Z čepice mu věčně koukají uši :-(

17.3.17 11:14

Z čepice mu věčně koukají uši :-(

Mám 2 kluky (5r a 2r) a nevím, zda mají níž uši, ale z každé čepice jim koukají, věčně stahuju. Tak by mě zajímalo, zda tento problém řeším jen já nebo i někdo jiný? (z okolí mi přijde, že ostatní děti ty čepice na uších mají a drží jim), my zkoušeli už různé druhy čepic, ale na uších né a né držet, vždy za chvíli půlka ucha kouká ven :nevim: V zimě řeším ušankama, a tak ted řeším, zda jim nenechám ušít ted na jaro také nějaké čepice, co budou na uších trošku tvarované, ale zas nevím jak to bude vypadat… Děkuji všem za názory a zkušenosti, snad se dozvím něco víc ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

56926
17.3.17 11:17

@lussinka1984 v tomto věku absolut neřeším, zda mu koukají uši - když fouká, dostane kapucu, jinak je to zbytečné. :think: kluk momentálně nosí jakousi nasazovací čepici s lebkama - velikost na dospělého, takže to i přes uši má :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.3.17 11:18

Zkus koupit tu čepici o trošku větší. Ono i záleží jak je čepice ušitá. Dceři některé sedí krásně, z jiných jí taky lezou uši, ale většinou kromě zimních ušanek kupuju o trošičku větší a dobrý

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.3.17 11:22

Já z toho taky šílím.
Kupuji čepice přes uši, není mnoho značek, které by je dělaly :?
Pravidelně mám dobré zkušenosti se značkou sando
https://kojenecke-cepice-rukavice-a-saly. heureka. cz/sando-261-bavlnena-cepice-na-usi-s-ksiltem-r-v-ruzova-vinova/#
:palec:
Mají je i ve větších velikostech a mám klid.

Příspěvek upraven 17.03.17 v 11:24

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.3.17 11:23

@martina.se Já jsem na tohle asi vysazená (aby nefoukalo na uši), protože i mě samotné to vadí. Včera jsme byli venku a foukalo děsně, že jsem si i já musela dát šátek na uši, jinak mě pak bolej. Proto to asi tak řešim.. A my jsme z hor, tak tady přece jen fouká ještě hodně studenej vítr. Kapuci mladší nesnese.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28853
17.3.17 11:24

Nemá náhodou větší kulatou hlavu a kulatější obličej? Tento problém má od mala syn, je mu 11,nesedí mu na té hlavě nic, ani anatomicky tvarované čepice, vždy se to nějak posune. Naštěstí není náchylný na uši ani na zánět dutin, ani na nemoci celkově. Další moje tři holky mají hlavičky „tvarované“,formované, stejně tak obličej a protáhlejší lícní kosti. Sedí jim jakákoliv čepice.

Větší čepice to u syna nikdy neřešila, ta zase naopak lezla do očí. Prostě nemá hlavu na čepici :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26264
17.3.17 11:25

@lussinka1984 u čepic z obchodu to máme stejně. Teď jim čepice šiju, jsou vyšší a dole jim dělám náplet, aby lépe držely, případně jim je šiju vyšší a dole ohrnuji.
Lezou jim i čepice, když jim jsou už menší.
Na zimu mají ušanky :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56926

@lussinka1984 tak fakt kup větší velikost - malému je 2,5, nosí velikost na dospělého :mrgreen: vybral si v Kiku čepici s lebkama, v klidu ji nasadí i chlap a ten má šíšu fakt velkou.. pak je po problému, malému to drží dobře.. Jinak jak píšeš - šátky a pod :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5432

@lussinka1984
Můj syn měl od malička velkou hlavu (samozřejmě krásnou :lol: :srdce: ) a čepice mu nikdy přes uši neseděly. Začala jsem kupovat ty „prodloužené“ přes uši a ty byly super.
https://www.google.cz/search?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26264
17.3.17 11:26

@Jana206 to je přesně náš případ. Oba kluci mají kulaté hlavy a sehnat pro ně např. přilbu na kolo/lyže je oříšek :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.3.17 11:26

Jinak tady je kompletní nabídka Sando. Mají čepice až do velikosti 57cm obvodu a okolo 150,– Kč
Mám tuhle značku moc ráda, ráda podporuji kvalitní české zboží :palec:
https://www.sandocepice.cz/

Příspěvek upraven 17.03.17 v 11:32

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23608
17.3.17 11:27

Kup větší čepice a je to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3542
17.3.17 11:27

Nápodobně, věčně rovnáme čepice. Já a syn, také mu nic moc nesedí, ale docela si je stahuje sám 6 let. Dcerka má jinak tvarovanou hlavu, té se neposouvají.
Jinak sousedka kupuje dětem v podobném věku jako zakladatelka takové s těmi nástavci na uši + tkanička.
Bez čepice nedám ani ránu, jsme na vrchovině, fouká tu stále.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28853
17.3.17 11:29

@lussinka1984 Já taky potřebuji čepici přes uši, trpím na záněty dutin. Teď jsem prodělala takový zánět, že mi to museli protáhnout dráty, ATB jsem brala 14 dní.

Nejhorší je, že pro dospělé není už tak velký a slušivý výběr různých čepic přes uši(což je podmínka),tak i když je venku kolem 15 stupňů, ale šíleně fouká, nosím tu zimní..Můžu se vtírnout s dotazem, nemůžete mi poradit, co nosit? Řešila jsem to s kamarádkou, ale ta se mnou souhlasí, že moc možností prostě není. Čelenka nezakrývá hlavu a přechodové bavlněné čepice na uši pro dospělé prostě nejsou, kéž bych si něco takového mohla vzít, jako děti :mrgreen: Baret ani klobouk mít nemůžu, ten ty uši nezakrývá. Opravdu jsem ten typ, že stačí zafouknout, už mám rýmu, za pár hodin mě bolí hlava a mezi očima. Snažím se to léčit od prvních příznaků, v lékárně nechám majland za spreje s Sinupret, na ORL mi výtěry taky nic nenašli, že bych byla bacilonosič. Říkali, že k tomu mám dutiny anatomicky náchylnější, je to jak se slepým střevem, někdo ho má v takovém uložení, že je k zánětu náchylnější. Jediná možnost je prostě nosit čepice přes uši, ať si o tom myslí kdo chce co chce. V létě, když hodně fouká, nosím bavlnenou čelenku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.3.17 11:30
@inkakřivák píše:
Kup větší čepice a je to.

u nás je třeba větší čepice k ničemu, akorát mu odstává, případně padá do očí, točí se okolo hlavy. Čepice akorát se vysouvá. Netušim, jestli je to tvarem hlavy nebo druhem vlasů, ale je to běs, v zimě, ale i když je sychravo zjara a napodzim..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama