Estvillova metoda a nošení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anetinqua
Povídálka 44 příspěvků 03.01.18 07:01
Estvillova metoda a nošení

Chci se zeptat zkousime estvillovu metodu. Včera poprvé, usnul po půl hoďce, problém nastává ráno. Postýlku mame v pokoji, kde spime i my s přítelem. Když chci syna ráno dat spát, tak tuhle metodu aplikovat nemůžu jelikož přítel ještě spí.. nějaké řešení? Syna přestěhovat do vlastního ještě nemůžeme jelikož pokoj není hotovy

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
 
SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1903 příspěvků 03.01.18 07:12

Odseparovat přítele?

 
veronique_87
Kecalka 180 příspěvků 03.01.18 07:18

Jak starý je syn? Myslela jsem, že estvill už je překonaný a všichni ví jak dětem ubližuje :nevim:

http://www.prosimspinkej.cz/…ka-nereknou/

 
Anetinqua
Povídálka 44 příspěvků 03.01.18 07:27

Jsou mu 3 a půl měsíce. Já to zkusila prave proto, ze má hodně velké problémy se spánkem, často se po usnutí vzbudí a hrozne dlouho trvá než usne. Včera to dopadlo výborně, položila jsem ho, chvilku jsem na nej mluvila, odešla on zabrečel za minutu jsem přišla, pak zase chvíli brecel, pak jsem přišla za 3 minutky, a potom už jsem chodit nemusela, protože do 2 minut usnul.

 
Cuddy
Neúnavná pisatelka 15531 příspěvků 03.01.18 07:30

@Anetinqua Ach jo, kdyz uz nekdo chce aplikovat tuto metodu a ma na to zaludek, tak at si ji nastuduje celou. Treba i to, od kdy je vhodna a zda dite muze v noci jist nebo ne. Predpokaldam, ze 3 mesicni dite v noci jeste ji.

 
Anetinqua
Povídálka 44 příspěvků 03.01.18 07:33

Můj syn se v noci na krmeni nebudí

 
Olcatko
Kelišová 5298 příspěvků 03.01.18 07:33

3 a půl měsíce? Ale to dítě vás momentálně potřebuje víc jak přítel.

 
Anetinqua
Povídálka 44 příspěvků 03.01.18 07:38

Pardon, ale chci zkusit, co se dá. Vidím jak trpí, jak je nevyspalý, usne a za pět, za deset minut je vzhůru, mne si oči a zívá. Když ho zase uhoupu, tak je to nanovo. Má skoro 7kg, je to docela zátěž na záda houpat ho třeba hodinu a půl, jinak ani neusne

 
sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1757 příspěvků 03.01.18 07:38

@Anetinqua Takhle malé mimino a ty ho necháš vykřičet? No to potěš koště teda, matka roku. Jaké má jako strašně velké problémy když píšeš že se v noci nebudí? No udělalo se mi z tebe trochu šoufl takhle po ránu :poblion:

 
veronique_87
Kecalka 180 příspěvků 03.01.18 07:39

@Anetinqua u takhle malého miminka se spánek hodně mění. Dnes se na krmení nebudí, zítra už může. Načtěte si o metodě vyplakání miminka, prosím, víc. Strašně vás teď potřebuje. Vy jste pro něj bezpečí a jistota.

 
SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1903 příspěvků 03.01.18 07:42
@Anetinqua píše:
Jsou mu 3 a půl měsíce. Já to zkusila prave proto, ze má hodně velké problémy se spánkem, často se po usnutí vzbudí a hrozne dlouho trvá než usne. Včera to dopadlo výborně, položila jsem ho, chvilku jsem na nej mluvila, odešla on zabrečel za minutu jsem přišla, pak zase chvíli brecel, pak jsem přišla za 3 minutky, a potom už jsem chodit nemusela, protože do 2 minut usnul.

Je malý. Neznám dítě, které by se v třech a půl měsících často nebudilo. To nejsou „problémy se spánkem“, to je u miminek normální jev. Budí se, protože má mokro v plence, je mu horko, zima, má hlad, trápí ho bříško, potřebuje přítomnost rodiče. Všechny tyhle potřeby chce a potřebuje uspokojit, ne zaspat.

Nějaké příchody k postýlce po minutě, dvou a třech pro takhle malé miminko (ani pro půlroční, roční či dvouleté - Estevill sám si to ke konci život uvědomil a od této své „metody“ se distancoval) nemají žádný smysl. Kojenec nemá pojetí o tom, co to znamená čas, neví, jak dlouhá je minuta a dvouminuta, a už vůbec nechápe, že existuje něco, co nevidí. Čili máma, která odejde, neexistuje. Už od dob, kdy naši předci ještě žili v jeskyních, má každé dítě od narození vyvinutý instinkt přežití, který mu káže, že je-li opuštěno ve chvíli potřeby, nepřežije.

 
Anetinqua
Povídálka 44 příspěvků 03.01.18 07:42

???????????? Oje, 7minut s přestávkama je vykřičení? Neřeknu, kdybych ho nechala půl hodiny, ale tohle je v pohodě, řekla bych, chvíli si breptal s kolotočem pak si pobrečel a spal.

 
SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1903 příspěvků 03.01.18 07:46
@Anetinqua píše:
Pardon, ale chci zkusit, co se dá. Vidím jak trpí, jak je nevyspalý, usne a za pět, za deset minut je vzhůru, mne si oči a zívá. Když ho zase uhoupu, tak je to nanovo. Má skoro 7kg, je to docela zátěž na záda houpat ho třeba hodinu a půl, jinak ani neusne

Je malý. Hodně malý. Pokud chceš zkusit, co se dá - zkoušela jsi ho uspávat u prsu, u vás v posteli? Nebo, kompromisně, v postýlce se staženou bočnicí přiraženou k vaší posteli?

 
Mia25
Kecalka 361 příspěvků 03.01.18 07:48

@Anetinqua no, jak už tu psali jiní estvillova metoda je pro starší děti… Některé malé miminka jsou prostě náročnější, já když si vzpomenu na začátky s dcerou tak byla vzhůru co hodinu na kojení… Prostě jsem to tak brala, bylo to období které se prostě muselo přežít. Sobě ulehcovat práci tím, že necháte TŘÍMĚSÍČNÍ miminko vybrecet se mi nezdá úplně fajn. To dítě potřebuje vaši blízkost a ne aby řvalo samo v postýlce a pak vyčerpáním usnulo…
A ještě nechápu jednu věc, když je dítě co 5 nebo 10 minut vzhůru tak asi bude mít hlad ne? Nebo jsem to špatně pochopila, dítě usne a budí se vám až ráno?

 
Anetinqua
Povídálka 44 příspěvků 03.01.18 07:49

Zkoušela, u prsu sice má zavřené oci, ale ať čekám jak dlouho chci, když ho opatrně uložím probere se

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Co ty dva svedlo dohromady? Tomáše Řepku přišel podpořit i Lukáš Rosol!

Kapitán. Tak se jmenuje čtvrtá autobiografie, kterou ve středu večer pokřtil... číst dále >

Co ty dva svedlo dohromady? Tomáše Řepku přišel podpořit i Lukáš Rosol!

Kapitán. Tak se jmenuje čtvrtá autobiografie, kterou ve středu večer pokřtil... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >