Vztek / pláč z ničeho nic ve 14 měsících

6.3.21 12:25

Vztek / pláč z ničeho nic

Malé je 14 měsíců, poslední dobou se stává že si hraje a z ničeho nic se začne vztekat a brečet, propíná se někdy u toho do luku, někdy mlátí hlavou o zem. Stává se vám to taky? Vůbec nevím jestli to je že se fakt vzteká, nebo jí třeba něco bolí. Dneska třeba si chtěla malovat, dala jsem jí papír a tužku, udelala pár čárek na papír a najednou hrozný pláč, propínání, mlácení hlavou o zem, vzala jsem si ji do náruče a utěšovala, dala jí napít, za chvíli byla v pohodě.

Celkově je teda poslední dobou taková mrzutější, a povahově je taková že musí být všechno podle ní, a všechno sama :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1688
6.3.21 15:58

Nemůžou to být zuby? Budí se a pláče v noci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
188
6.3.21 19:41

Zuby by to určitě být mohly, ale na ty se dá svést všechno. :D

Nebo třeba chce něco dělat, ale v tu chvíli jí to nejde nebo neví, jak na to, tak se začne vztekat? Já mám roční a sice nemá takové záchvaty, ale v poslední době se taky naučila vztekat, když jí něco nejde a já jí s tím hned nepomůžu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.3.21 22:46
@pet p píše:
Nemůžou to být zuby? Budí se a pláče v noci?

Možná jo, v noci spala docela dobře vzbudila se jen 3× na kojení, jinak její spaní je kapitola sama o sobě :D :D
Minulý týden se jí prořezala druhá dvojka dole, teď už je venku a jen dorůstá, tak nevím jestli i to je ještě bolestivé. Tam kde má stoličky tak má zatim jen menší boule, ale ty má už dlouho mi přijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.3.21 22:55
@annali píše:
Zuby by to určitě být mohly, ale na ty se dá svést všechno. :DNebo třeba chce něco dělat, ale v tu chvíli jí to nejde nebo neví, jak na to, tak se začne vztekat? Já mám roční a sice nemá takové záchvaty, ale v poslední době se taky naučila vztekat, když jí něco nejde a já jí s tím hned nepomůžu.

Přes den se taky rozčiluje u hraní nebo když jí nedám něco co zrovna chce, ale tohle mě právě trochu děsí, že to je během hraní kdy je v pohodě a děláme něco co se jí líbí, a že je to tak intenzivní až jí tečou nudle z nosu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
188
6.3.21 23:19

Já se ti nedivím, taky bych z toho byla nervózní. Ono je těžké poznat, co takhle malé dítě trápí nebo rozčiluje, když ti to samo není schopné říct. Může to být něco většího nebo jen nějaká prkotina, ale jak na to má člověk přijít, že jo.

Já bych chvíli vydržela, tak týden-dva, třeba to přejde samo. Možná to budou ty zuby nebo zase trochu pokročí ve vývoji, naučí se něco nového a bude spokojenější. Kdyby to trvalo delší dobu, tak bych to asi řešila s pediatrem, bude mít víc zkušeností.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1688
7.3.21 08:11

@ŠárinkaF Mně to právě přijde pro zuby takové typické, že dítě je v pohodě, hraje si a zničehonic začne ječet, příp. si něco strkat do pusy. A za chvíli to přejde a je zase v pohodě. Taky obvykle v době růstu zubů děti víc slintají. Přijde mi, že ty bolesti zubů jsou právě takto ve vlnách. I v noci, že se vzbudí, ječí, kouše do kraje postýlky, pak se snaží usnout, ale zase po pár minutách začne plakat a tak dokola třeba i hodinu. Kojení někdy pomůže, někdy ne.
Dcera má taky skoro 14m a nedávno jí vylezla dolní stolička a teď jí leze druhá.
Ale jestli se propíná, tak nevím, jestli ji nebolí spíš třeba bříško. Těžko říct. Sledovala bych ty zuby a na kontrole se poptala doktorky.
Dcera se taky budila 3-4×, ale ve 12m jsem to zrušila, už jsem se fakt potřebovala vyspat. Teď se budí jen 1× nad ránem a to je pro mě v pohodě.
Ale jestli už spala dobře celou noc a teď se budí takto často, tak to by taky mohlo ukazovat na ty zuby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.3.21 10:54

@pet p tak dneska i pobrekávala skoro celou noc, tak možná to budou zuby. Ona právě od narození špatně spí a hodně se budí po 2-3h, někdy pobrekává celou noc, někdy se budí uprostřed noci a brečí, dlouho měla období že byla třeba od 1-4 vzhůru. Takže když se vzbudí jen 3× na kojení tak je to u nás úspěch.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat