., i když k tomu nemáš vztah?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 15:12
@iTýnka píše:
A proč se nepřihlásíš do Erasmu a neletíš taky? Co ti brání?

Máme doma nemocný prarodiče, tak jsem vždy pomáhala mamce no.
Každopádně měsíc před státnicemi by mě Erasmus už stejně nezachránil

Jeanny21
Kecalka 429 příspěvků 09.05.19 15:14
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych se tady trochu vypsat, za měsíc mě čekají Bc státnice z geografie. Celý ten obor byl pro mě dost náročný, hlavně to není to, čemu bych se chtěla věnovat, ale nevzdala jsem to, bojovala, dokonce i s výborným prospěchem. Za což mohla hlavně moje píle a hrozná povaha, která se projevuje i teď.
Ležím v mapách min 6h denně, chodím po bytě jak zombie, dost přítele lituju. Přitom vidím.. že to jde i jinak.Na druhé straně většina mých spolužaček (6), se kterými státnice dělám, jsou už 3. měsícem v Americe, pracují tam, cestují, chodí na párty a pak se akorát vrátí na zkoušku. Takže rozhodně budou mít výhodu, že to vše „uvidí“ na živo, já cestuji prstem po mapě. Já akorát celé studium pracovala, z čehož jsem si uhnala zdravotní potíže. Nemáte nějakou radu, jak být v takovém zlatém středu, tolik to neprožívat? Popř. něco, co by mě uklidnilo?
Vztah k tomu oboru nemám a když vidím, že to je u nás samá letuška apod, dělá se mi akorát tak špatně. Díky!

Můžu se zeptat, proč jsi na ten obor šla? Dost o něm uvažuji, ale fakt nevím, jestli by mě to bavilo. Když jsem koukala na uplatnění, moc jsem toho nenašla. Má cenu ten obor studovat a ty jsi ve kterém městě? Díky, moc mě to zajímá…

Ou
Echt Kelišová 7670 příspěvků 09.05.19 15:26

Nauč se mít ráda sebe sama, nauč se pečovat o sebe sama a nebýt na sebe moc krutá.

https://obchod.portal.cz/…-dost-dobra/

Pokud budeš pokračovat na magisterské studium, vyber si něco, co tě bude těšit a jeť alespoň na ten erasmus. Pokud ne, tak po státnicích zkus sebrat odvahu a vypadni ven a cestuj, zatímco se živiší v cizině nějakými pomocnými pracemi. Když to neuděláš teď, tak už na to příště odvahu nenajdeš, už budeš mít mnohem víc závazků, než máš teď. A taky budeš ještě víc závidět lidem, co mají odvahu udělat to, čeho ty se bojíš.

beruska9
Extra třída :D 11167 příspěvků 09.05.19 15:40

Jinak ja nevim, ja jsem byla taky takova poctivka, asi to je povaha :nevim: Delala jsem pry hodne lehkou VS a nesla jsem na rozdil od mnoha lidi tou nejlepsi cestou, poctive jsem chodila na vetsinu prednasek, I kdyz to nebylo povinne, misto proflaklych „davacek“ jsem si tam, kde byla volba, spis vybirala predmety, ktere me zajimaly nebo jsem je povazovala za uzitecne…mne nebavi veci flakat, kdyz uz je delam, tak se snazim poradne. Vyrazit do sveta muzes kdykoliv, ja se prestehovala pres pul zemekoule ve 30 treba. Ale taky bych rada vedela, jak nektere veci mene hrotit, byla jsem stejna pak I v praci, kolikrat to lide kolem.me delali jen tak, aby to bylo, a ja tam travila prescasy a obcas I vikendy, aby to bylo perfektni. Taky jsem si uhnala zdravotni problemy ale hlavne me pak trochu vylecilo, kdyz jsem zjistila, ze (aspon v te dane firme) byl uspesnejsi ten, kdo lezl do pozadi spravnym lidem a ne ten, kto poctive makal :mrgreen: a ze pro praci se obetovat fakt cenu nema, aspon kdyz clovek nepracuje pro sebe. Ale to jde asi jen pres osobni zkusenost :nevim:

iTýnka
Kecalka 350 příspěvků 09.05.19 15:42

@beruska9 tak třeba bude pokračovat ;-)

Anonymko, chápu. Můžu ti napsat, že já něco podobného absolvovala na střední. Kluci taky jezdili furt po stážích a já nic (protože mi to rodiče nedovolili). A musela jsem sedět v učebnicích a šrotit se to, co ostatním přišlo naprosto přirozené. A na výšce už jsem si to pak nemohla dovolit - odstěhovala jsem se od rodičů v 18, takže bylo potřeba chodit do práce.

Moje rada zní: Vyser se na ostatní. Ty žiješ ten život, ne ostatní lidi. Do zkoušek dej všechno a buď na sebe pyšná, žes odvedla dobrou práci a udělala vše pro to, abys ten titul dostala. Nenech si jinými kazit své žití :) když pak nebudeš pokračovat dál, může ti být jedno, jak na tom kdo je. Už ty lidi nemusíš nikdy vidět (taky to tak mám - s lidmi ze základní školy). Poud budeš pokračovat dál, rozhodně jdi do Erasmu. Třeba ti to pomůže trochu zmenšit svou závist :)

Lucy75
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 09.05.19 15:49

:kytka: tak hele - jsi prostě zodpovědná.. mám to taky tak. Na oboje státnice jsem pečlivě šrotila X hodin denně.. studovala jsem vše při zaměstnání, na dohodu se zaměstnavatelem, takže jsem měla i studijní volno, ale o to větší pocit zodpovědnosti (dokladovala jsem státnicová vysvědčení..)
Fakt, že některé tvé spolužačky jsou v zahraničí a chodí na party přece neznamená, že se také neučí… jen fotky z učení nezveřejňují narozdíl od těch pařících…
hoď se trochu do klidu, udělej si harmonogram, kdy vyšetři večer aspoň 2× do týdne čas zajít někam ven… rozptýlí tě to a paradoxně i v učení pomůže, protože to rozbije učící stereotyp a jednostranné zatížení mozku a krátkodobé paměti.. vař si čaje, občas se běž ven projít, neboj, vše dobře dopadne :kytka: jen je fakt škoda, že jsi studovala obor, ke kterému nemáš vztah…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 16:12
@Anonymní píše:
Vztah k tomu oboru nemám a když vidím, že to je u nás samá letuška apod, dělá se mi akorát tak špatně. Díky!

Ahoj, chápu to…já byla na FELu. Dokončila jsem ho, ale - zdravotní problémy, život jak v mlze, prostě fakt to bylo hrozný, pro mě to bylo hrozný…měla jsem spolužáky, co to dávali víc v pohodě, ve vyšších ročnících pracovali jako programátoři za těžké peníze, já nezvládala ani studium, antož práci, sem tam nějaká brigáda, ale bylo to fakt hrozný. Nesnášela jsem to, ale moje povaha mi nedala skončit. Ale víš, jak jsem teď ráda? Ne vážně, měla jsem super práci, teď na mateřské, ale mám možnost zkráceného úvazku, částečně programuju, zvládám děti, domácnost a ještě vydělat…manžel kudy chodí, tudy vychvaluje, jak je super vzít si elektrotechničku :lol: NO takže možná to překonáš nebo to změníš teď po Bc - co jít studoat Mgr do zahraničí? Nebo jiný obor a k tomu cestovat a prsotě zkusit to změnit? Možná se budeš cítit líp, až budeš mít Bc v kapse, ale možná Ti to povaha nedá a bueš hrotit i další studium - ale zase třeba to dotáhneš, můžeš si udělat pedagogické inimum nebo cokoliv…ale moc mi hlava nebere, proč jsi na ten obor šla. Já měla ráda ten obor, ale nesnášela jsem školu - dává to smysl? No ty zřejmě nemáš ráda ani ten obor :nevim: ale určitě to už dokonči. Ono to tak je, že někdo hold tomu věnuje víc, někdo to zvládá víc s nadhledem, není to fér, ale život není nikdy úplně fér…já jsem z těch, co s nadhledem nezvládali, ale nakonec se mám i líp, jak spousta těch na škole lepších ;) tak spoň malinko povzbuzení ;)

PupuP
Zasloužilá kecalka 610 příspěvků 09.05.19 19:16

@Jeanny21 : mám geografii Bc. i Mgr., tak kdybys chtěla s něčím poradit, napiš:-)

Jana525
Kelišová 5589 příspěvků 09.05.19 19:31

Neblazni a nesrovnavej se s ostatnima. To ja bych se uz na tvem miste musela zblaznit a kdybych byla mladsi, tak bych se asi zblaznila nebo bych to vzdala. Studuju Bc z Nemciny dalkove, je to hlavne samostudium a ja se opravdu ucim uplne od piky. Zatimco moji spoluzaci jsou lidi, kteri treba 10 let pracuji v Nemecku a mluvi jako, kdyz bicem mrska. Dokonce tam mame kluka Svycara, ktery je na vojenske misy, nemecky umi, ale rozhodl se, ze si udela bakalare z Nemciny, protoze se nudi. A hodiny s takovyma lidma ti rozhodne na sebevedomi nepridaji. Ja si vzdycky rikam, ze se z toho [proste neposeru. A vzadnem pripade se nesnazim dostat na jejich uroven, to proste nelze. Pripravuji se hlavne radne na vsechny zkousky, to je nejdulezitejsi. Kdybych se takhle zbytecne nervovala a lezela hodiny v uceni, tak se z toho akorat zhroutim. Naopak, kdyz jde na me panika, tak zvolnim a zaradim nejaky relax.

Jeanny21
Kecalka 429 příspěvků 09.05.19 19:49

@PupuP díky, dobré vědět :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 19:49

Já studovala taky geografii. Hodně náročné studium teda. Jako důležitý je neporovnávat se s ostatníma, mě to vždycky dohánělo k depseím akorát :D Jinak já celé Bc. pracovala a zároveň studovala. Pak jsem se dostala na Mgr. studium a odjela jsem na Erasmus, musím říct, že nejlepší rozhodnutí mýho života. Nechala jsem tu rodiče, spolužáky, kamarády, přítele a jela. Nelituji. Pak jsem se vrátila, dodělala studium, našla si fajn práci, koupila byt, vzala si přítele za muže a cestujeme teďka spolu.

Netrap se tím, to, že jde tvůj život jiným směrem než život ostatních neznamená, že jde špatným směrem :kytka: Já jsem si vždycky připadala jako socka, co jede max do Prahy na výlet, zatímco ostatní lítali do Ameriky, Dubaje, apod. No teďka holky, co hrozně cestovaly mají děcka, půlka z nich už k nim nemá chlapa, bydlí v podnájmu a nemaj prachy na to cestování. Neříkám, že je to špatně, jen se to teď prohodilo.
Jo a jsme 3 roky po škole. Takže asi tak.

Anonym - hodně konkrétní soukromé info, nechci mít spojené studium s profilem.

Váš příspěvek
Reklama