Vztek před denním spaním :-(

32
31.5.13 09:19

Vztek před denním spaním..:-(

Dobré ráno..
Nevím co se děje včem je chyba určo asi ve mě.
Lucinka dnes jí je rok a poslední asi 14dní nechce přes den spinkat. Spinká od mala přes den v kočárku uhoupala jsem a spinkala. Ale ted jen ji chci dát do kočáru a začne to prohybá se do luku brečí no spís se vztéka a až se potom rozbrečí tečou jí slzy. Všechno možný ukazuju zpívám, no zkrátka snažím se jí uklidnit nakonec ji teda uklidním at už čímkoli a spiná skoro dvě hodky.
Nevím zda nepořebuje jen jeden spánek, ale když jí zkouším nechat až do oběda tak už nemá sílu na jídlu a tak nejí. Nevím co sní mám dělat. Poradte snad nekdo mel podobny připad a poradí..:-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9090
31.5.13 09:22

@lucik89 a v postýlce neusne? Já asi od roka malou v kočárku neuspím, protože se pořád zvedá, vzteká se, že musí ležet, takže spí jedině doma v postýlce, v kočáru jen když je fakt k. o. A možná opravdu bude stačit už jen jeden spánek, u nás se to taky změnilo v tomto věku, ty první dny byly krušné ale zvykla si. Zkus jí dát oběd dřív, nevím jak jste zvyklí jíst a potom uložit. A já jsem dokonce občas malé dala oběd až po vyspání, někdy je taky moc unavená a nechce. Můžeš jí před spaním třeba dát jen polévku a druhé až se vyspí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13066
31.5.13 09:23

Dát do postýlky a vysvětlit, že má spát. Ona si pár dní pořve a pak pochopí, že ji nezbude stejně nic jiného než usnout :jazyk: V roce už bych teda v kočáře neuspávala.

Vím, že to zní jako rada super matky, ale mě se to osvědčilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
31.5.13 09:26

@omites a davas jen jednou denně a nebo jednou denne..?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
31.5.13 09:28

@Verca1989 Do postylky jsem to zkusila ted jak se zacala vzekat. Ale to bylo stejny postavila se a brek. Zkousela jsme ji davat hracky vse mozny a furt vzek. Po 45minutach asi tak jsem to vzdala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
CokeLady
31.5.13 09:29

Já si myslím, že není jen tak takovej zlom, kdy ze dne na dne začala jančit. Já bych jí vyřvávat nenechala. Méh malého dm do postýlky, pohladím, pusinku a jdu pryč a přijdu až se vyspí. Ale je to něco jinýho, je takhle prostě naučený, bez vyřvání pochopil, co se děje. Já nevim, jaký máš dítě, co zkusit jí vzít do velký postele a lehnout si s ní. Podle mě jak nahoře někdo píše vysvětlit, že má spát, prostě ročnímu dítěti nevysvětlíš nic, možná základní věci, ale ne něco, co je mu vyloženě proti srsti. Myslím, že by byla schopná zbytečně vyřvávat a plakat i 2 hodiny. Další rada je protáhnout tu dobu, kdy je vzhůru. Třeba byla jsi zvyklá ji uspávat v 10, tak zkusit až o hodku později. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
13066
31.5.13 09:32

@lucik89 Ona ví, že tobě to je líto. Takže bude řvát, dokud ji z té postýlky nevezmeš. Vycítí tvůj postoj.

Malý má už 2,5r. Ale spával dlouho 2× denně, asi do 15m. Když jsem mu to natáhla na jeden spánek, spal krátce a byl rozmrzelý. Pak se to jednoho dne upravilo a spí jenom jednou denně.
Sem tam na mě teda zkusí, že spát nebude. Ale to mu opět vysvětlím, že po obědě se spinká a za 2 dny už jde spát zase bez protestů. Prostě mám stanovené hranice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20731
31.5.13 09:32

Malá to měla podobně, dodnes spí před obědem a pak vydrží až do večera :nevim: Kolem roku spala kolem jedenácté, pak oběd a pak si schrupla až později odpoledne.. Teď je jí 19 měsíců a spí už jen kolem té jedenácté.. Jinak taky vyžaduje spánek doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13066
31.5.13 09:36

Jo, když začal spávat jednou denně, tak taky nejdřív chodil v 11h ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8923
31.5.13 10:04

Mala taky kdyz jsme prechazeli na 1 denni spanek, tak ten spanek byl cca 10:30-13, pred spanim mela jen mliko (nebyla se unavou schopna najist), obed mela az po spani ;) Zkusila bych ji prevest na 1 spanek ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9090
31.5.13 13:28
@lucik89 píše:
@Verca1989 Do postylky jsem to zkusila ted jak se zacala vzekat. Ale to bylo stejny postavila se a brek. Zkousela jsme ji davat hracky vse mozny a furt vzek. Po 45minutach asi tak jsem to vzdala.

to je taky celkem chyba…na jednu stranu chceš, aby spinkala ale pak jí dáš hračky, i to dítě z toho musí být zmatené. Pokud chceš aby spala, tak zatáhni žaluzie, přebal ji, dej napít a do postýlky. Vůbec bych ji nerozptylovala hračkama, lehni si vedle ní na postel ale nemluv, prostě lež a dělej, že taky spíš. Vím, že je to náročné, zvlášť když brečí ale ona to jen tak nepochopí. A nebo jí po uložení dej pusu a prostě odejdi, některé děti to snáší líp takhle. Já ze začátku u malé seděla ale bylo to horší, tak jsem prostě odešla, chvilku si poplakala a pak usnula a teď je už zvyklá, prostě ji dám do postýlky a odcházím, ona už usne sama…řekla bych, že tohle je nejčastější chyba, když se dítě vzteká, začít ho rozptylovat hračkama nebo ho vytahovat z postýlky a nechat dělat blbiny, takhle se nenaučí, že má spinkat a je jedno, jestli je to přes den, nebo v noci ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat