Výživné na nezletilé dítě

6
5.1.20 04:16

Výživné na nezletilé dítě

Ahoj holky, mám dotaz. Můj ex má soudně stanovené výživné na syna, ale problém je ten že neplatí a platit ani nechce. Když jsem ho naposledy kontaktovala tak mi řekl že nebude nic platit že sám je rád že má na cestu do práce. Ještě abych se vrátila, soud byl v srpnu.Soud mu stanovil výživné 3000kč a ještě měl uhradil to co neplatil (částka přesahuje 10.000kč. nechci psát kolik přesně) a to od nabytí právní moci do 3měsíců. Měla jste to některá stejně? Popřípadě jak jste to řešili? Řekla jsem mu že mi stačí když bude posílat i 500kč. Jen prostě nechápu že do práce se nehrne (nehrnul se ani když jsme spolu byli) a ještě do toho vždy se najdou peníze na alkohol a cigarety tak by se mohli najít i pro syna. Už nevím kudy kam. Mám z toho nervy v kýblu. Pořád jen vyhrožuje jak mi malýho vezme a přitom si na něj nevzpomněl ani když měl syn narozeniny. Syn má rok a 6měsícu.
Děkuji předem za rady. A přeji hezký zbytek dne. :srdce: :srdce: :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

838
5.1.20 04:36

Bud si najmi pravnika nebo, pokud to není mozne, kontaktuj nejakou socialne-pravni poradnu. Tam Ti poradi jak postupovat. Vetsinou Ti poradi, at ho kontaktujes (sms/mail, abys mela doklad, zes to resila), pripadne zašlou predexekucni vyzvu. Ta vetsinou zabere. Pokud ne, postoupí to soudu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
5.1.20 04:46
@yocheved píše:
Bud si najmi pravnika nebo, pokud to není mozne, kontaktuj nejakou socialne-pravni poradnu. Tam Ti poradi jak postupovat. Vetsinou Ti poradi, at ho kontaktujes (sms/mail, abys mela doklad, zes to resila), pripadne zašlou predexekucni vyzvu. Ta vetsinou zabere. Pokud ne, postoupí to soudu.

Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
592
5.1.20 06:20

Můžeš se obrátit na exekutora a ten se s ním parat nebude :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1412
5.1.20 07:30

Pokud má práci, stačí dojít na exekuční s rozsudkem a tam mu to budou strhávat, nebo podat trestní oznámení a dojde to k soudu. S neplacením mám bohaté zkušenosti několik let

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
5.1.20 07:30

Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1179
5.1.20 07:50

...

Panáčkovi vysvětli, že rozsudek soudu není pro srandu králíkům a že když nebude platit, že budeš nucená to řešit soudní cestou a že s tímhle přístupem skončí v krimu. Dej mu nůž na krk a jestli se nevzpamatuje, bež se poradit na OSPOD jak postupovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8463
5.1.20 08:17

Na soud na exekuční

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7916
5.1.20 08:24

Nemazlila bych se s ním, dojdi na soud, tam je exekuční oddělení, dej jim rozsudek s tím, že neplatí. To už je podruhé, už soudně dostal možnost splácet dluh a zase nic. Tihle kryplové, co jen vyhrožují sebráním dítěte, a myslí si, že rozsudky jsou tady pro srandu králíkům, ti jsou na pěst. Však on ho exekutor vyvede z omylu. Komunikuj s ním písemně a komunikaci si schovávej, včetně toho vyhrožování. Může se ti jednou hodit.
Jo a už nebude další soud o neplacení, to už máš v ruce s rozsudkem o výživném, tohle jen dáš soudnímu exekutorovi a on už bude konat mimo tebe, nečeká tě další soud.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
107
5.1.20 08:30

@Nik23 Nevezme, neboj. Tady na takové nejlépe platí mu říct, ok, takže věci má dítě sbalené, bude u tebe dva týdny, kdy si ho vyzvedneš? 8) Vyhrožují, protože ví, že tě tak bude držet ve stresu, a dělá jim to dobře. Ostatní tu už zaznělo a přes to exekuční na soudě to bude nejrychlejší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7829
5.1.20 15:11
@Nik23 píše:
Ahoj holky, mám dotaz. Můj ex má soudně stanovené výživné na syna, ale problém je ten že neplatí a platit ani nechce. Když jsem ho naposledy kontaktovala tak mi řekl že nebude nic platit že sám je rád že má na cestu do práce. Ještě abych se vrátila, soud byl v srpnu.Soud mu stanovil výživné 3000kč a ještě měl uhradil to co neplatil (částka přesahuje 10.000kč. nechci psát kolik přesně) a to od nabytí právní moci do 3měsíců. Měla jste to některá stejně? Popřípadě jak jste to řešili? Řekla jsem mu že mi stačí když bude posílat i 500kč. Jen prostě nechápu že do práce se nehrne (nehrnul se ani když jsme spolu byli) a ještě do toho vždy se najdou peníze na alkohol a cigarety tak by se mohli najít i pro syna. Už nevím kudy kam. Mám z toho nervy v kýblu. Pořád jen vyhrožuje jak mi malýho vezme a přitom si na něj nevzpomněl ani když měl syn narozeniny. Syn má rok a 6měsícu.
Děkuji předem za rady. A přeji hezký zbytek dne. :srdce: :srdce: :srdce:

Haha, ten je vtipnej, že i malého vezme? A co by s ním asi dělal? Jen tě straší, abys ho nechala na pokoji a nic po něm nechtěla. To že nerespektuje rozhodnutí soudu, a ještě ti řekne, že platit nebude, že je rád že má na cestu do práce, to není tvůj problém. Když to nejde po dobrém, tak to půjde jinak no. Zajdi s tím rozsudkem na ospod, nebo to exekuční atd, a nech to na nich. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
5.1.20 15:26

@arinecka to mate pravdu, jinak dekuji :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
5.1.20 15:26

@Šáruší děkuji