Reklama

Olivový olej na mazání novorozence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucimiminko
Stálice 74 příspěvků 03.01.18 15:52
Olivovy olej na mazani novorozence

Chtela bych se zeptat zkusenejsich maminek. Miminko 9ti denni ma suchou pokozku na telicku a hodne se mu loupe kuze, slysela jsem, ze je dobre mazat olivovym olejem. Pry ho koupim v lekarne a v lekarne mi rekli, at pouziji normalni extra panensky olivovy olej. Muzu opravdu mazat malickeho obycejnym olejem co s nim varim? A pak by me zajimalo, jak mazete, vzdy po mazani miminko vykoupete, nebo namazat treba pred spinkanim a olej nechate na telicku a date do obleceni rovnou spinkat?
Moc dekuji za rady maminky..

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Romilda
Kecalka 414 příspěvků 03.01.18 15:56

Nejlepší zkušenost mám s Bio olejem od Saloosu, přesně se jmenuje Jemný dětský olej. Rychle se vstřebává, krásně hydratuje. Jinak MUDr. doporučuje Excipial U Lipolotio, dá se koupit bez předpisu v lékárně

Mala.ještěrka
Kecalka 270 příspěvků 03.01.18 16:00

Excipial u lipolotio je super, ale nebála bych se ani toho oleje. Mazala bych po koupání ( aby v pokožce " zamkl" tu vlhkost) a potom dítě normálně oblékla. Ale možná ti mimčo bude vonět jako salát :D

Celiz
Povídálka 23 příspěvků 9 inzerátů 03.01.18 16:00

Extra panenským olejem mazat můžeš, ale z mé zkušenosti je výsledek žalostný. Olivový olej zůstane jen na povrchu pokožky, prakticky se vůbec nevsákne do kůže, ale pouze do oblečení. Pokud má miminko opravdu extrémně suchou pokožku, zkusila bych něco z lékárny přímo pro miminka. My používali Excipial s mandlovým olejem nebo Cutilan (tam si nejsem jistá jak u miminek, mi ho mazali na doporučaní kažního lékaře asi od 2 let. V lékárně určitě poradí jestli je vhodný i pro miminka).

radúna
Extra třída :D 11942 příspěvků 03.01.18 16:05

Jak píše @Romilda - Excipial U Lipolotio - perfektní :palec:. Ale jinak ano, extra panenský olivový olej můžeš klidně použít na mazání miminka. :kytka:
Po namazání nekoupat. Miminko jemně omýt když je potřeba a promazat kůži.

Oudrey
Ukecaná baba ;) 1051 příspěvků 03.01.18 16:11

Pocitej s tim, ze olejem znicis vsechno obleceni. Ja jsem to zkousela i vyvarit, ale to zazloutnuti zustalo :nevim:

Russet
Extra třída :D 10883 příspěvků 03.01.18 16:11

@Lucimiminko
Syn byl po porodu sušenka a mazala jsem ho slunečnicovým olejem z lékárny. Olivový mi přijde aromatičtější a nevhodný na miminko :nevim:

AlenaPi
Stálice 66 příspěvků 03.01.18 16:15

Taky jsem mazala slunecnicovym z lekarny a nezdalo se mi, ze by znicil obleceni jako ten olivovy. :kytka: Doporucili mi ho v porodnici na nedonosence.

Jana206
Nadpozemská drbna 26369 příspěvků 03.01.18 16:18

Lepsi nez olej je kousicek sadla. Nebo mast Leniens, dostali jsme v porodnici, je to mastovy základ. A koupat v Linole. Nevim, po oleji mi mimco prislo jeste vic vysusene a obleceni zničené.

terka.h
Kecalka 200 příspěvků 03.01.18 16:29

Já měla pro oba kluky slunečnicový olej z lékárny. Když měli moc suchou kůži mazla jsem je primo, když to bylo „preventivně“ kapala jsem jim ho trošku do vanicky. Oblečení zničené neměli.

Renca8
Ukecaná baba ;) 1061 příspěvků 03.01.18 16:30

Ja pouzivam mast leniens na doporuceni z porodnice. Mazu po koupeli cele telicko a kdyz neni po koupeli tak nozicky, rucicky a za ouskama :P

TinaAn
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 03.01.18 16:35

Doporučuju mandlový olej za studena lisovaný, měla jsem zn. Nobilis a Eone. Syn má hodně suchou pokožku se sklonem k ekzémům. Oblečení zničené není, krásně se vsákne. V masti Leniens bývají parabeny, to bych na mimčo nedávala.

hehehe
Extra třída :D 11528 příspěvků 03.01.18 16:44

@Lucimiminko
Pro děti je z olejů vhodný mandlový nebo meruňkový, olivový jsem nikdy ve spojení s dětmi neslyšela… Natírat vždy do vlhké pokožky, nikdy ne na suchou. Ještě bych doporučila bambucké máslo.

Zaluzie
Ukecaná baba ;) 1099 příspěvků 03.01.18 16:48

Ja bych to s tim mazanim nepřeháněla. Je normalni ze se miminko loupe od stare kůže jak roste a vytvari se kůže nová. Zustala bych u oleju, neni nutne cpat hned farmaceuticke přípravky. Je dobré dat olej buď do koupele nebo hned po koupání namazat a pak teprv lehce usušit, olej pak pomaha udržet vlhkost v pokožce.

Zaluzie
Ukecaná baba ;) 1099 příspěvků 03.01.18 16:50

@hehehe A taky se přidávám k doporuceni bambuckeho, ja mazu i pod plenu a za 9 mesicu jsem jen párkrát mazla kupuvany krem na opruzeniny pri lehkem začervenání.
Pak je jeste super kokosovy olej na loupajici se hlavicku, kdy se ty supinky oproti zbytku tela hodne drží.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >