Brigáda na DPP bez pojištění

Anonymní
26.11.19 08:45

Vzít tuto práci???

Ahoj všem, potřebují poradit. Jsem vedena na ÚP, našla jsem si brigádu. Ale je na DPP. Bylo mi narovinu řečeno, že mzda je 110kc hrubého, dělala bych zaskoky za dovolené, nemoci…

Je to pohoda práce na recepci, osvezim si aj.

Ale pojištění si prý budu muset řešit sama. Vzhledem k tomu, že budu dojíždět, něco projim, budu si platit pojištění, aby mi něco zbylo… Pracovní doba 8-14 nebo 10-18, prostě jak bude potřeba… Po-pá

Co dělat???

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
26.11.19 08:54

To je divne, ja mela DPP za 110kc ve vyrobne a platili za me zdravotni a socialni, vsak DPP je jakby HPP kde to za tebe plati akorat na dobu urcitou :think: jestli by to bylo na dohodu tak ano tak si to platis, ale takhle? Divne :think:

• Citovat
  • Nahlásit
157
26.11.19 08:56

A na pracáku bereš nějakou podporu? Asi bych si spočítala, jestli se to vyplatí :think: každopádně doma taky něco projis, takže jídlo bych nepočítala. Spíše tu cestu, jak je to daleko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4376
26.11.19 08:58

Taky je otázka, jak často by te potřebovali…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.19 09:03

Ne, nepobiram

Fakt nevím holky, jak se k tomu postavit. Nerozumím tomu a hlavně aby se mi to aspoň nějak vyplatilo

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.19 09:04
@Anonymní píše:
To je divne, ja mela DPP za 110kc ve vyrobne a platili za me zdravotni a socialni, vsak DPP je jakby HPP kde to za tebe plati akorat na dobu urcitou :think: jestli by to bylo na dohodu tak ano tak si to platis, ale takhle? Divne :think:
Co prosím???
  • Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.19 09:06

Ja mela za tech 110kc na hodinu pri osmihodinovce mesicne cca 15 000cisteho plus sem ale delala prescasy.. Ty pises sestihodinovku i osmihodinovku, bez prescasu, a s placenim socialni zdravotni bych to videla tak na necelých 10 :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.19 09:07
@Anonymní píše:
Co prosím???

Co nechapes? :oops: :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
31
26.11.19 09:07

A ty si to neumíš spočítat sama nebo se ti jen nechce? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14612
26.11.19 09:10

No je to málo a ještě s tebou chtějí vydrbat. Jsou schopní ti garantovat alespoň nějaká minimální objem práce a naplánované služby a nebo ti prostě zavolají zítra přiǰd a nebo vůbec nechoď? Zvládnete finančně ještě chvíli tvého hledání?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12610
26.11.19 09:15
@Anonymní píše:
Ahoj všem, potřebují poradit. Jsem vedena na ÚP, našla jsem si brigádu. Ale je na DPP. Bylo mi narovinu řečeno, že mzda je 110kc hrubého, dělala bych zaskoky za dovolené, nemoci…

Ale pojištění si prý budu muset řešit sama. Vzhledem k tomu, že budu dojíždět, něco projim, budu si platit pojištění, aby mi něco zbylo… Pracovní doba 8-14 nebo 10-18, prostě jak bude potřeba… Po-pá

Co dělat???

Ahoj,

a nemužeš být na UP i nadále? Protože jen zdravotní pojištění je 15stovek a + sociální - aby se ti to vůbec vyplatilo ;) Já takto dělala taky, jednu chvilku, ale měla jsem jisté, že každý měsíc budu mít 16tis a čekala jsem na smlouvu (která nedošla a až jsem už hodně kafrala, tak si našli jinou, která jim tam takto pracovala - prostě se jim nechtěly platit daně). Ty nevíš zda tě za měsíc zavolají jednou, nebo 20× :nevim: nevíš, kolik si vyděláš, když je to jen za záskoky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8708
26.11.19 09:32

Musela by ses odhlásit z evidence ÚP a pokud si nevyděláš měsíčně více než 10 tis., tak si musíš platit sama zdravotní, které je přes 1800 Kč a bude se zvyšovat, pokud se zvýší od ledna minimální mzda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3272
26.11.19 09:36
@Anonymní píše:

Co dělat???

Já bych do toho šla jen za předpokladu, že budu znát nějaký alespoň přibližný počet směn, abych si mohla spočítat, jestli se mi to vyplatí víc než být na pracáku a hledat si normální práci. Tohle mi přijde spíš pro studentku, co si nemusí řešit pojištění… Když Tě budou chtít třeba jen na 2 směny v měsíci, tak si nic nevydelas. Vlastně když nad tím tak přemýšlím, tak bych do toho na Tvém místě nešla, když nevíš, kolik asi by sis mohla vydělat.

PS: tu druhou anonymní ignoruj, píše tady nesmysly. Asi neví, co je DPP :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5564
26.11.19 09:39
@Anonymní píše:

Co dělat???

Při DPP, bez ohledu na výdělek, nesmíte být na ÚP. - sama si musíte řešit zdravotní

Pokud si vyděláte víc jak 10tis hrubého, tak soc. a zdrav. za vás řeší zaměstnavatel. Když méně, tak si to musíte zaplatit sama.

Ale spočítat si to musíte sama, kolik vůbec odmakáte za měsíc a kolik si vyděláte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.19 09:46

Vím, že nesmím být na up. Jde o to, že práce má láká, ale být tam prakticky zadarmo. To by snad nedělal nikdo…

Vím, to, že jedna holčina co by mě zaučovala si musí vybrat do konce roku 11 dní. Zbytek nevím nic, jen že jde o záskok za nemoci a dovolené.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama