Přednášky na 2. stupni ZŠ a SŠ (zdarma)

Anonymní
20.5.19 02:07

Přednášky na 2. stupni ZŠ a SŠ (zdarma)

Předem prosím o zachování anonymu, zatím nechci, aby známé, které jsou na emiminu věděly o mých plánech.
K otázce: Je možné zdarma přednášet na 2. stupni základních škol a na středních školách? Samozřejmě záleží na domluvě s vedením, ale spíš by mě zajímalo, jestli je to z právního hlediska v pořádku jít přednášet a nemít k tomu nějakou smlouvu/nebýt na živnosti. Stačí se prostě jen ústně/mailem dohodnout s vedením a ve sjednaný termín přijít? Nebo je potřeba nějaké smlouvy?
Btw. Přednášky by byly zcela zdarma, pouze pro slečny. Nemám vystudovanou pedagogickou, ani nic podobného. Jde mi jen o to, aby se o daném tématu dozvědělo více slečen.
Děkuji za odpovědi. :kytka:

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20924
20.5.19 04:32

Tak urcite je spousta neziskovek nebo i jinych programu co delaji ve skolach prednasky zdarma. To je myslim na posouzeni jednotlivych vedeni skol, jak moc to bude pro zaky prospesne. A urcite pedagogicke vzdelani na to nepotrebujete. Pokud jim tam jen hodinu budete neco vykladat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
65441
20.5.19 06:04

No nevim, jestli bych chtela, aby delal prednasky ve skolach jen tak nekdo, protoze ma pocit, ze ma co rict.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4979
20.5.19 06:43

Teoreticky to možné je, u nás dělají přednášky třeba bývalí absolventi. Ale důležitý je obsah. Přesně jak psala @vokishka, není možné, aby chodil do škol kdekdo kázat kdeco. Především někteří rodiče jsou na to haklivi. Často to mají v kompetenci metodici prevence a ti si pak mezi sebou sděluji zkušenosti a recenze. O čem by ty tvoje přednášky měly být?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
30419
20.5.19 07:08

Programy a přednášky, které nejsou pod záštitou MŠMT, by na školách být realizovány neměly. Také by mě zajímalo, co bys slečnám chtěla přednášet. Nějaká protipotratová liga?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
65441
20.5.19 07:30
@hanka.br. píše:
Programy a přednášky, které nejsou pod záštitou MŠMT, by na školách být realizovány neměly. Také by mě zajímalo, co bys slečnám chtěla přednášet. Nějaká protipotratová liga?

Přesně ty potraty mě napadly, když je to jen pro holky.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3248
20.5.19 07:33

Ja spis tipuju ockovani… :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
30419
20.5.19 07:37
@Kralikcek píše:
Ja spis tipuju ockovani… :think:

myslíš nebezpečí očkování. To je právě ten důvod, proč v žádném případě nepřipustit, aby kdokoli ovlivňoval mládež svými předsudky a fanatizmem.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3248
20.5.19 07:43
@hanka.br. píše:
myslíš nebezpečí očkování. To je právě ten důvod, proč v žádném případě nepřipustit, aby kdokoli ovlivňoval mládež svými předsudky a fanatizmem.

Spis ockovani delozniho cipku a jeho ne/vyhody pred zahajenim pohl. zivota…

Uvidime, co ma zakladatelka v planu…treba napise mozny okruh prednasek, nad kterymi premysli :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.5.19 09:11

Zakladatelka: Přednášky by byly na téma PCOS a jeho možná (přírodní) léčba z pohledu pacientky, protože je toto onemocnění celkem rozšířené, ale přesto mnoho žen ani neví, že něco takového existuje. Je to věc, která by se měla dostat do podvědomí více lidí, protože symptomy PCOS jsou často důvodem posměchu a šikany (např. nadměrný růst ochlupení, androgenismus, aj.) nebo nevhodných narážek (např.,,Takže kdy konečně bude miminko?”,,,Nebuď taková citlivka/úzkostlivá/…” nebo,,Ty jdeš zase dřív domů ze školy/z práce/…, protože jsi to dostala? To přece není důvod jít domů, nesimuluj.” - slušně napsáno). Myslím si, že toto téma je důležité. Kdybych já na ZŠ nebo SŠ měla takovou přednášku, pochopila bych, že moje problémy mají nějaký původ a třeba bych teď za sebou nemusela mít 2 operace.

  • Citovat
  • Upravit
1950
20.5.19 09:30
@Anonymní píše:
Zakladatelka: Přednášky by byly na téma PCOS a jeho možná (přírodní) léčba z pohledu pacientky, protože je toto onemocnění celkem rozšířené, ale přesto mnoho žen ani neví, že něco takového existuje. Je to věc, která by se měla dostat do podvědomí více lidí, protože symptomy PCOS jsou často důvodem posměchu a šikany (např. nadměrný růst ochlupení, androgenismus, aj.) nebo nevhodných narážek (např.,,Takže kdy konečně bude miminko?”,,,Nebuď taková citlivka/úzkostlivá/…” nebo,,Ty jdeš zase dřív domů ze školy/z práce/…, protože jsi to dostala? To přece není důvod jít domů, nesimuluj.” - slušně napsáno). Myslím si, že toto téma je důležité. Kdybych já na ZŠ nebo SŠ měla takovou přednášku, pochopila bych, že moje problémy mají nějaký původ a třeba bych teď za sebou nemusela mít 2 operace.

A ty jsi kdo? Odbornik? Cpat detem do hlavy prirodni lecbu, at uz cehokoliv, to by mi vadilo hodne! Taky obcas prirodni lecbu vyuzivam, ale ovlivnovat deti na skole? To spis prednasky pro rodice. Doufam, ze tohle zadna skola realizovat nebude!

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Lalelale
20.5.19 09:42
@vokishka píše:
No nevim, jestli bych chtela, aby delal prednasky ve skolach jen tak nekdo, protoze ma pocit, ze ma co rict.
:palec:
  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
20.5.19 10:26

Zakladatelka: @Kazimíra Olejovka Odborník nejsem a cpát do hlavy jim nic nechci. Chci informovat, že něco takového jde. Rozhodně to nebude ve stylu,,Takhle je to nejlepší, tohle dělejte, všechno ostatní nestojí za řeč. Většina doktorů na PCOS dá jen hormony (alespoň v okolí a podle žen, se kterými jsem se o tom bavila), ale nikdo jim neřekl, že to není jediná léčba, že jsou například bylinky, které jsou pro zdraví ženy prospěšné. Jde mi o to informovat, ne cpát někomu do hlavy svůj názor a tvrdit, že je nejlepší. To jsem nikde neuvedla. Navíc je přece na každém z nás zjistit, co nám dělá nejlépe a taky na doktorovi, aby posoudil, co je pro nás vhodné a co naopak ne.

  • Citovat
  • Upravit
1950
20.5.19 11:04
@Anonymní píše:
Zakladatelka: @Kazimíra Olejovka Odborník nejsem a cpát do hlavy jim nic nechci. Chci informovat, že něco takového jde. Rozhodně to nebude ve stylu,,Takhle je to nejlepší, tohle dělejte, všechno ostatní nestojí za řeč. Většina doktorů na PCOS dá jen hormony (alespoň v okolí a podle žen, se kterými jsem se o tom bavila), ale nikdo jim neřekl, že to není jediná léčba, že jsou například bylinky, které jsou pro zdraví ženy prospěšné. Jde mi o to informovat, ne cpát někomu do hlavy svůj názor a tvrdit, že je nejlepší. To jsem nikde neuvedla. Navíc je přece na každém z nás zjistit, co nám dělá nejlépe a taky na doktorovi, aby posoudil, co je pro nás vhodné a co naopak ne.

Pekne…a nezda se ti, ze by jsi takovy veci mela spis vykladat rodicum? Tohle na skolu opravdu nepatri. Myslim, ze rodice se snazi pro sve deti delat to nejlepsi. Pochopila bych prednasky z oblasti prevence rizikoveho chovani, ale tohle vazne ne! A presne jak pises, je to na zvazeni kazdeho lekare a rodicu. Takze sva slova smeruj k nim, ne k jejich detem. To rodice za sve deti rozhoduji!

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Ahoj, tati

  • (5) + 5 recenzí

Petr, Ida a miminko

  • (3.7) + 3 recenze