Vztah s manipulátorem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.19 13:33
Vztah s manipulátorem

Ahoj holky. Jak jste poznaly že jste měly vztah s manipulátorem? Ve vztahu jste to třeba neviděly ale po rozchodu dělal nějaké věci co vás přesvědčily že
s vámi manipuloval? Myslím že jsem s takovým člověkem měla zkušenost, jenom si tím nejsem jistá, zda to je doopravdy manipulace. Děkuji za vaše příběhy/názory/zkušenosti

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.19 13:45

Me otevrel oci az jeho dobry kamarad. Doslo mu ze veci se maji jinak, ze spoustu veci vykladal jinak nez byla skutecnost. Utikala jsem, jak nejrychlej to slo. Nastesti jsem se zachranila. Ale bylo to jak se rika za 5min dvanact. Jinak nocni mury z nej mam obcas jeste po letech. Beru to nejako jednu z nejhorsich osobnich zkusenosti, i kdyz me neskutecne posilila, nikomu bych nic podobnyho neprala.
Pokud je to manipulator opravdu dobry, obvykle to protejsek spatne pozna. Manipulovat,citove vydirat a nenapadne vyhrozovat umi na jednicku a vse to schovavaji za lasku, dokonale si vas zahackuji.

Marakuja
Kecalka 192 příspěvků 07.04.19 14:02

Manipulaci jsem poznala už během vztahu.

Průzkumník
Závislačka 2592 příspěvků 07.04.19 14:18

Tady jich taky pár je. Mají svou skupinku, tam bych začala. ;-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.19 14:23

Ahoj, zkus napsat svůj příběh. Já mám s jedním takovým taky tu čest. Nejde mi to úplně skončit, vždy to končí on, ale pak se opět vrací. Nemá to konce. Připadám si úplně hloupá a ta nejneschopnější ženská na světě. Vždyť je přece tak jednoduché zablokovat kontakt…Přeji hodně sil! :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.19 15:30

Po rozchodu co si našel ihned jinou se mnou zůstal v kontaktu. Nejprve zkoušel, že mě vždy chtěl jako holku a nedokáže mít přátelství. Že ke mně cítí něco víc. Pak se omlouval a řekl že když nemůže mít vše tak alespoň něco. Psal mi, když byl s ní byl hnusny. Až jsem řekla, že dost. Vysolila jsem mu karty na stůl s tím jak jsem ho zpátky celou dobu chtěla a že se s ním mohu bavit jen jako přítelkyně, ne kamarádka. Že se pro něj nebudu trápit. Z toho byl zklamaný, smutný. Vychválil mě až do nebes. Abych si to rozmyslela. No nerozmyslela, jenom suše odpověděla že taková jako on píše pro něj můžu být jen jako partnerka. Další zklamání. Že si o tom nemá s kým promluvit a je z toho smutný. Pak přišla nenávist. Jak mám zmizet z jeho života. Pak se omlouval a řekl že to nějak vyřešíme co bude dál. Zase jsem řekla že je jasný co bude a jestli někdy něco má být je to hodně daleko. Sešli jsme se. Promluvili si o tom. Vysvětlila jsem mu to. Začal zkoušet že si zasloužím někoho lepšího. Že ani nevěděl že jsem ho celou dobu chtěla (hlavně že jsem to několikrát řekla). Pak z nej vypadlo že si rozchodem nebyl jistý a že by se vrátil kdybychom se přestali bavit. Abych se zase cítila špatně že jsem neudělala nic proto aby si to rozmyslela. Myslím že je citový vyděrač. A nechápu proč si mě chce u sebe držet když je se svojí novou krasotinkou tak spokojený? Nebo spíš není, protože to je pěkná potvora kterou nemá nikdo rád? To o ní vím totiž zase já. Teď zas obrátil a řekl že to dělá pro nás. Že si musíme začít chybet a pak to bude fungovat a co se má stát se stane. Mně osobně kdybych měla novy vztah by bývalý vážně nechyběl. Vystacila bych si s novým přítelem. Ale jemu prý chybim a moc si mě váží. A taky rekl jak pořád čekal az se ozvu. A tohle děla od rozchodu stále. Vyzvídá jak se mám, co dělám. Zajímá se. Dotýká se mě, cvrnká mi do nosu, několikrát mě plácnul přes zadek! A to podotýkám že to bylo vždy v nečekané situaci. Samozřejmě nezapomněl na SS po mem odmítnutí napsat zhrzený citát. Pak taky proběhlo vypisování typu bylo ti ublizeno teď jsi ten komu je ublizovano a bolí to a bude to bolet pořád stejně. Blok ode mě má všude. To nesl taky těžce. Taky že si mám nechat úložné ty jeho zprávy plné nenávisti abych si pořád říkala jak jsem udělala dobře že jsem odešla. No odešel on. A protože si tím nebyl jistý a asi mu něco dochází neznamená že tím musím trpět já.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.19 15:51

Jak dlouho jste spolu byli a jak dlouho už jste od sebe? Proč jste se vlastně rozešli? A dělal ti to i v průběhu vztahu nebo jen teď při rozchodu? Vidim to tak, že si našel akorát další slečnu, která mu to žere. Zažila jsem (a stále zažívám) něco podobného. Mění nálady jak se mu zrovna zlíbí. Jednou jsou to telefonáty jak mě strašně miluje a jak jednou budem ten nejlepší pár a pak zase že jsem to nejhorší co ho v životě potkalo a at si ho všude zablokuju a nechám ho být. Je to na palicu. Řekla bych ti zdrhej co ti síly stačí, ale sama vím, že to není tak jednoduché. Kolik ti je? Máš kamarády, kteří tě jsou schopní podržet, zabavit? :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.19 16:09

Byli jsme spolu 3 roky a ode sebe jsme 3 měsíce. Rozchod byl asi z toho důvodu, že já se soustředila hodně na školu a on si začal hodně myslet že je pro mě škola důležitější než je on. No letos končím, takže jasné že jsem nechtěla nic pokazit. S tím se pojí i to, že on měl tohle samý před rokem a ani by mě nenapadlo si tohle myslet. Byla jsem s ním i když jsme chodili akorát jen společně spát protože neměl čas. Pak napsal že přemýšlel a já řekla nad rozchodem. Tak řekl že v tom nevidí budoucnost a že mě nemiluje. Teď mi po 3 měsících řekl, že kdybychom si o tom promluvili, nějak by se to vyřešilo. Ale neuvědomuje si, že mi to napsal přes smsku. Ani nezavolal nic a já měla zase vše zachraňovat. Mrzí mi že to padlo zase vše na mě ta vina. Přitom on sám měl místo přemýšlel jsem přijít s tím že si chce promluvit.. to jak je pozorný tak se ke mně choval vždy. Jenom ke mně. Neměl potřebu to dělat někomu jinému. Se svými bývalými vycházel jen aby se neřeklo. Při fyzickém kontaktu se také chová jako kdyby byl stále se mnou. Je mi 22 a jemu 26. Po 2 měsících co má novou slečnu se za ní bude stěhovat. My spolu nebydleli ani po 3 letech. Přijde mi že na to jde hrozně rychle a věci co pro mě nedělal je teď schopný dávat. Všichni ostatní to o něm ví. Udělali si o něm obrázek, přestali ho mít rádi a dokonce už jsem slyšela i názory, že je to jenom namyšlený blbec, tak na ně působil už od začátku, ale nechtěli mi to říkat. Pořád říká jak nejsem jeho jistota, tak proč se ke mně tak chová? Že jeho nový vztah prostě přišel. On by nepřišel kdyby se nepotřeboval někomu vyplakat na rameno. Už jsem mu řekla že vše co bude záleží jenom na něm teď. Že se už nehodlám snazit. Vše jsem ztratila a jediný kdo ztrácí je už jenom on. Přála bych si ten vztah nějak obnovit. Vím že jsme si rozuměli naprosto ve vsem. Nestydeli jsme se, jako kdyby jsme se znali celý život. Našel si někoho kdo je úplně opak mě. Ale už nemůžu v tomhle dál pokračovat. Nenechám si takhle ubližovat. Přála bych si aby mu to došlo. Už to že jsem to takhle utla ho vyvedlo dost z rovnováhy. Utikam mu a jemu se hroutí svět. Tak to na mě působí :?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.19 16:24

Počítáš správněc že teď končíš bakaláře? Magisterský už dělat nechceš? Kvůli němu? To je od něj pěkná sprosťárna, že tě nepodporuje při studiu…jses si jistá, že chceš takového člověka zpět? Seš si jistá, že když mu to teď “dojde”, tak neudela to stejne zase znova a třeba až budete mit mimi? V čem je jeho nová slečna opak tebe? Myslím si, že si tě chce akorát držet jistou, zadní vrátka. Ví, že ho máš ráda a ví, že pár pěkných slov stačí, aby si roztála. Jak si přišla na to, že ta jeho nová je pěkná potvora? Nemyslíš si, že ji taky věší bulíky na nos a že se k tomu dostala jak slepá k houslím? Vím, že je ti ta holka úplně odporná, znám to z vlastní zkušenosti. Taky jednu takovou “máme”. Já to holku ze srdce nenávidim. Protože mi “jakože” ničí vztah. Přitom já ten vztah ani nechci a neničí ho ona, ale můj “partner”. Na druhou stranu si myslím, že ona musí být strašně fajn, jen je jím také zmanipulovaná. Je to krásná, chytrá a talentovaná holka (snad ve všech směrech lepší jak já). Myslím si, že kdybychom se poznaly za jiných okolností, tak budem i docela dobrý kamarádky :lol: no jen jsem tím chtěla říct, že každá mince má dvě strany a jestli se nechceš náhodou zamyslet, jestli ti takovej chlap stojí za toliko trápení…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.19 16:42

Ano bakaláře a dal jsem jít nechtěla kdybychom byli spolu. Protože jsem chtěla zakládat rodinu. Asi taky kvůli tomu vekovemu rozdílu. Nevadilo mi to, jsem dost rodinný typ a tohle je pro mě na prvním místě. Teď si samozřejmě přihlášky na další studium podávám. Teď mi je i schopný říct že dokážu vše co si zamanu. Že si vezme dovolenou a bude se mnou na statnice a mé promoce. Jeho rodina mi řekne že je dobře když jdu dal studovat. Že na vše bude čas pak. Proč on tedy nebyl schopny to brát jako oni? Místo abych se učila na své zkoušky jezdila jsem za ní a podporovala ho. A to jsem jenom byla v jedné místnosti neřekla jsem ani slovo. Prostě jsem tam byla. Byla to má kamarádka.. teď už jsem ráda že není. Nemá žádné koníčky. Vždycky mi vyčítal že nejsem aktivní a nemám žádné záliby. Protože on hodně sportuj. Ale aktivní jsem celkem dost a nebráním se vůbec ničemu. A najednou mu nevadí že si našel někoho bez jakéhokoliv koníčku? Jsem holka z vesnice. Pro lidi co mám ráda bych udělala cokoliv. Ona je schopná každého akorát pomluvit a ještě je schopná na mě vše hodit. Holka z Prahy. Co si mysli že jí patří celý svet. Jednou jsem si s ní psala když už byli spolu, z čistě kamaradskeho hlediska a tak arogantniho člověka jsem ještě nezazila. Já jsem vysoká a štíhlá, z toho se mu vždycky podlamovala kolena. Ať už jsem si na sebe vzala jakýkoliv hadr vypadala jsem v tom dobře. Ona je malá a řekneme že díky tomu není ani štíhlá. Povahově jakoze já strašně empaticky člověk co každému naslouchá a pomáhá ona namyšlená která opovrhuje každým kdo se jí nelíbí. Když jsme spolu chodili bylo to jako kdyby jsme se našli. Ostatní říkali jak by si přáli taky takový vztah, žádná pretvarka, žádný stud. Potkali jsme se náhodou kdy měl jinou přítelkyni. Dopisovali jsme si spolu třičtvrtě roku. Pak jsem řekla že dost, ať je šťastný ve vztahu který má a neuhani mě. S ní se rozešel a začal chodit se mnou. Ano přiznávám že jsem naladova, ale on zase nedokáže zvládat vztek. Nikdy hádka neproběhla nějakým drastickým způsobem, řekli jsme si to a šli dal. Nekriceli na sebe nic. Je to s ním složitý, nechce mě ztratit, ale už o mě přišel a pokud si mě chce udržet, musel by se hodně snazit, jako tenkrát před 3 lety.. kdybych si někoho našla, nestala bych o nej, neměla bych důvod, tak proč ho má on, když nikdy s nikým takhle kontak neudrzoval. I mi volal se slovy abych neřekla že se mi nevěnuje a podobně. Je to tezky, asi bez sebe nemůže být, ale díky jeho novému vztahu ani spolu. Chodím i na terapie protože mě to hodně vzalo a hlavně mě hodně trápil po rozchodu. Ta mi rekla že není vyspělý. Říká se, že jemu nikdy nedojde o co přišel. Vím že takové případy jsou a přála bych si aby to byl i ten můj, ale nevěřím tomu. A otázka jestli bych s ním chtěla být. To by zalazelo jak by probíhal ten nový začátek. Tam bych si udělala obrázek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.19 17:54

No tak v tom pripade preju hodne stesti. Ale nemyslim si, te s nim ho najdes. Manipuluje s tebou, honi si ego, ma 2 holky jisty. Vi, zes ho neodkopla opravdu, ale jen na oko. Staci par peknych sluvek a ma te zpet kde te mel…manipuluje s tebou, to je jasny. Pak nevim ale, co si tu ocekavala za rady..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.19 17:57

Chtěla jsem jen vědět jestli to manipulace opravdu je. Nebyla jsem si tím jistá, ale myslela jsem si to. To mi otevírá oči a říkám si že na něj snad jednou taky dojde. Jenom prostě nechápu proč má potřebu tohle dělat. Myslela jsem si že je rozumný a dostatečně vyzrálý a když mě opustil tak se vším všudy. Taky si žádnou svojí bývalou nedržel takhle u sebe, tak co na mě pořád vidí

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.19 18:03

Myslim si, ze toto ti akorat lichoti, ze si zadnou nedrzel takto u sebe, jako tebe. Ses si tim jista, ze jen ty? Ja tyto reci znam “nejak se od sebe nedokazeme odpoutat, ale spolu nam to taky nejde” “chodim s ni, ale na tebe nedokazu prestat myslet” “nevim cim to je, toto se mi nikdy nestalo”. Atd atd. Toto rikal té predemnou, toto rika mne, a toto rika te po mne. Rikal to vsem. Neni vsechno zlato co se trpiti…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.19 18:14

Jistá si jsem, protože se pokaždé rozešli hodně ve zlem. S jednou se nebaví ani teď a to už to je několik let. S dalšími se dokázal bavit až po x letech, každá už měla někoho jiného. Nechci působit nějak naivně, jenom vím jaký byl když byl se mnou a neměl žádný důvod tohle dělat protože u mě měl vše. Naštěstí u mě žádnou takovou frází nepoužil jenom jak jsem už psala “když nemůžu mít všechno tak alespoň něco” :zed:

Váš příspěvek
Reklama