Vztah: dítě a pes

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anna95
Povídálka 39 příspěvků 03.01.18 18:42
Vztah: Dítě a pes

Dobrý den :)
Moc ráda bych si přečetla vaše názory na tohle téma :)
S manželem máme dvě krásné pětiměsíční holčičky a tříletou fenku Anglického mastifa jménem Luna. Mezi holkama a Lunou je super vztah. Fenka na ně dává pozor, ochraňuje je a hraje si s nima. Před pár dny jsem viděla, jak jedna z dcer sahala po hračce, která byla ale moc daleko a Luna jí hračku přistrčila čumákem. Přišlo mi to strašně roztomilé. :P :*
Okolí ale na našeho „plyšáčka“ už zas tak pozitivně nereaguje. Jo, má 80 kg a skoro třičtvrtě metru na výšku, ale to je u tohoto plemene úplně normální. Například sousedka, která chová maximálně andulky, má neustále nějaké připomínky. (Koukala jsem, jak ten váš hafan běžel po zahradě…vypadal tak těžkopádně a neohrabaně…nebojíte se, že by vám ty mimča třeba zašlápl? Nebo- Včera jsem málem dostala infarkt, když tak nahlas zaštěkal… Jo Aničko, a četla jste taky o tom psovi, který zakousl to miminko?) Sakra je to pes, tak si sem tam štěkne no, má snad mňoukat? Luna je po výcviku a já jí na sto procent věřím, že by ani jedné z holek neublížila. Bohužel naše sousedka není jedniná, která naší fenku nemá v lásce. Spousta lidí nám říká, jak jsme nezodpovědní rodiče a že holky v blízkosti toho psa nejsou v bezpečí. Taky se dost lidí chytá našeho věku (je mi 22 a manželovi 23) a naráží na to tím, že nemůžeme být zodpovědní, když jsme sami ještě v pubertě. To rozhodně není pravda. Mě nepřijde, že by jsme něco uspěchali… Máme po svatbě, maturita hotová a bydlíme ve vlastním, tak co? Ale to už odbočuji. Já sama jsem vyrostla s hodně zvířaty a nikdy se mi nic nestalo. :)
No, chtěla jsem se zeptat, jestli máte taky někdo „velkého psa a malé děti“? Nebo jakékoliv zkušenosti s tím? Ráda si přečtu všechny názory :) děkuju :srdce: :*

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 Další »
Reakce:
Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 03.01.18 18:49

Myslím si že je to vaše věc též máme takové telátka doma a celý život jsme měli i když jsme byli malé a v životě nám nic neudělali, máme berndského salašnického a holandského ovčáka :) na ostatní bych se vyprdla. Je to vaše věc a hlavně zda mu věříte a je po výcviku neni co řešit :)

DzungaracekChlupacek
Kecalka 388 příspěvků 03.01.18 18:50

Já myslím, źe není žádný problém mít velkého psa a malé déti ;)

sakota
Kelišová 5540 příspěvků 03.01.18 18:53

Taky mam a okoli jak kdo, nekdo to neresi, nekdo se tomu usmiva a nekdo am blby pindy a kritizuje. Neres a uzvej si, jak se maj holky spolu krasne.

p. s.: kor u fenky amika bych se nebala, to jsou nanny dogs :)

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18793 příspěvků 03.01.18 18:57

Sousedce to neměj za zlé. Je holt zblbá z těch zpráv. Moje prostřední vyrůstala s vlčákem, taky fenkou, prakticky od mimina s ní sdílela kotec a dovolila si k ní takové věci, že by tvé sousedce zbělely vlasy hrůzou. Ale raději by si ukousla jazyk, než by malé ublížila.

Corrisek
Povídálka 32 příspěvků 03.01.18 19:01

Nebudu se rozcilovat, ale denne jsem slychavala to same. Mame dva stafordy (pro ty co se nevyznaji, neco jako pitbul). Prvni jsme meli psy az pak syna. Porad nejake kecy, jak jsme si mohli takove obludy poridit a ze synovi ublizi. Uprimne neznam lepsi psy do rodiny, uzijem si s nimi spoustu legrace, se synem jsou skveli kamaradi.
Dneska uz je synovi sedm (psum 12 a 9). Tim, ze uz je syn starsi, tak uz nas tak lidi neotravujou, ale obcas na nejakeho blbce narazime.
Na druhou stranu nikdy bych netvrdila, ze nekousnou, neublizi. Jsou to psi/selmy, kterym do hlavy nevidim. Moc dobre vim, ze syn obcas vymysli blbosti, jakoze bude na psovi jezdit apod. Proto bych je nikdy nenechala spolu samotne.
Musite se obrnit trpelivosti a rypaly nevnimat. Je super, jaky ma vase fenka s holkama vztah, je dobre socializovana :palec:
Ja bych si zas neporidila maleho psa (napr. yorkshire), tech se bojim :D

lecijasek
Závislačka 3908 příspěvků 03.01.18 19:06
@Anna95 píše:
DLuna je po výcviku a já jí na sto procent věřím, že by ani jedné z holek neublížila.

Nevidím problém mít psa a dítě, ale v téhle tvojí větě problém vidím. Pes je pes, je to zvíře, má zuby a může kousnout. A takových, který psovi na 100% věřili a doplatili na to je hodně. Dítě může reagovat neočekávaně, může psa vyděsit, může psa nechtěně bolestivě zmáčknout a sebelépe vycvičený pes může kousnout. To je prostě fakt. A čím větší pes, tím větší může být následek takového kousnutí.
Takže za mě ano, mít klidně dítě a psa (i já mám psa :srdce: ), ale být zároveň ve střehu a nenechávat spolu bez dozoru. A čím větší pes, tím větší opatrnost je na místě.

hapovab
Kecalka 442 příspěvků 03.01.18 19:08

Podle me jste nezodpovedni a jdete „nestesti naproti“.Nerikam dat psa pryc, to vubec ne, ale nikdy bych psa nenechala v blizkosti deti ani kdyz bych byla pobliz, snazila bych se vymezit urcitou hranici.At si kazdy rika co chce, je to zvire a sakra velky.My mame pouze civavu a ani tak nedovolim dceri, aby ji treba strkala oblicej pred cumak, i kdyz ma pidi tlamicku, tak by dceru mohla osklive kousnout a je naprosto zbytecne to riskovat, no u vas by to mela fatalni nasledky.

Lucie_Sx
Závislačka 3097 příspěvků 03.01.18 19:08

Nikdo ti takhle na dálku neřekne, jestli čteš psí signály správně a jestli je u vás všechno v pohodě. Může to fungovat a nemusí, jako všechno.
Ale co říká okolí, to ti může být šumák, je to vaše zodpovědnost.

Beruška Liduška
Stálice 69 příspěvků 03.01.18 19:08

To říkají lidé, kteří neznají psy. Náš pes je zlaty a ddcerku miluje. Je tu jediné ale. Nikdy je nenechám bez dozoru. Jakmile odejdu, vůdcem smečky se stane pes a ten může mimino kousnout, ne protože by mu chtěl ublížit, ale prostě ho usměrní jako by usměrnil štěně. Dite vsak obycejne utrpí zranění. Ja našeho labika hlídala do momentu, než začal dcerku poslouchat na zavoláni.

Martina712
Kecalka 190 příspěvků 1 inzerát 03.01.18 19:09

Zdravim. Mame rocniho chlapecka a dve cubiny. Jednu malou a jednu vetsi je Sara (20 kilo, takze oproti te vasi to je drobecek :lol: ) Holkam 100% verim, ze by malymu neublizily uz jen pro to, ze vedi ze se na nej jen spatne podivat by byl nejvetsi prusvih co kdy mely. Ta mala uz je babka, takze je spis drzim od sebe, protoze vim, ze by mohla byt protivna. A Saruska by ho nejradsi ulizala, coz musim taky porad hlidat, protoze blee (malej mel v ocicku zanet a podezrivam z toho ty jejich libacky). Takze podle me mate stesti a super psa :palec: Jasne ze se NIKDY nesmi nechavat dite a pes osamote a musi se to pořád hlidat a korigovat. Musi clovek znat svyho psa a vedet co snese a co uz ne a zasahovat. Videla jsem rtw hrat si s krysarikem a bylo to vtipny, protoze rtw byl na zadech a prohraval :D Takze i velkej pes dokaze byt opatrnej a neznej. Vsadila bych se, ze klidne vase 80 kilova Luna bude neznejsi nez nase 20 kilova Sara (je to sileny pometlo a vecnej pubertak, uci se byt kolem malyho opatrna ale kdyz je v rausi zadupala vy hodo zeme :lol: ) jezis to je roman 8o. Jak jde o nase holky, jsem hrozna :oops: Zkratka se vybodni na sousedku, je to tvuj pes a ty ho znas nejlip a tvoje deti, kterym bys nikdy nedovolila ublizit a tecka. Vzdyt je fajn, ze to jsou partaci a maji spolu prima vztah :kytka:

Lucie_Sx
Závislačka 3097 příspěvků 03.01.18 19:10
@hapovab píše:
Podle me jste nezodpovedni a jdete „nestesti naproti“.Nerikam dat psa pryc, to vubec ne, ale nikdy bych psa nenechala v blizkosti deti ani kdyz bych byla pobliz, snazila bych se vymezit urcitou hranici.At si kazdy rika co chce, je to zvire a sakra velky.My mame pouze civavu a ani tak nedovolim dceri, aby ji treba strkala oblicej pred cumak, i kdyz ma pidi tlamicku, tak by dceru mohla osklive kousnout a je naprosto zbytecne to riskovat, no u vas by to mela fatalni nasledky.

Pokud má pes s dětmi fungovat, musí tam být blízký kontakt. Je to jakoby ses chtěla naučit jezdit na kole bez kola. Je potřeba umět sledovat psí signály a rozumět jim. Když nedovolíš blízký kontakt, odsoudíš se k tomu je neustále sledovat a hlídat a věř mi, že kdyby pes chtěl opravdu ublížit, udělá to i z pěti metrů během zlomku vteřiny.

Slečna Ferka
Extra třída :D 10171 příspěvků 03.01.18 19:11

@Anna95 Za mě dva postřehy.

1. S těmi psy je to taková magořina. KAŽDEJ pes může dítěti ublížit, klidně i menší plemeno, když je blbě vychovanej - ale samozřejmě u toho většího je to víc „vidět“.

2. Lidi jsou zblblí černou kronikou, ale zároveň Ty si nemusíš nechat líbit soustavný pruzení. Řekla bych sousedce (a i každému jinému), ať si to nechá, že chápeš jejich obavy, ale že víš co děláš. A pokud by to nerespektovali, tak už bych byla vostrá a poslala je onam.

Lucie_Sx
Závislačka 3097 příspěvků 03.01.18 19:12
@Beruška Liduška píše:
To říkají lidé, kteří neznají psy. Náš pes je zlaty a ddcerku miluje. Je tu jediné ale. Nikdy je nenechám bez dozoru. Jakmile odejdu, vůdcem smečky se stane pes a ten může mimino kousnout, ne protože by mu chtěl ublížit, ale prostě ho usměrní jako by usměrnil štěně. Dite vsak obycejne utrpí zranění. Ja našeho labika hlídala do momentu, než začal dcerku poslouchat na zavoláni.

Správně nastavený vztah pes-dítě NENÍ vůdce smečky - podřízený, ale člen smečky - mládě šéfa. To je dost rozdíl.

lecijasek
Závislačka 3908 příspěvků 03.01.18 19:13
@Beruška Liduška píše:

no tohle je taky fakt, pes často bere dítě jako jiné štěně. Tudíž někoho, kdo je „pod“ ním. A takový výchovný kousanec může být pro batole fatální. Ono se stačí podívat, jak fena vychovává svoje štěňata.
A taky nejde jen o kousnutí, velký pes může při hře dítě zalehnout, může na něj skočit a u takové váhy to zase může skončit špatně. Prostě 100% věřit psovi může jen někdo, kdo o psech moc neví a tak tam i pochybuji, že psovi opravdu rozumí.
Už jsem viděla „roztomilá“ videa na netu, kde se rodiče rozplývají, jak si dítě se psem rozumí a kynolog už tam vidí varovné signály, ve výrazu, v postoji psa…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Divoká jízda po StarDance: Mišík na koloběžce, Onder nese zapomenuté střevíce

A je to za námi. Devátá řada taneční show StarDance má nového krále tanečního... číst dále >

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >