Práce v soukromé školce - úklid

Anonymní
25.11.19 12:26

Práce v soukromé školce - úklid

Ahoj holky,
pracovala jste některá v soukrome skolce a potkala jste se s pocitem, ze jste jeste do toho vseho uklízečka?
Pracuji v soukrome skolce a naroky na uklid, za ktery nejsem placena a ani zamestnana je strasny. Jsem zamestnana jako učitelka, ale prijdu si jak uklízečka jeste ke vsemu. Prijde zaměstnavatel a je to samé “utrit prach tady, tady umyt, uklidit, tady je bordel,..” kazdy den se musi po odchodu deti vyluxovat vsude, vytrit, nadobi uklidit, umyt zachody apod. Je to normlani? Takové jednání? Neexistuje zadne prosim ani dekuji. Je to jak jasne daná věc. Jsem z tohohle jednání špatná..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8463
25.11.19 12:29

Hele nedivím se ti, ve smlouve mas náplň práce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
724
25.11.19 12:41

A uklizecka tam jako neni?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1365
25.11.19 12:43

Záleží co máš v náplni práce ve smlouvě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27507
25.11.19 12:50

U nás v soukromé školce nádobí dávají do myčky učitelky (oběd/svačiny), stejně tak jako uklízí stolečky po jídle. Ale neluxují a nevytírají, sociálku nemyjí, na to chodí každý den paní na úklid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.11.19 12:51

@g.sandova no nemám tam nic. Jen to, ze budu pracovat svědomitě a řádně..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní

@acimedaca takhle to chodilo i u mě v dřívější praci.. tady zadna pani na uklid neni.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní

@marka123 není

• Nahlásit
  • Citovat
8463
25.11.19 12:52
@Anonymní píše:
@g.sandova no nemám tam nic. Jen to, ze budu pracovat svědomitě a řádně..

Hmmm, tak si se zaměstnavatelem promluv

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27507
25.11.19 12:52
@Anonymní píše:
@acimedaca takhle to chodilo i u mě v dřívější praci.. tady zadna pani na uklid neni.

no tak to nezbývá, než se ohradit u zaměstnavatele, že to není náplní tvojí práce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1365
25.11.19 13:06

Nám ve škole tloukli do hlavy, ať máme v pracovní smlouvě jasně danou náplň práce (ani žádný dle pokynů nadřízeného) jinak ti může zamestnavatel nařídit prakticky cokoliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.11.19 13:14

No, pokud nikdo neprotestuje, tak proč by platili uklízečku, když to může udělat i učitelka že jo. Nedokážu si to dost dobře představit, uklízečka je ve školce potřeba, aby byla po ruce, když děti něco vylijí atd. Pracovala jsem ve školce jako uklízečka a každé ráno musel být utřený prach, vyluxováno, srovnané hračky atd. Uklízelo se i po svačině a během dne, co bylo potřeba. Po obědě, když jdou děti spát, tak se musí vše umýt, vytřít atd. Jak to můžeš stíhat sama? To je nějaká malinká školka, kde je málo dětí?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
25.11.19 13:18
@Anonymní píše:
No, pokud nikdo neprotestuje, tak proč by platili uklízečku, když to může udělat i učitelka že jo. Nedokážu si to dost dobře představit, uklízečka je ve školce potřeba, aby byla po ruce, když děti něco vylijí atd. Pracovala jsem ve školce jako uklízečka a každé ráno musel být utřený prach, vyluxováno, srovnané hračky atd. Uklízelo se i po svačině a během dne, co bylo potřeba. Po obědě, když jdou děti spát, tak se musí vše umýt, vytřít atd. Jak to můžeš stíhat sama? To je nějaká malinká školka, kde je málo dětí?

Ano je, je tu do 10 dětí.. vse delam buď když spí děti a nebo až odejdou, ale taky se vracim domu vecer kolem 18hod.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
25.11.19 13:23
@Anonymní píše:
Ano je, je tu do 10 dětí.. vse delam buď když spí děti a nebo až odejdou, ale taky se vracim domu vecer kolem 18hod.

Tak to bych se být tebou ohradila, to je fakt moc. Buď by si někoho našli, nebo bych si já hledala jinou práci. U nás ve školce nemusí učitelka nic, je tam prostě od toho aby se věnovala dětem a ne úklidu. Nesmí od nich odejít ani na wc a nechat je bez dozoru. Takže když dítě vylije pití a učitelka stojí u něj, tak to neutře, zvedne telefon a zavolá uklízečku, klidně i od oběda.

• Nahlásit
  • Citovat
1365
25.11.19 13:38

A to jste se na pohovoru nebavili o tom co budeš všechno dělat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama