Vzteklá a rozmazlená dcera

Anonymní
5.9.20 22:36

Vzteklá a rozmazlená dcera

Ahoj, jdu si sem pro radu. Vím, že takových témat je tu spoustu, přesto mi nedá a založím vlastní. Mám dvě dcery 6ti letou a tříletou, první je z předchozího vztahu. Mám problém s mladší dcerou, která je strašně vzteklá. Obdobím vzdoru jsem si prošla s první dcerou, takže sceny v obchodě na zemi moc dobře znám, ale tohle je jiný. Je to extrém. Stydím se s ní chodit ven, ptotože po každé je to ostuda, že bych se propadla do země. Všichni radí, že mám ignorovat a já ignorovala ten její vztek, ale došlo to tak daleko, že je nehorázně rozmazlená. Už jako miminko mlátila hlavou vteky o zem :zed: Teď jsou jí tři roky a dokázala jsem jí vysvětlit to, že si nepřeju aby si lehala na zem, vysvětlila jsem jí to tak, že jsem jí dala na zadek, ale to není vše. Od rána, co otevře oči se vzteká. Starčí dcera si hraje s hračkou a onma se vzteká tak dlouho, dokud jí to nedá. Všichni jsme z toho vyřízený. Nebo vidí sladkou limonádu na stole, třeba Colu a moc dobře ví, že nesmí, že jí to já nedám, ale ona si jde za tatínkem, který ten její řev tak dlouho jako já nevystojí a povolí a takhle je toi se vším. Nebo jdeme do města a všichni se na nás koukají, když už je to fakt neunosný, tak jí dám na zadek a všichni čumí, co jsem to za matku. Už i lidi okolo komentují, jak se chová. Starčí dcera už má rozum, ale tohle nikdy s ní nebylo. Teď jenom doufám, že z toho vyroste, sem si jdu pro radu, jak to přežít.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
870
5.9.20 22:42

A musíš ji dávat na zadek? Nešlo by odvést pozornost a vyhýbat se některým situacím viz. Cola na stole… Jasně, že dítě prostě chce to co máš ty, zvlášť když je to sladké a dobré. Na domlouvání nereaguje? Jak funguje ve školce? A jak to přežít - neřešit lidi kolem. Ať si komentují co chtějí. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2854
5.9.20 22:45

No tak hlavně ji přestaň mlátit (evidentně to nepomahá) a neustupujte ji. Přišla na to, že si vše vyřve, tak se nediv. Sama mam tříletou a občas to na mě zkusí a nepochodí. Na zadek ji davat nemusim. Základ jsou jasný hranice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1555
5.9.20 22:46

No jak to čtu, tak by to asi chtělo zapracovat na důslednosti a jednotné výchově. Když si všechno vyrve a funguje to, tak by byla hloupá, aby toho nechávala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.9.20 22:50

Když jí dám na zadek, tak to fakt musí být důvod, ale co jsem já pochopila je to, že nějaké domlouvání a moje zakazovaní nemá u ní žádný efekt. Mlátit jí nechci, ale tady nic jiného opravdu nepomáhá.

• Citovat
  • Nahlásit
6978
5.9.20 23:09

Měli byste být jednotní s manželem, pokud ty nedovolíš colu, nesmí jí dovolit ani on.
nechat vyvztekat, ignorovat, pokud by si ubližovala, tak jí zabránit, ale jinak už si nesmí nic vyřvat

Kolikrát já se styděla a stála nad válejícím se děckem na chodníku.
Nejhorší/nejlepší bylo, když k ní přišla nějaká babka a začala do ní hustit: já si tě vezmu, když jsi tak škaredá na maminku.
Pokud nebyla v amoku, tak se rychle uklidnila a šla s hrůzou v očích ke mě.
Jedné bábě jsem musela důrazně říct, aby přestala, protože byla hodně urputná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5081
5.9.20 23:11

Nemám nic proti dát na zadek, ale tady to asi není efektivním způsobem. Musíš být důsledná a hlavně nedat, když řekneš nedám. Ne že po X minutách řevu dáš. To jako na ní koukáte, jak se vzteká nebo co děláš, když tam mlátí hlavou o zem? :nevim: Když si to nakonec vyřve, tak to samozřejmě zkouší jako osvědčenou strategii. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
5.9.20 23:18

Vím, že to asi není vhodná výchovní metoda, ale v krizových situacích (hysterie mezi lidmi se znechucenými pohledy) mi pomohla. ;) Náš dvouleťák se docela rychle uklidní, když použiju „později“, „pak“, „zítra.“ Jako „teď ne, zlato, ale zítra na hriště pujdeme“. A jestli to opravdu dodržím - někdy i ne, ale to on už nereklamuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
183
5.9.20 23:22
@Anonymní píše:
Když jí dám na zadek, tak to fakt musí být důvod, ale co jsem já pochopila je to, že nějaké domlouvání a moje zakazovaní nemá u ní žádný efekt. Mlátit jí nechci, ale tady nic jiného opravdu nepomáhá.

Ono to z tvého příspěvku sice vyznívá, že si může vše vyřvat, ale ony některé děti jsou fakt silné osobnosti a musí se přijít na to, jak na ně. Zkus třeba podle sebe, co by na tebe platilo, nebo na manžela. Prostě po někom ta silná osobnost bude.
Taky by jste měli ty a manžel držet při sobě, aby věděla, že když dojde za tatínkem, že jí to je prd platné. Když ji nemůže poslouchat, at se ji zeptá jestli ji to maminka dovolila, ne, tak to mít nebudeš. Jestli to pomůže těžko říct na takové dítě, ale zkoušejte vše možné, třeba jí i napodob, co dělá ona, jak řve, aby to viděla.
Já dětem i říkám at si jdou řvát jinam, že je nebudu poslouchat, až se vyřveš tak přijd, ale naše děti jsou zlaté, poslechnou a to jim taky leccos tatínek povolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.9.20 23:54

@elide přesně to si myslím, že je silná osobnost. Máme doma dvě velice temperamentní děti a první dcerka je taky hodně silná osobnost, taky mi to vzalo spoustu iluzí o úžasném mateřsvtví, které jsem si chtěla užít, pak jsem zjistila, že spíš musím jen přežít a vyplatilo se. Sice máme pevné hranice, ale bylo jí to kolikrát šumák a dokázala vřískat celé dny kvůli ničemu a všemu… pár vychovných metod jsem se snažila použít, ale bez efektu, snad jen montessori? Ale kdo ví a pokaždé není čas, ani nálada pořád vyjednávat a závidět ostatbím postlušné a vzorné děti…naštěstí se začala hodně zlepšovat kolem 4,5. To už se s ní dá vycházet a hodně scén ustojí a nešílí zbytečně, nechá si vysvětlit. Na zadek taky dostávala, ale bohužel to bylo až na pokraji mých sil. Nepomohla jsem asi, ale vydrž důslednost a čas pomůže :)

• Citovat
  • Nahlásit
399
5.9.20 23:57

Chyba je v rodičích. Zkus třeba knížky Marka Hermana nebo Studničky. Tohle není na krátkou diskuzi na emiminu. Problém je ve vás, ne v ní, zmena musí přijít do vaseho myšlení, pak teprve se může změna projevit u dítěte. Vztekave dítě dává něco hlubokého najevo, také mám takové. Dnes se už vzteka jen když má hlad. Bylo to opravdu především o práci na sobě. Podívat se hluboko do sebe a pak navnimat dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
854
6.9.20 00:05
@Anonymní píše:
Ahoj, jdu si sem pro radu. Vím, že takových témat je tu spoustu, přesto mi nedá a založím vlastní. Mám dvě dcery 6ti letou a tříletou, první je z předchozího vztahu. Mám problém s mladší dcerou, která je strašně vzteklá. Obdobím vzdoru jsem si prošla s první dcerou, takže sceny v obchodě na zemi moc dobře znám, ale tohle je jiný. Je to extrém. Stydím se s ní chodit ven, ptotože po každé je to ostuda, že bych se propadla do země. Všichni radí, že mám ignorovat a já ignorovala ten její vztek, ale došlo to tak daleko, že je nehorázně rozmazlená. Už jako miminko mlátila hlavou vteky o zem :zed: Teď jsou jí tři roky a dokázala jsem jí vysvětlit to, že si nepřeju aby si lehala na zem, vysvětlila jsem jí to tak, že jsem jí dala na zadek, ale to není vše. Od rána, co otevře oči se vzteká. Starčí dcera si hraje s hračkou a onma se vzteká tak dlouho, dokud jí to nedá. Všichni jsme z toho vyřízený. Nebo vidí sladkou limonádu na stole, třeba Colu a moc dobře ví, že nesmí, že jí to já nedám, ale ona si jde za tatínkem, který ten její řev tak dlouho jako já nevystojí a povolí a takhle je toi se vším. Nebo jdeme do města a všichni se na nás koukají, když už je to fakt neunosný, tak jí dám na zadek a všichni čumí, co jsem to za matku. Už i lidi okolo komentují, jak se chová. Starčí dcera už má rozum, ale tohle nikdy s ní nebylo. Teď jenom doufám, že z toho vyroste, sem si jdu pro radu, jak to přežít.

Prostě něco děláš blbě a tresty to nevyřeší. Nech si poradit od psychologa… problém je v tobě, jak s ní jednas. A co děláš a neděláš… děti jsou hodně tvarne. A rodiče často hodně tupi…

Je to tvoje lenost ji chtít pochopit a přemýšlet nad tím. A schopnost uznat svoji vinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
854
6.9.20 00:08

@Hofida
Přesně přesně přesně. Nečekal jsem, že tu bude někdo s takhle přímočarou odpvedi. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29544
6.9.20 01:40

@MelvinOsud jiste, dneska za vsechno muze rodic, nikdy dite :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1780
6.9.20 02:01

Tohle si děláte dost sami, možná i na úkor starší dcery. Naučili jste ji, být nechtíc, že čím dýl bude řvát, tím spíš to dostane.
Prakticky- při řevu neustupovat, hlavně nevyhovět tomu co chce a současně nikdy nemlátit. Pouze ji chránit při případném záchvatu vzteku, aby se o něco nepraštila. Důležité je působit v klidu a bez zájmu.
Dcera může mít vzteklou povahu celý život. Pokud uvidí, že vztekem u vás ničeho nedosáhne, zvolí jinou taktiku (třeba poprosí). Jaký si to uděláte takový to máte (znám osobně). Co mají říkat rodiče nemocných dětí, kde to moc ovlivnit nemusí jít.
Běžně by člověka to dětské řvaní/vztekání /ječení nemělo vyvádět z míry. Nicméně už jsem viděla jak vzteklá matka plácá po zadku dítě a vyčítá mu že řve a pokom že je :roll: Často jsou to „vzteklé“ geny rodičů. Jestli chtějí z dítěte nemít vzteklého protivu, je třeba začít u sebe, ty prdolové se vždy učí nejvíc nápodobou rodičů. Čest výjimkám. :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama