Vztekající se miminko

22
27.9.20 11:33

Vztekaci mimčo

Zdravím holky 🙋🏻‍♀️
Mám skoro 13. Měsíčního syna který se poslední dobou vzteka. Pořád na sebe upozorňuje křikem nebo pláčem. Vše co mu zakažu dělá naschvál dal. Nemáte nějakou radu co a jak? Bojím se že za pár měsíců s ním nebudu ani moct do obchodu aby mi tam nedělal scény.
Moc děkuji za jakoukoliv radu či zkušenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8048
27.9.20 11:42

No, 13. měsíční ti na zákazy opravdu reagoval nebude a už vůbec ne naschvál :nevim:.
Zkus popsat nějakou konkrétní situaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1000
27.9.20 12:58

Roční dítě zakazům a příkazům asi ještě moc nerozumí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1618
27.9.20 13:31

@Ni.cky. 1 Chápu, že to musí být unavny, taky nam jeden z dvojcat dokáže zakřičet, protože něco mu nejde nebo nedostane. On ještě tomu „NE“ nerozumí a vzteka se, protože to nemá. Zkus vždycky odkládat jeho pozornost na něco jiného, vzít ho, polechtat, pomuchlovat, prostě aby na to konkrétní zapomnel, ale upřímně, pokud ti necmara po zdech nebo nedemoluje zaluzie, které se dají vytáhnout, tak ho nech. Jak je v prvním příspěvku, podel se, u čeho konkrétně se vzteka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
162
27.9.20 17:32

Mám 10ti měsíční dcerku. Taky se začíná vztekat. Zvláště v případech kdy se dožaduje něčeho, co nemůže mít nebo dělat. Samozřejmě slovu ne, ještě nerozumí, ale v některých případech to trochu pomáhá. Dám příklad: dožaduje se nějaké věci (např. ovladače) a vzteká se. Tak nejdříve chytnu ručičku, kterou se po té dané věci natahuje, řeknu ne, nebo jakékoliv jiné zakazující slovo, a věc dám tak aby na to neviděla, a zabavím ji nějakou hračkou či aktivitou. A většinou to pomůže. Je to holt takový blbý věk, kdy tomu dítě ještě nerozumí ale těch zákazů už by bylo potřeba. Je to myslím první krok k tomu, aby co nejdříve pochopil, že nějaká ta pravidla a zákazy, se prostě musí dodržovat. Samozřejmě, každé dítě je jiné, ale myslím že nějaké to usměrňování a udávání hranic co smí a co nesmí (samozřejmě nenásilnou formou) není na škodu. Občas to může být sice o nervy, když to dítě ještě nechápe, ale bude to mít nějakým způsobem zažité a bude to potom pro obě strany lehčí. Přece i u malého miminka jde vidět, že jakmile je např. zvyklé spát v posteli s matkou a třeba po půl roce, se maminka rozhodne že takhle ne, je velice obtížné to změnit, na tohle téma je tady nespočet diskuzí. Takže v pokusu o zakazování, bych určitě nepolevovala. Mohlo by se vám to potom vymstit. Znám chlapečka, kterého maminka takto neusměrňovala už od začátku a teď neví co s ním, mlátí zvířata, lidi, je drzý, směje se cizímu neštěstí atd. a to mu jsou teprve necelé tři roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
162
27.9.20 17:43

Prostě tohle období přečkat, ale nepolevovat. Dávat najevo co smí a co nesmí. Pak právě by jste se mohla těm scénám teoreticky vyhnout. Ovšem, co si budeme povídat, myslím že u každého dítěte něco takového občas přijde. Ovšem je rozdíl mezi scénou, u které stačí nějakým slovným usměrněním ukončit. Nebo scénu, u které je průběh takový že ještě u kasy nebo před obchodem máte dítě s nezasatavitelným, hysterickým řevem. Tam už je to o tom, jak má dítě zažité dodržování zákazů, pravidel atd atd. Prosimvás, píšu pouze můj teoretický názor, zažila jsem oba dva případy, u toho lepšího byly dítěti udávané hranice již od začátku, zhruba na tom roce. A u toho horšího to bylo právě že maminka čekala, až dítě začne chápat a do té doby dovolovala prakticky vše, čeho se dítě dožadovalo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama