Reklama

Estvillova metoda a nošení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anetinqua
Povídálka 44 příspěvků 03.01.18 07:01
Estvillova metoda a nošení

Chci se zeptat zkousime estvillovu metodu. Včera poprvé, usnul po půl hoďce, problém nastává ráno. Postýlku mame v pokoji, kde spime i my s přítelem. Když chci syna ráno dat spát, tak tuhle metodu aplikovat nemůžu jelikož přítel ještě spí.. nějaké řešení? Syna přestěhovat do vlastního ještě nemůžeme jelikož pokoj není hotovy

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:
 
SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1805 příspěvků 03.01.18 07:12

Odseparovat přítele?

 
veronique_87
Kecalka 180 příspěvků 03.01.18 07:18

Jak starý je syn? Myslela jsem, že estvill už je překonaný a všichni ví jak dětem ubližuje :nevim:

http://www.prosimspinkej.cz/…ka-nereknou/

 
Anetinqua
Povídálka 44 příspěvků 03.01.18 07:27

Jsou mu 3 a půl měsíce. Já to zkusila prave proto, ze má hodně velké problémy se spánkem, často se po usnutí vzbudí a hrozne dlouho trvá než usne. Včera to dopadlo výborně, položila jsem ho, chvilku jsem na nej mluvila, odešla on zabrečel za minutu jsem přišla, pak zase chvíli brecel, pak jsem přišla za 3 minutky, a potom už jsem chodit nemusela, protože do 2 minut usnul.

 
Cuddy
Neúnavná pisatelka 15365 příspěvků 03.01.18 07:30

@Anetinqua Ach jo, kdyz uz nekdo chce aplikovat tuto metodu a ma na to zaludek, tak at si ji nastuduje celou. Treba i to, od kdy je vhodna a zda dite muze v noci jist nebo ne. Predpokaldam, ze 3 mesicni dite v noci jeste ji.

 
Anetinqua
Povídálka 44 příspěvků 03.01.18 07:33

Můj syn se v noci na krmeni nebudí

 
Olcatko
Kelišová 5297 příspěvků 03.01.18 07:33

3 a půl měsíce? Ale to dítě vás momentálně potřebuje víc jak přítel.

 
Anetinqua
Povídálka 44 příspěvků 03.01.18 07:38

Pardon, ale chci zkusit, co se dá. Vidím jak trpí, jak je nevyspalý, usne a za pět, za deset minut je vzhůru, mne si oči a zívá. Když ho zase uhoupu, tak je to nanovo. Má skoro 7kg, je to docela zátěž na záda houpat ho třeba hodinu a půl, jinak ani neusne

 
sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1689 příspěvků 03.01.18 07:38

@Anetinqua Takhle malé mimino a ty ho necháš vykřičet? No to potěš koště teda, matka roku. Jaké má jako strašně velké problémy když píšeš že se v noci nebudí? No udělalo se mi z tebe trochu šoufl takhle po ránu :poblion:

 
veronique_87
Kecalka 180 příspěvků 03.01.18 07:39

@Anetinqua u takhle malého miminka se spánek hodně mění. Dnes se na krmení nebudí, zítra už může. Načtěte si o metodě vyplakání miminka, prosím, víc. Strašně vás teď potřebuje. Vy jste pro něj bezpečí a jistota.

 
SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1805 příspěvků 03.01.18 07:42
@Anetinqua píše:
Jsou mu 3 a půl měsíce. Já to zkusila prave proto, ze má hodně velké problémy se spánkem, často se po usnutí vzbudí a hrozne dlouho trvá než usne. Včera to dopadlo výborně, položila jsem ho, chvilku jsem na nej mluvila, odešla on zabrečel za minutu jsem přišla, pak zase chvíli brecel, pak jsem přišla za 3 minutky, a potom už jsem chodit nemusela, protože do 2 minut usnul.

Je malý. Neznám dítě, které by se v třech a půl měsících často nebudilo. To nejsou „problémy se spánkem“, to je u miminek normální jev. Budí se, protože má mokro v plence, je mu horko, zima, má hlad, trápí ho bříško, potřebuje přítomnost rodiče. Všechny tyhle potřeby chce a potřebuje uspokojit, ne zaspat.

Nějaké příchody k postýlce po minutě, dvou a třech pro takhle malé miminko (ani pro půlroční, roční či dvouleté - Estevill sám si to ke konci život uvědomil a od této své „metody“ se distancoval) nemají žádný smysl. Kojenec nemá pojetí o tom, co to znamená čas, neví, jak dlouhá je minuta a dvouminuta, a už vůbec nechápe, že existuje něco, co nevidí. Čili máma, která odejde, neexistuje. Už od dob, kdy naši předci ještě žili v jeskyních, má každé dítě od narození vyvinutý instinkt přežití, který mu káže, že je-li opuštěno ve chvíli potřeby, nepřežije.

 
Anetinqua
Povídálka 44 příspěvků 03.01.18 07:42

???????????? Oje, 7minut s přestávkama je vykřičení? Neřeknu, kdybych ho nechala půl hodiny, ale tohle je v pohodě, řekla bych, chvíli si breptal s kolotočem pak si pobrečel a spal.

 
SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1805 příspěvků 03.01.18 07:46
@Anetinqua píše:
Pardon, ale chci zkusit, co se dá. Vidím jak trpí, jak je nevyspalý, usne a za pět, za deset minut je vzhůru, mne si oči a zívá. Když ho zase uhoupu, tak je to nanovo. Má skoro 7kg, je to docela zátěž na záda houpat ho třeba hodinu a půl, jinak ani neusne

Je malý. Hodně malý. Pokud chceš zkusit, co se dá - zkoušela jsi ho uspávat u prsu, u vás v posteli? Nebo, kompromisně, v postýlce se staženou bočnicí přiraženou k vaší posteli?

 
Mia25
Kecalka 347 příspěvků 03.01.18 07:48

@Anetinqua no, jak už tu psali jiní estvillova metoda je pro starší děti… Některé malé miminka jsou prostě náročnější, já když si vzpomenu na začátky s dcerou tak byla vzhůru co hodinu na kojení… Prostě jsem to tak brala, bylo to období které se prostě muselo přežít. Sobě ulehcovat práci tím, že necháte TŘÍMĚSÍČNÍ miminko vybrecet se mi nezdá úplně fajn. To dítě potřebuje vaši blízkost a ne aby řvalo samo v postýlce a pak vyčerpáním usnulo…
A ještě nechápu jednu věc, když je dítě co 5 nebo 10 minut vzhůru tak asi bude mít hlad ne? Nebo jsem to špatně pochopila, dítě usne a budí se vám až ráno?

 
Anetinqua
Povídálka 44 příspěvků 03.01.18 07:49

Zkoušela, u prsu sice má zavřené oci, ale ať čekám jak dlouho chci, když ho opatrně uložím probere se

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

 Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >