Význam a původ jmen - vybíráte podle něj?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
modravlocka
Zasloužilá kecalka 652 příspěvků 14.01.19 01:29
Význam a původ jmen

Znáte význam a původ jmen vašich dětí? Byl pro vas tak důležitý, že třeba dokázal ovlivnit váš výběr? Nebo je to věc, která vás vůbec nezajímala? Čím si vás „vaše“ jméno získalo? Jeho zněním, aktuální vlnou (ne)oblíbenosti, nějakým pro vás inspirativním nositelem tohoto jména…? Pokud chcete, můžete napsat i o jaké jméno se jedná.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Seren
Kecalka 445 příspěvků 14.01.19 02:01

Význam nás nezajímal. Vybrali jsme jméno, které se nám líbilo.

Bebuše
Echt Kelišová 7997 příspěvků 14.01.19 02:43

Moje kritérium bylo mezinárodně vyslovitelné (Moje je problém), žádná/ý -slav, -mír, mimo top žebříček a obsahující písmeno L. Partner odmítl jakoukoli - týnu.
Výsledek Alice a Gabriela příjmení německé. U první shoda okamžitě, u druhé bylo ve výběru ještě Kateřina a Lucie.

kristyn.g
Závislačka 3007 příspěvků 14.01.19 03:26

Hynek, shodli jsme se na něm vylučovací metodou. České jméno, ne moc časté ale ne exotika. Zaujala mne historie jména.

lachtanice86
Kelišová 7130 příspěvků 14.01.19 03:44

U nás to byla neobvyklost. Chteli jsme české, ne časté. Potom jsemnsi í zjistila historii jména. Eleonora

anavi13
Závislačka 3401 příspěvků 14.01.19 05:39

U nás bylo jasné hned jak se dítko bude jmenovat. Jelikož je to naše první a ještě kluk dostane jméno po tatínkovi Milan. Ale na význam jména jsem koukala, je to pro mě důležité spíš pocitově, než že bych tomu dávala nějakou váhu. Kdyby se tatínek jmenoval třeba Jaroslav, Karel, Václav tak bych jméno po otci nechtěla. Ale manželovo jmeno se mi moc líbí, tak proč nedodržet tradici :palec:

beruska9
Extra třída :D 10890 příspěvků 14.01.19 07:01

Na vyznam jsem koukla, ale nevybirala jsem podle toho. U obou jsme to uz meli i tak dost slozite, prvni dostal jmeno tyden po narozeni, druhy dokonce 2 tydny :mrgreen:. Vybirali jsme takove, abychom se shodli, u prvniho jsme nasli takovou zajimavou zminku na netu, ktera spojila to jmeno s mesteckem, odkud pochazi manzel, no slozite :lol: Jmena psat nebudu, ale je to pomerne casto davane ceske/slovenske jmeno. Jelikoz nezijeme v CR a ukazalo se to lehce neprakticke, pro druheho jsme chteli nejake neutralnejsi, tak jsme opakovane prochazeli seznam a vybrali 2 a nemohli se mezi nimi rozhodnout, az nakonec muz rekl, ktere se mu libi vic a to ma.

beruska9
Extra třída :D 10890 příspěvků 14.01.19 07:02

Jeste dodam, ze oba kluci maji 2 jmena, prvni ma to druhe po tatovi a druhy po tchanovi.

Šmoulice
Kelišová 7035 příspěvků 14.01.19 07:05

Nechtěli jsme jméno české. A nechtěli jsme v žádném případě ani Emu, Sofii, Julii a podobné, které fakt může dát jen člověk bez vkusu a které má teď každá druhá :roll:
Nejsme ovce. A jména po rodičích ? :mrgreen: Vůbec :mrgreen:
Při výběru jména bylo důležité, aby bylo originální, aby ho moc lidi neznali a aby se nám líbilo.
Napsat ho nemůžu a nechci. Je jich jen pár v rep. A nemusí mě kvůli tomu každý poznat ;)

Micaella22
Zasloužilá kecalka 893 příspěvků 14.01.19 07:31

Vyznam a puvod jmen nam je fuk. Spis bych nechtela vylozene zidacky jako David nebo Sara

terien
Echt Kelišová 9503 příspěvků 14.01.19 07:41

Význam jsem nezkoumala, jméno se mi líbilo, hezky zní a hlavně ho široko daleko nikdo nemá, nesnáším davovky. Taky se nám hodilo k příjmení. Já zase věřím, že určité typy lidí nosí konkrétní jména, takže když jsem se podívala na jeho nositelky, bylo rozhodnuto.

Fíková
Kelišová 5641 příspěvků 14.01.19 08:12

Na význam koukám, jména mě zajímají, ale že bych dávala jména čistě podle významu, to ne. Jen Dolores, Klaudii nebo Cecílii bych si odpustila, i kdyby se mi ta jména líbila. :D

RyBANA
Neúnavná pisatelka 18785 příspěvků 14.01.19 08:15

Na vyznam jsem koukla, potesil a to je tak vse. Chtela jsem jmena, ktera nebudou mit kazde druhe dite a hlavne, ktera se mi libi 8)

chaela
Ukecaná baba ;) 1748 příspěvků 1 inzerát 14.01.19 08:17

Na významy jmen jsme koukali až nějaký ten rok po narození, když na to přišla řeč. Náš prvorozeny má jméno, které znamená druhorozeny :) druhorozeny je miláček, a to on opravdu je. Ale rozhodně by to pro nás nebylo kritériem při výběru jména.

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1222 příspěvků 14.01.19 09:39

Na význam jména jsem se nepodivala ještě teď a synovi je půl roku. Vybírali jsme, aby se to hodilo k příjmení, máme typicky české a ještě začínající na Ř. Takže jsme chtěli, aby se mu to vyslovovalo dobre a neměl s tím problém. Chtěli jsme české jméno, jsme Češi, ale ne retro jméno ani to, které má každý druhy. Dali jsme jméno Michal.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Kůži z těla mu přišili k obličeji! Z první plastické operace se vám zvedne žaludek

Tak jako každé odvětví medicíny se i plastická chirurgie vyvíjela dlouhá léta... číst dále >

Pravý důvod rozchodu Elišky Bučkové s Jakubem Vágnerem? Expresu řekla, jak to bylo

Dlouho se spekulovalo o tom, co bylo příčinou náhlého rozchodu modelky Elišky... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >