Vztah s ex přítelem

19
26.1.21 17:30

Vztah s ex přítelem

Zdravím, chtěla bych se zeptat jestli jste se setkali někdy s podobnou situací a s takovým člověkem a jestli ten člověk někdy v průběhu času změnil přístup a chování. A uvědomil si důležité věci. A jaké byli vaše příběhy.

Byli jsme s přítelem skoro 9 měsíců. Že začátku bylo ve krásné (cca 2-3 měsíce). Chodili jsme ven, trávili spolu čas. Byla jsem jeho první známost. Zažili jsme spolu oba naše poprvé. Ze začátku se neprojevoval: city, emoce, pusa, obejmutí styděl se a nevěděl jak na to. Pak po delší době mě to začalo mrzet, promluvili jsme si o tom. Řekl že se bude snažit, protože mě nechce ztratit. Mluvili jsme o tom několikrát, vždycky se chvíli snažil a pak byl zase stejný. Potom jsem se smířila s tím, že on na to není, aby projevoval emoce (ruka, pusa,…). Dokonce jsem mu to řekla i to že to budu respektovat, na to mi odpověděl, že mi nemá na to co říct. Později mi řekl, že byl rád, že jsem mu to řekla, že ho to potěšilo. Ale pořád mě to bolelo, protože emoce k lásce patří. Moc jsme nekomunikovali, nebyl nějak výřečný.

Před 3 měsíci jsme se rozešli, on se mnou. Byla jsme z toho hodně špatná. Před ním jsem měla dva partnery, ale u žádného mě ten rozchod tak nebolel. Podle mě jsme si spolu začali ve špatnou dobu (mám své důvody). Myslím, že kdyby to bylo o pár měsíců později vypadal by ten vztah jinak. Dnes už vím, že i já jsem se měla chovat jinak a některé věci taky udělat jinak.

Z rozchodu už jsem se dostala. A i když už ho nemiluju a jsme kamarádi, tak něco mi říká, že on je ten pravý a chci, aby jsme to jednou dali zase dohromady. U rozchodu řekl, že už mě nemiluje, ale má mě rád. Taky to, že byl dlouho sám a že to tak asi má být, že i sám má zůstat. Nechce ani ženskou a dokonce říká, že děti mít nikdy nebude. (před tím je chtěl) Můj názor je ten, že je nevyzralý na vztah. Zajímají mě vaše příběhy i to jestli se vám někdy povedlo to dát znovu dohromady.

Pak mám ještě jeden problém. V práci se vidíme každý den a pracuje tam i jeho kamarád. No a když se bavím s bývalým tak je úplně v pohodě, směje se se mnou začne sám nějaké téma o kterém se pak v klidu bavíme, může tam být i někdo další a pořád se baví normálně, ale jenom se tam ukáže ten kamarád tak bývalý je na mě hnusný, odsekává mě, nebaví se se mnou, dělá že neexistuju. A mě to štve, protože ten kamarád ho za zády pomlouvá a on si pořád myslí jak on je úžasný a já která to s ním myslím dobře (jako kamarádka) tak mě odsekává. Chci s tím něco udělat, aby na mě nebyl před ním hnusný. A chci mu říct pravdu jaký ten kamarád skutečně je vůči němu, ale to potom budu ta nejhorší na světě a on by z toho vyšel s čistým štítem. Protože ten bývalý by to stejně nepochopil, nevěřil by mi to a ani by pravdu znát nechtěl.

Tak nevím co mám dělat, protože tohle mě vážně nebaví. Pracuji v zemědělství, jezdím s traktorem traktorem a i když tu práci miluji, tak vím, že za pár let s tím budu muset skončit. Ženy nevydrží tolik co muži takže to beru po zdravotní stránce jako klouby a tak. A tak dlouho to jejich chování nevydržím.

Prosím o nějaké rady ohledně toho vztahu a téhle situace, děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2749
26.1.21 17:45
@Jája 1090 píše:
Zdravím, chtěla bych se zeptat jestli jste se setkali někdy s podobnou situací a s takovým člověkem a jestli ten člověk někdy v průběhu času změnil přístup a chování. A uvědomil si důležité věci. A jaké byli vaše příběhy.

Byli jsme s přítelem skoro 9 měsíců. Že začátku bylo ve krásné (cca 2-3 měsíce). Chodili jsme ven, trávili spolu čas. Byla jsem jeho první známost. Zažili jsme spolu oba naše poprvé. Ze začátku se neprojevoval: city, emoce, pusa, obejmutí styděl se a nevěděl jak na to. Pak po delší době mě to začalo mrzet,promluvili jsme si o tom. Řekl že se bude snažit, protože mě nechce ztratit. Mluvili jsme o tom několikrát, vždycky se chvíli snažil a pak byl zase stejný. Potom jsem se smířila s tím, že on na to není, aby projevoval emoce (ruka, pusa,…). Dokonce jsem mu to řekla i to že to budu respektovat, na to mi odpověděl, že mi nemá na to co říct. Později mi řekl, že byl rád, že jsem mu to řekla, že ho to potěšilo. Ale pořád mě to bolelo, protože emoce k lásce patří. Moc jsme nekomunikovali, nebyl nějak výřečný.

Před 3 měsíci jsme se rozešli, on se mnou. Byla jsme z toho hodně špatná. Před ním jsem měla dva partnery, ale u žádného mě ten rozchod tak nebolel. Podle mě jsme si spolu začali ve špatnou dobu (mám své důvody). Myslím, že kdyby to bylo o pár měsíců později vypadal by ten vztah jinak. Dnes už vím, že i já jsem se měla chovat jinak a některé věci taky udělat jinak.

Z rozchodu už jsem se dostala. A i kdyžuž ho nemiluju a jsme kamarádi, tak něco mi říká, že on je ten pravý a chci, aby jsme to jednou dali zase dohromady. U rozchodu řekl, že už mě nemiluje, ale má mě rád. Taky to, že byl dlouho sám a že to tak asi má být, že i sám má zůstat. Nechce ani ženskou a dokonce říká, že děti mít nikdy nebude. (před tím je chtěl) Můj názor je ten, že je nevyzralý na vztah. Zajímají mě vaše příběhy i to jestli se vám někdy povedlo to dát znovu dohromady.

Pak mám ještě jeden problém. V práci se vidíme každý den a pracuje tam i jeho kamarád. No a když se bavím s bývalým tak je úplně v pohodě, směje se se mnou začne sám nějaké téma o kterém se pak v klidu bavíme, může tam být i někdo další a pořád se baví normálně, ale jenom se tam ukáže ten kamarád tak bývalý je na mě hnusný, odsekává mě, nebaví se se mnou, dělá že neexistuju. A mě to štve, protože ten kamarád ho za zády pomlouvá a on si pořád myslí jak on je úžasný a já která to s ním myslím dobře (jako kamarádka) tak mě odsekává. Chci s tím něco udělat, aby na mě nebyl před ním hnusný. A chci mu říct pravdu jaký ten kamarád skutečně je vůči němu, ale to potom budu ta nejhorší na světě a on by z toho vyšel s čistým štítem. Protože ten bývalý by to stejně nepochopil, nevěřil by mi to a ani by pravdu znát nechtěl.

Tak nevím co mám dělat, protože tohle mě vážně nebaví. Pracuji v zemědělství, jezdím s traktorem traktorem a i když tu práci miluji, tak vím, že za pár let s tím budu muset skončit. Ženy nevydrží tolik co muži takže to beru po zdravotní stránce jako klouby a tak. A tak dlouho to jejich chování nevydržím.

Prosím o nějaké rady ohledně toho vztahu a téhle situace, děkuji

Moje rada - zůstaň jeho kámoška z práce. To, co nazýváš emocemi - asi spíš myslíš intimitu ve vztahu - buď v sobě člověk má, nebo nemá. Nekontaktní typ nikdy nebude mazlivý a chápala bych absenci dotyků, objetí apod. v prvních týdnech, pokud by byl nezvykle ostýchavý typ. Jenže vy jste spolu byli 9 měsíců a pokud jsem pochopila správně, bylo to fajn první 3 měsíce a pak se to postupně zhoršovalo.

A odpověz si na otázku, jestli to " něco mi říká, že s ním chci být" není jen nedostatek příležitostí potkat někoho jiného, nebo zraněné ego.¨ :nevim:
Protože nějak nevidím za čím by ses měla chtít vracet.
Nemiluje tě, děti nechce, vztah nechce, rozešel se s tebou, ve vztahu jsi po prvních pár týdnech už řešila až do konce nespokojenost… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
215
26.1.21 17:47

Tak spolu jste zažili svoje poprvé, ale ty už jsi před ním dva partnery měla? :think: To byli partneři v dominu nebo jak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2688
26.1.21 17:53

Mně přijde že z toho vztahu děláš něco co není, asi nevěděl co se sebou tak vzal první kterou potkal, ale nešlo mu to od srdce. Asi se před kámošem za tebe i stydí, proto ta změna chování :nevim: když mi bylo 19, rozešla jsem se s ex, a abych nebyla sama tak jsem si začala s jedním klukem (blbej nápad, ale byla jsem mladá a blbá), jenže jsem k němu vlastně nic moc necítila, bylo to hlavně na truc ex, a mý chování se dost shodovalo s chování tvýho ex :mrgreen: zpětně je mi to líto, nebylo to k němu fér. Čili bejt tebou, na řešení čehokoliv se vykašlu, s oběma se max pozdravím a hledím si svýho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K82
1474
26.1.21 17:55

@Jája 1090
Na něj se vybodni a změn práci. On je nevyzraly, má jiné potřeby než ty a tím, že se s ním budeš číst v práci a doufat si jen prodloužís dobu „rekonvalescence“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
977
26.1.21 18:17

@Jája 1090, ty ho musíš náramně milovat, že takhle uvažuješ… Dát to zase dohromady? Uvědomuješ si, že jsi o něm nenapsala vůbec nic chvályhodného? Ty si zasloužíš někoho lepšího než takového troubu, co ti říká, že tě má rád, ale pak před kamarádem takhle obrací… to je mít rád? To se prostě nedělá. A že je ten pravý? Prosím tě, to si myslelo už tolik z nás a jak nemálo z nich dopadlo. Třeba sama s dětmi na krku…

Ideální by bylo změnit tu práci, ale pokud nemůžeš, doporučuji, aby ses vždy ze společnosti taktně ztratila, jakmile se objeví ten jeho kamarád. Ať si spolu pak říkají, co chtějí, ty to nemusíš poslouchat… :) Moudřejší ustoupí, asi tak. Člověka sotva předěláš, a už vůbec ne, pokud si tě neváží, což tenhle očividně ne…

Ještě jednu věc. Nevěř tomu, že bys něco zachránila tím, kdyby ses tehdy chovala jinak. Tím vztah nezachráníš, zvláště když je takhle v začátku. Buď vždy svá, jinak tě to bude akorát unavovat, vyčerpávat a ničit. Žádný chlap ti za to nestojí. Přeju hodně štěstí! :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
26.1.21 18:23

@Dája999 já žádného chlapa nechci takže tím to určitě není. A ono se to těžko chápe, ale mám prostě k němu nějaký citový vztah a není to láska ani nic s ni spojeno, ale hodně pro mě znamená teď jako kamarád a i před tím než jsme spolu začali chodit když jsem k němu ještě nic necítila :nevim: nevím co to je nechápu to a chápu že to nechápou ani ostatní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
26.1.21 18:29

@Dája999 rozešli jsme se v klidu bez výčitek bez zvyšování hlasu a podobně. Nebylo to vyloženě že to bylo pořád špatné ono to bylo všechno pěkné během celého vztahu tam šlo hlavně o to že mi tu lásku nedával najevo tím že mi nedal tu ruku a tak. Vždycky jsem musela já udělat to první

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2749
26.1.21 18:32
@Jája 1090 píše:
@Dája999 já žádného chlapa nechci takže tím to určitě není. A ono se to těžko chápe, ale mám prostě k němu nějaký citový vztah a není to láska ani nic s ni spojeno, ale hodně pro mě znamená teď jako kamarád a i před tím než jsme spolu začali chodit když jsem k němu ještě nic necítila :nevim: nevím co to je nechápu to a chápu že to nechápou ani ostatní

No vždyť přesně to píšu - buď kámoška z práce. Po rozchodu nemusíš toho druhého nesnášet tak, že se ti kroutí palce sotva ho zahlédneš na protějším chodníku.
Zkusili jste to, nešlo to - bavíte se dál normálně, tak žádná tragedie. :nevim:

Jen píšu, že nevidím nic, za ČÍM by ses chtěla/měla vracet. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2749
26.1.21 18:37
@Jája 1090 píše:
@Dája999 rozešli jsme se v klidu bez výčitek bez zvyšování hlasu a podobně. Nebylo to vyloženě že to bylo pořád špatné ono to bylo všechno pěkné během celého vztahu tam šlo hlavně o to že mi tu lásku nedával najevo tím že mi nedal tu ruku a tak. Vždycky jsem musela já udělat to první

No právě.
A tohle by se nikdy nezměnilo - maximálně na chvíli, když bude jeho partnerka žádat, prosit, vyčítat, remcat, tak se nějakou dobu posnaží, než opět zapluje do svého přirozeného NEKONTAKTNÍHO chování.
Tohle máme nějak nastavené - jestli jsi nečetla 5 jazyků lásky, tak doporučuji přečíst, je tam srozumitelně vysvětleno, jak ve vztahu ne/fungujeme a jak je to s tím co ne/potřebujeme.
;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat