Reklama

Výživné před nástupem do školy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Le_lenaz
Stálice 92 příspěvků 05.10.18 10:39
Výživné před nástupem do školy?

Ahoj, mám dotaz ohledně výživného. Malý jde v září do školy, samozřejmě se zvednou náklady a matka už při prvním soudu přesvědčila soud aby ji alimenty nenapařil v plné výši. Kdy lze tedy žádat o zvýšení alimentů? Můžeme zažádat už třeba po zápise nebo až opravdu nastoupí do školy? Popř. je možné pak zažádat aby matka ty alimenty doplatila zpětně za tu první třídu? Bůh ví, jak dlouho by se zase táhlo než se k tomu návrhu soud vyjádří. Pokud to podáme v září tak třeba až příští září bude navýšeno výživné a to bude už malý ve druhé třídě. Díky za odpověď.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Keyllah
Echt Kelišová 8976 příspěvků 05.10.18 11:27
@Le_lenaz píše:
Ahoj, mám dotaz ohledně výživného. Malý jde v září do školy, samozřejmě se zvednou náklady a matka už při prvním soudu přesvědčila soud aby ji alimenty nenapařil v plné výši. Kdy lze tedy žádat o zvýšení alimentů? Můžeme zažádat už třeba po zápise nebo až opravdu nastoupí do školy? Popř. je možné pak zažádat aby matka ty alimenty doplatila zpětně za tu první třídu? Bůh ví, jak dlouho by se zase táhlo než se k tomu návrhu soud vyjádří. Pokud to podáme v září tak třeba až příští září bude navýšeno výživné a to bude už malý ve druhé třídě. Díky za odpověď.
žádat by se mělo, až nastane změna - ne s tím, že za rok nastane změna. prostě až budete vědět, že ta změna nastala a na kolik vás vyšla. Zaslala bych návrh na zvýšení ve vašem případě příští rok podzim/zima, kdy už by jste měli mít představu o kolik je školák dražší. Kdy se upravovalo výživné naposled? Na kolik bylo stanoveno při jakém čistém měsíčním příjmu?

sagina
Echt Kelišová 7550 příspěvků 05.10.18 11:33

@Le_lenaz tak nevím, jak to je to podle zákona, ale co jsem jako rozvedená pochytila - soud hodnotí aktuální potřeby dítěte, ne nějaké fiktivní do budoucna. čili až se zvýší finanční potřeby dítěte, podáte si žádost o zvýšení výživného a soud bude rozhodovat podle nových skutečností. až se vám za rok náklady nástupem do školy zvýší, tak buď se s matkou se dohodnete na dobrovolném navýšení a k soudu už půjdete s dohodou, nebo se nedohodnete a necháte vše na soudu. navýšení budete požadovat od okamžiku, kdy se zvýšení nákladů došlo, tedy od nástupu do školy.

Le_lenaz
Stálice 92 příspěvků 05.10.18 11:35

@Keyllah Bylo stanoveno před rokem a půl na 3500 s tím že soud chtěl dát původně 4500 ale matka to ukecela vlastně ji nezajímalo ani nic jiného než to kolik bude platit. Takže soud řekl že to sníží max. na těch 3500 a jak budeme žádat o zvýšení tak nám ho zvýší, jelikož její příjem je něco přes 40.000 kč. Na její straně k žadné závažné situaci nedošlo pokud teda nebudu počítat že má ňjakého přítele, kterého ale stejně u soudu nepřizná. U nás se změnilo to že čekáme na konci listopadu miminko a já jsem už na MD. Abych to teda uvedla na pravou míru malý je přítele, máme ho v péči a já jsem byla požádána abych zjistila info. Děkuji za info.

Le_lenaz
Stálice 92 příspěvků 05.10.18 11:35

@Keyllah Bylo stanoveno před rokem a půl na 3500 s tím že soud chtěl dát původně 4500 ale matka to ukecela vlastně ji nezajímalo ani nic jiného než to kolik bude platit. Takže soud řekl že to sníží max. na těch 3500 a jak budeme žádat o zvýšení tak nám ho zvýší, jelikož její příjem je něco přes 40.000 kč. Na její straně k žadné závažné situaci nedošlo pokud teda nebudu počítat že má ňjakého přítele, kterého ale stejně u soudu nepřizná. U nás se změnilo to že čekáme na konci listopadu miminko a já jsem už na MD. Abych to teda uvedla na pravou míru malý je přítele, máme ho v péči a já jsem byla požádána abych zjistila info. Děkuji za info.

Le_lenaz
Stálice 92 příspěvků 05.10.18 11:41

Omlouvám se za duplicitní komentář :nevim: Já jsem si myslela že to bude až od toho září chtěla jsem znát ale názor někoho kdo se v tom třeba pohybuje nebo už to zažil. Bojíme se právě že to dohodou nepůjd, jelikož už prěd tím rokem a půl nám řekla že to neexistuje a 3500 v žadném případě platit nebude - do té doby paltitla 1500. Pak se ji to asi rozleželo a uvědomila si že by z toho měla průser tak to platila. Navíc má malý ještě do toho kroužky takže proto se ptám, děkuji. :)

Keyllah
Echt Kelišová 8976 příspěvků 05.10.18 13:54
@Le_lenaz píše:
@Keyllah Bylo stanoveno před rokem a půl na 3500 s tím že soud chtěl dát původně 4500 ale matka to ukecela vlastně ji nezajímalo ani nic jiného než to kolik bude platit. Takže soud řekl že to sníží max. na těch 3500 a jak budeme žádat o zvýšení tak nám ho zvýší, jelikož její příjem je něco přes 40.000 kč. Na její straně k žadné závažné situaci nedošlo pokud teda nebudu počítat že má ňjakého přítele, kterého ale stejně u soudu nepřizná. U nás se změnilo to že čekáme na konci listopadu miminko a já jsem už na MD. Abych to teda uvedla na pravou míru malý je přítele, máme ho v péči a já jsem byla požádána abych zjistila info. Děkuji za info.

Podala bych to v září a žádala bych o 5 tisíc zpětně k datu podání návrhu na zvýšení (tedy i kdyby to na soudě projednávali později, třeba až další rok, musela by ten rozdíl od září doplatit). Jak budete platit školní výbavu, už asi v srpnu, od všeho schovávejte účtenky a pokud o září bude mít nějaké kroužky, tak i jejich zaplacení, a dodejte to k návrhu, aby bylo vidět, že se výdaje zvýšují

Le_lenaz
Stálice 92 příspěvků 05.10.18 14:27

@Keyllah Mnohokrát děkuji, jsou to pro nás užitečné rady. :hug:

Keyllah
Echt Kelišová 8976 příspěvků 05.10.18 14:35
@Le_lenaz píše:
@Keyllah Mnohokrát děkuji, jsou to pro nás užitečné rady. :hug:

Držte se! a veškeré doklady k oblečení, botům, přezůvkám, školním kabelám, kroužkům, brýlím/rovnátkám atd. pečlivě schovávejte ;)

Lama Lama
Hvězda diskuse 48401 příspěvků 05.10.18 14:40
@Keyllah píše:
Držte se! a veškeré doklady k oblečení, botům, přezůvkám, školním kabelám, kroužkům, brýlím/rovnátkám atd. pečlivě schovávejte ;)

Hele, jak se todle vůbec počítá? Pokud berem zvýšení, tak pokud se toto nedokládalo, tak stejnak těžko říct, jestli se zvýšilo nebo ne. Obecně se to snad rozumí samo sebou, že větší dítě větší náklady. A kdyby se měly skutečně počítat - tak kolik se pak třeba počítá bydlení, spotřeba energií na dítě?
Jak se to pak řídí s platem? Tatík má tis. plat, matka 25 tis. Logicky, když nemá, tak to za to dítě nevyplázne, takže nemůže doložit fakturu za kroužekv jídárně na koních, dovolenou na lyžích. Ale chtěla by to dětem dopřát, pokud by na to alimenty byly. …
Má vůbec smysl ty náklady dokládat? Řídí se to více podle platu povinného rodiče nebo Nákladdy.
Co kdyby náklady na dítě doložené byly 8 tis měsíčně a povinný rodič měl 12 tis. čistého?

Keyllah
Echt Kelišová 8976 příspěvků 05.10.18 14:45
@Lama Lama píše:
Hele, jak se todle vůbec počítá? Pokud berem zvýšení, tak pokud se toto nedokládalo, tak stejnak těžko říct, jestli se zvýšilo nebo ne. Obecně se to snad rozumí samo sebou, že větší dítě větší náklady. A kdyby se měly skutečně počítat - tak kolik se pak třeba počítá bydlení, spotřeba energií na dítě?
Jak se to pak řídí s platem? Tatík má tis. plat, matka 25 tis. Logicky, když nemá, tak to za to dítě nevyplázne, takže nemůže doložit fakturu za kroužekv jídárně na koních, dovolenou na lyžích. Ale chtěla by to dětem dopřát, pokud by na to alimenty byly. …
Má vůbec smysl ty náklady dokládat? Řídí se to více podle platu povinného rodiče nebo Nákladdy.
Co kdyby náklady na dítě doložené byly 8 tis měsíčně a povinný rodič měl 12 tis. čistého?

vytučněné obvykle platí, ale pokud se druhá strana cuká, že se výdaje určitě nezvýšily atd. je lepší to mít po ruce, aby bylo vidět kolik to dítko stojí. Navíc soud se od toho může hezky odpíchnout a použít to i ve svém odůvodnění. navíc jsou občas rozsudky, že by se měli podílet na větších výdajích napolovic a to se ústřižky taktéž hodí. Na prvním místě se to řídí příjmem rodiče (ne vždy u všech), pak máš určité doporučené rozpětí např. 10-15% a těch 15% se lépe žádá a přiklepává, když má dítko větší náklady buď z důvodu zdraví, školy atd.....záleží ale na každém soudci, jsou dost unikátní. každopádně mít to schované a doložit to nikdy nezaškodí a někteří to přímo požadují a právníci vždy radí, mít ho sesumírované a podložené.

Lama Lama
Hvězda diskuse 48401 příspěvků 05.10.18 14:49
@Keyllah píše:
vytučněné obvykle platí, ale pokud se druhá strana cuká, že se výdaje určitě nezvýšily atd. je lepší to mít po ruce, aby bylo vidět kolik to dítko stojí. Navíc soud se od toho může hezky odpíchnout a použít to i ve svém odůvodnění. navíc jsou občas rozsudky, že by se měli podílet na větších výdajích napolovic a to se ústřižky taktéž hodí. Na prvním místě se to řídí příjmem rodiče (ne vždy u všech), pak máš určité doporučené rozpětí např. 10-15% a těch 15% se lépe žádá a přiklepává, když má dítko větší náklady buď z důvodu zdraví, školy atd.....záleží ale na každém soudci, jsou dost unikátní. každopádně mít to schované a doložit to nikdy nezaškodí a někteří to přímo požadují a právníci vždy radí, mít ho sesumírované a podložené.

A jak je to teda s tím bydlením?
Nebo jak se dopočtu nákladů na dítě sakumprásk?

Keyllah
Echt Kelišová 8976 příspěvků 05.10.18 14:54
@Lama Lama píše:
A jak je to teda s tím bydlením?
Nebo jak se dopočtu nákladů na dítě sakumprásk?

bydlení jsem nikdy rozpočítávané do detailu neviděla, ani energie, ani jídlo, to si posuzují soudy tak nějak obecně. chtějí účtenky k těm „jiným věcem“ jako školka, kroužky, výdaje na zdraví jako rovnátka, brýle,…prostě to, co zakládá tu změnu a nárok na zvýšení -) tady to bude ta škola, tak hlavně výdaje okolo ní, to bydlení a jídlo už má započítané v tom prvním výživným

Lama Lama
Hvězda diskuse 48401 příspěvků 05.10.18 15:32
@Keyllah píše:
bydlení jsem nikdy rozpočítávané do detailu neviděla, ani energie, ani jídlo, to si posuzují soudy tak nějak obecně. chtějí účtenky k těm „jiným věcem“ jako školka, kroužky, výdaje na zdraví jako rovnátka, brýle,…prostě to, co zakládá tu změnu a nárok na zvýšení -) tady to bude ta škola, tak hlavně výdaje okolo ní, to bydlení a jídlo už má započítané v tom prvním výživným

A U PRVNÍCH SOUDŮ SE TEDA BYDLEní probírá a počítá? Nebo je to velké hraní na přesné počítání s nepřesnými čísly.Nebo spíš obráceně?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.18 15:51

@Lama Lama
u nás soud započítval stravu paušálem 3000kč na předškolní dítě na měsíc, pokud chceš tvrdit, že je to víc, tak musíš doložit a zdůvodnit. A bydlení počítal poměrnou částkou tzn. u mě polovinu plateb za bydlení, ale u energií to bylo více z důvody enurézy dítěte a každodenního praní ložního prádla, přikrývek atd. a dalších nákladů. U zvýšení jsem už jen dokládala, jak píše @Keyllah platby, které se navýšily. Jako myslím, že to nikdy nebude do koruny přesné a nejvíc záleží na konkrétní soudci a pak taky na tom jak strany náklady napadají nebo jsou ve shodě. U nás např. otec napadl výdaje za obuv, ale jiné a daleko vyšší ne :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Asia Argento zakouší vlastní hořkou medicínu: Vraťte mi moji práci! škemrá

Herečka Asia Argento (42) přišla o post porotkyně v italském X Factoru, neboť... číst dále >

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >