Brigáda v domově důchodců?

8
24.11.19 03:41

Brigáda v domově důchodců?

Ahoj, chci se zeptat, zda je možná brigáda v domově důchodců přes léto? Máte a tím někdo zkušenost? Co konkrétně bych tam dělala?
Děkuju :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6733
24.11.19 05:26

Takze vam nevadi dojizdeni 200km treba? Jinak je potreba byt malilinko konkretnejsi. A uplne nejlepsi je se jit zeptat do toho, kam byste chtela jit. Jinak byste delala vse, na co neni potreba odbornejsi vzdelani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10101
24.11.19 05:45

U na třeba nepřijímali na jinou, než ošetřovatelské pozici a většinou to byly holky, které studovaly obor zdravotní sestra, nebo se učily na ošetřovatelku. V domově důchodců je ošetřovatelského personálu hodně a je potřeba ho nahradit. Ale na rovinu, byla to dřina, jak pro ty holky, tak pro stálý personál. Domov důchodců není o sezení s čajíkem a povídání se seniory, na to jsou převážně dobrovolníci a nebo speciální personál, který ale není potřeba nahrazovat brigádníkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
309
24.11.19 06:32

Tak já jsem asi měla štěstí ale dostala jsem pozici jakoby společníka? Nevím jak to říct.
Prostě jsem šla třeba k jedné babičce na pokoj, četla jsem jí, pak druhé kde jsme hráli stolní hry atd.
Musím ale říct že bych to už nedělala. Za tu dobu jsem si je oblíbila protože mi vyprávěli ze svého mládí atd a když pak umřeli tak jsem to těžce nesla.Ale ty chceš jen brigádku já byla na plný úvazek.
Podle mě jako společník s nima strávíš víc času než ošetřovatelka co je jen umyje a dá na vozík.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1431
24.11.19 07:03

Dělala jsem před třiceti lety, bylo to něco jako sanitářka v nemocnici (ráno uklidit pokoje ustlat, utřít prach, obsloužit klienty), nosit jídlo, vyměňovat mísy/přebalovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
24.11.19 09:08

U nás na střední tehdy byl nábor od Maltézské pomoci, organizace, co cíleně hledá lidi právě třeba pro seniory nebo pro lidi na vozíčku a taky tehdy nabízeli dopisování s vězni (to už dneska moc není…). Ale musíš se hodně obrnit, moje spolužačka tehdy chodila za jednou babičkou a hrozně ji sebralo, když ta paní zemřela… :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3138
24.11.19 09:54

@Julie37 před 20 lety, když jsem byla na SŠ, jsem mívala v domově důchodců brigádu každé léto. Uklízela jsem, běžné vytírání podlah, údržba čistoty. Nebyla to přímá péče o seniory. To ani nejde, je tam nutné vzdělání min. v rozsahu kurzu pracovníka v soc. službách. Btw už tehdy jsem zažila škaredé chování vyhořelých sester k seniorům…jak se teď mluví o DS Slunečnice :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat