Mám strach vozit dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.18 08:20
Mám strach vozit dítě

Ahoj, omluvte anonym, ale nechci být za hysterku.
Mám šílený strach vozit své 4-měsíční dítě v autě. Nevím proč. Bojím se. Zítra mám jet na návštěvu a už od včerejška přemýšlím nad tím, jak to udělám. Máte to taky tak někdo? A ještě otázka. Kde vozíte autosedačku? Na předním sedadle nebo za sebou? Díky moc

Nejnovější recenze z kategorie Autosedačky a doplňky

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Tunrida
Hvězda diskuse 48035 příspěvků 03.01.18 08:22

Taky jsem měla že začátku strach, ale přešlo to. Sedačku jsem vozila vždycky vzadu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.18 08:28

Načítám citovaný příspěvek, čekejte prosím…

A co když mu vapdl dudlík nebo by se začal kuckat?

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1760 příspěvků 03.01.18 08:32
@Anonymní píše:
Ahoj, omluvte anonym, ale nechci být za hysterku.
Mám šílený strach vozit své 4-měsíční dítě v autě. Nevím proč. Bojím se. Zítra mám jet na návštěvu a už od včerejška přemýšlím nad tím, jak to udělám. Máte to taky tak někdo? A ještě otázka. Kde vozíte autosedačku? Na předním sedadle nebo za sebou? Díky moc

Pokud jsi z toho ve stresu tak je to nebezpečné, dítě začne plakat, ty zpanikaříš.. jezdila bych teprve až budeš v klidu.

Tunrida
Hvězda diskuse 48035 příspěvků 03.01.18 08:32
@Anonymní píše:
Načítám citovaný příspěvek, čekejte prosím…A co když mu vapdl dudlík nebo by se začal kuckat?

Nic, pokud jenom brečel, zastavila jsem, až to bylo možné. Pokud vydával horší zvuky, zastavila jsem hned a šla ho zkontrolovat. Já bych ani nemohla mít sedačku vepředu, nejdou nám vypnout airbagy vepředu, ale ani bych ji tam nechtěla.

mystiq
Kecalka 134 příspěvků 03.01.18 08:35

Tak já musím zaťukat, že jsem neměla strach nikdy. Teď vozím roční a tříleťáka a když je nálada, vyrazíme sami 200 km za babi a za dědou. Děti jsem vždycky vozila vzadu, vpředu by mě mohly rozptylovat a vzadu mi to vždy přišlo bezpečnější.

Janli
Kelišová 6275 příspěvků 03.01.18 08:39

Neboj, nejsi v tom sama. Měla jsem strach s prvním, s druhým to je ještě horší. Taky se klepu před každou delší cestou. Je to normální. My mámy jsme naprogramované, aby jsme děti chránily před nebezpečím a těch v dnešní době moc není. Takže se to projeví třeba takhle iracionálně. Ze začátku jezdi jen po okolí, aby jsi si na ten pocit zvykla, ono se to časem otupí. Když dítě kucká, zastavím okamžitě, pokud jen kňourá, tak si hold musí chvilku počkat. Vozila jsem dítě vzadu, protože mi nešel vypnout airbag, jinak bych ho ze začátku měla na přední sedačce, abych si zvykla. Otáčet se dozadu je nebezpečné, ale ze začátku ti to prostě nedá. Pořiď si zrcátko do auta, uvidíš na miminko a budeš klidnější.

Tichošlápek
Extra třída :D 10888 příspěvků 03.01.18 08:46

Sedačku vždy vzadu, měla jsem takové zrcadlo abych na nej viděla. Je to o zvyku, teď uz jen hlidam jestli vzadu někdo nezvraci :mrgreen:

Lucius08
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 03.01.18 08:50
@Anonymní píše:
Ahoj, omluvte anonym, ale nechci být za hysterku.
Mám šílený strach vozit své 4-měsíční dítě v autě. Nevím proč. Bojím se. Zítra mám jet na návštěvu a už od včerejška přemýšlím nad tím, jak to udělám. Máte to taky tak někdo? A ještě otázka. Kde vozíte autosedačku? Na předním sedadle nebo za sebou? Díky moc

Já mám strach do teď a to už má syn dva roky. Měla jsem dítě ve vajíčku u sebe vepředu, otočené směrem k sedačce abych na něj viděla a on viděl na mě… kdyby začal plakat nebo cokoli neumím si představit že by byl vzadu… Uklidňovala jsem se, že mám bezpečné auto :nevim:

Šarlota4
Extra třída :D 10035 příspěvků 03.01.18 08:52

Vzdy v zadu. Je to dle meho bezpecnejsi. Kdyz vypadl dudlik, tak proste vypadl. Kvuli tomu prece nebudu ohrozovat provoz. Pokud se mi neco nezdalo, tak jsem nekde zastavila.

belladonna
Závislačka 2623 příspěvků 03.01.18 09:11

Jo to znám. Jako miminko jsem to nedávala, ale od třech měsíců jsem musela jezdit týdně asi 30 minut jízdy, bála jsem se. Do toho prcek ještě plakal, já občas taky začala, měla jsem z toho úzkost. Ale přešlo to. Teď jezdím s dvouletým, ale nebaví mě to, strach je samozřejmě pořád. Stačí se podívat na zprávy. Sedačka na zadním vpravo.

Popokatepetla
Závislačka 3183 příspěvků 03.01.18 09:12

Taky jsem neměla strach, bydlíme na vesnici, takže u nás je auto nutností. Děti jsem vozila vždycky vzadu - je to bezpečnější, navíc mám dvojčata, takže to ani jinak nešlo. Základ je bezpečná autosedačka s isofixem a naučit se do ní dítě správně poutat. U nás teda fungovala, že obě děti téměř hned po vyjetí autem spaly :)

belladonna
Závislačka 2623 příspěvků 03.01.18 09:14

A snažila a snažím se nikdy neotáčet dozadu, jen když je to opravdu bezpečné. Myslím, Dara Rolins způsobila smrtelnou nehodu právě tím, že se otočila dozadu po dítěti.

Evulina
Neúnavná pisatelka 15344 příspěvků 03.01.18 09:17

Dělala jsem si řidičák až před 3 lety a nejdřív strach měla. Ale nutnost mě donutila jezdit i s dětmi (rozvoz do školky atd.) a to už dá se říct velmi brzy po složení zkoušky, asi měsíc po ní. Už se nebojím, musíš to překonat a hlavně se primárně soustředit na řízení!!! Autosedačku 100% vzadu a za svým sedadlem, tam je to nejbezpečnější. Pořádně zkontrolovat před jízdou, jak je dítě upoutané, správné dotažení pásů (prostě akorát, ani málo, ale ani ho neutáhnout, že nemůže dýchat 8) ). Pokud při jízdě začne dítě brečet, tak zastavíš na prvním BEZPEČNÉM místě, kde to jde. Nesmíš začít panikařit, soustředit se stále na plynulou jízdu. Lepší pár minut brečící dítě, než bouračka.

Evulina
Neúnavná pisatelka 15344 příspěvků 03.01.18 09:19
@belladonna píše:
A snažila a snažím se nikdy neotáčet dozadu, jen když je to opravdu bezpečné. Myslím, Dara Rolins způsobila smrtelnou nehodu právě tím, že se otočila dozadu po dítěti.

NEOTÁČET SE ZA JÍZDY!!!
Soustředit se na řízení a zastavit na nejbližším bezpečném místě.
Občas, rozhodně neříkám vždy, pomůže na aspoň chvilkové uklidnění dítěte (než řidička zastaví) zapnutí rádia (tzn. vyjíždět vždy s vypnutým rádiem a nechat si ho pro případ, kdyby dítě se začlo nudit nebo brečet).

Příspěvek upraven 03.01.18 v 09:21

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >