Zábal na vši

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
bedrunka01
Závislačka 3848 příspěvků 28.02.19 21:44
Zábal na vši

Synovi jsme dnes vyčesali 4 vši, ve škole mají už 14 dní epidemii. Protože doma nic nemáme, udělali jsme zábal alpa, ocet, olej a hlavu zakryli folií. Necháme dvě hodiny. Ale jak dál? Vlasy umýt, vysušit a pak až vyčesat všiváčkem? Umývali jste si vlasy nějakým šamponem nebo dělali zábaly preventivně celá rodina? Mladší brácha spí s bratrem v posteli a nic jsme nenašli, ani mu nesvědí hlava, což nechápu. Ani netuším, jak dlouho je má, nikdy jsme nic nevyčesali, hlava ho svědí ale pořád, trpí na seboreu. Jakou máte zkušenost s elektrickým všiváčkem?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
tini
Ukecaná baba ;) 1580 příspěvků 28.02.19 21:54

Nemam zatim zkusenost osobni,maminky u nas radily i zabal z vodky a nebo vlasy prezehlit zehlickou na vlasy,ale asi ma kratke,ze?Jinak bych zitra koupila nejaky sampon a tim umyla celou rodinu.Periny,povleceni a obleceni do velkeho pytle,zavazat a na 2 dny nechat nekde v komore,pak vyprat.

Viktorka2017
Stálice 69 příspěvků 28.02.19 21:56

Když jsem je chytla v červenci 2017,za týden jsem je již neměla .. klukovi bych oholila hlavu(a měla bych klid hned :lol: ) já osobně jsem se toho však zbavila - odbarvovač,mikádo,5× cca. Vyčesávání,neustálé žehlení ložního prádla(kdykoliv se,byť jen zdáním,dotkly mé vlasy prádla),vyvářka všeho oblečení a následné důsledné žehlení(až pálení ,ale ne textílie ale vší),bunda logicky nebyla(díky bohu),kšiltovka letěla na asi 10 dní do mrazáku… a jinak na hlavu každý večer - alpa+ocet,následně zabalit do igelitového sáčku(aby se udusili pokud by je nezabila alpa samotná),pak umýt 2× šamponem a vyčesat,po uschnutí opět vyčesat;s mokrou hlavou do postele ne!),to 5 dní po sobě v kuse,další dny(8-9 už nevím přesně) olej+alpa a zas udusit vši.. pak sem si koupila po týdnu nějakou barvu na vybarvení vší,kde mi přítel našel(nejpravděpodobněji) poslední živou dospělou veš… a pak samozřejmě 2-3 dny pořád alpa s olejem,poslední den alpa s octem… to ty vlasy pak vypdaly teda :lol:
Základ je být paranoidní a radikální,nenávistná oproti parazitům,toť je celý vtip ,držím palce,ať tém parazitům vysosneš krev z těla :pocitac: :srdce:

Viktorka2017
Stálice 69 příspěvků 28.02.19 21:59

Jinak rozhodně nekupuj z drogerie,jsou to zbytečně vyhozené peníze do popelnice(bohužel krutá zkušenost z dětství)

bedrunka01
Závislačka 3848 příspěvků 28.02.19 22:03

Syn má vlasy v délce mikáda. Existuje vůbec ještě nějaký účinný šampon?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66159 příspěvků 28.02.19 22:06
@bedrunka01 píše:

Uplne ucinny ne, castecne teb na psy.

kačenka 1234
Stálice 53 příspěvků 28.02.19 22:08

@bedrunka01 moje rodiče používali vždycky psi šampon na vši a pomohlo to
Určitě tady někdo bude mít na tohle špatně odpovědi atd ale já vim že když jsem chodila do školy moje rodiče koupili psí šampon proti vším a pomohlo mi to :palec:

lampicka11
Závislačka 3649 příspěvků 1 inzerát 28.02.19 22:25

Úplně jednoduché. Hlavně nekupuj ty :zed: v lékárně. Naprosto zbytečne , jsou proti tomu imunní…i Dr mi to potvrdila.
Dceři jsem dělala alpu s olejem a nechala hoďku působit a pak poradně umyla. (Bacha na citlivou pokožku ať ji „nepodrazdis“. Za dva dny jsem našla další a tak byl zase zábal. Žádným tenkým hřebínkem jsem nikdy nic necesala protože měla vlasy nad zadek a to doslova…to by malá zešílela :roll: .
Hele pak byl klid. Ale musíš vše vyprat ! Čepice, povlečení, prostěradlo atd … Prostě kam strká hlavu :lol: .
Pak jsem slyšela ještě ucinou radu. Buď strojkem..nebo obarvit co nejvíc podobnou barvou samozřejmě… Ty mrchy to sezere… Pak ta kůže i jim smrdi…tak že jsi imunní… To jsou asi jediné rady. Bojuj…my je máme taky… Doufám že jen ve školce :think: :lol: :hug:

Tarinka
Echt Kelišová 8395 příspěvků 28.02.19 22:31

Moje deti mely vsi poprve v lednu, starsi chodi do prvni tridy a mladsi do skolky, hlasene je mely tam i tam, ale starsi toho mela vic, takze byly asi ze skoly. Mely je i jeji kamaradky. Normalne nam pomohl pripravek z lekarny. Ale hnidy musis peclive vytahat rucne a zadnou nevynechat. Potom co se splachne ten pripravek, je dulezite vlasy umyt, klid i vickrat, ty pripravky byvaji mastne a pak dat balzam, aby se vlasy dobre vycesavaly. Udelat culik a zespodu vzdy vytahnout tenouckej praminek, ten poradne vycesat, prohlidnout. Na nasem vsivacku bylo nakreslene, jak se s nim vycesavaji hnidy, ale hnidy byly teda mnohem mensi, normalne prosly mezi zubama hrebenu, vse musis rucne. Asi po osmi dnech se to opakovalo, mezi tim jsem jim jeste jednou hlavy prostrikala octem, dala jsem ho do rozprasovace a strikala po vlasech od kuze ke koneckum. Pak zabalit do potravinarske folie a nechat treba pul hodiny, trochu teda jecely :P ze to pali, ale vydrzely, po octu mely krasny vlasy :lol: no a vse vyprat, vyvarit, nebo vymrazit.

Uživatel je onlinewarita
Extra třída :D 10425 příspěvků 28.02.19 22:34

Huh, a co pripravek na vsi? MOje mati s nama takovehle cavyky nedelala. Par krat jsme mely vlasy umyte tim specialnim samponem a na tom se to skoncilo.

laaka
Kecalka 124 příspěvků 28.02.19 22:34

Vši už mi několikrát holky přinesly ze skolky, obě mají dlouhé husté vlasy do půlky zad. Napíšu co se mi osvědčilo. Pokud jich měli hodně, tak vše vyprat, případně strčit do mrazáku. A hlavně pořádně vyčesavat kouzelným vsivackem. Nedám na něj dopustit vždy jsme měly za dva dny klid až do doby, kdy si je přinesly zase zpět. Vyčeše totiž i hnidy.Funguje i jako prevence. Pročisnu a vidím že tam něco je nebo není :) . Žádnou chemii nechci na děti pouzivat.

Anitramm
Ukecaná baba ;) 1419 příspěvků 28.02.19 22:39
@bedrunka01 píše:

Paranit. ;) Měla jsem tu „čest“ na podzim, mám hustý vlasy do půlky zad, byla jsem zoufalá. Tenhle šampon docela pomohl v kombinaci se zabalem ocet + olej. (Jeden den šampon, druhej den zabal) Ty co nepochcipaly, tak byly aspon omraceny a sly dobre vycesat. Po tydnu opakovat zabal + sampon znova a hlavne celou dobu nekolikrat denne vycesavat, vycesavat, vycesavat. ;)

Slečna Ferka
Extra třída :D 10308 příspěvků 28.02.19 22:42

My jsme měli několikrát a vyvinula jsem si kombo.

• Hned vše vyprat. Sebrat plyšáky na 48h, pak prý vši vychcípají, když se nemají na co přisát.
  • Dítěti dát nějakej sajrajt z lékárny dle návodu.
  • Pročesávat vlasy elektrickým hřebenem na vši (když nějakou „ugriluje“, je jasné, že problém trvá). Má likvidovat hnidy, ale není to stopro.
  • Po pár dnech aplikovat spešl všiváček se „sprálkami“: měl by stahat hnidy (je třeba dokontrolovat, případně sundat ručně), ale hlavně bere hajzly, asi jsou to nymfy. Pozná se to tak, že ve vodě, kde opachuješ kondicionér z všiváčku, jsou takové tenoučké max. 1 - 2 mm nitečky. Když je vidíš problém trvá. Nicméně se tím, když je to pečlivé, IMHO cyklus naruší.
  • Za týden od první aplikace dát druhou půlku sajrajtu z lékárny.
  • Občas projet elektrickým (indikátor), kontrolovat výskyt hnid.

U nás tohle kombo zabírá. Nesmí se to přehánět s tím spirálkovým, dost to ničí vlasy.

Kluka bych asi dala strojkem, mikádo holt doroste. Vystaráno hned. Dcera má vlasy do půl pasu, ta by se zcvokla.

Na prevenci zkoušíme dávat za ucho kvalitní levandulový olej nebo tea tree. Má to vši odpudit. Ťuk ťuk, tuto zimní sezónu zatím nic.

mroe
Neúnavná pisatelka 15519 příspěvků 28.02.19 22:54

Vzdycky nam zabral Pedikul Hermal z lekarny, deti je mely nekolikrat. Vsi udusi, takze nemuze nefungovat, jen je potreba opravdu dukladne nanest vsude. A nejlepe cele rodine. Pak kazdy den vybirat hnidy. Za 8 dni zopakovat kuru, delat to kazdy den je zbytecne.
Povleceni vyprat, stejne tak cepice, bundy a obleceni, vsechno, co je v posteli, co nejde prat (nebo se ti nechce) staci dat na tri dny do pytlu, ves bez hlavy neprezije.
A pak tak jednou tydne zkusmo prokartacovat hlavu, my mame spesl vsivak, co bere i hnidy ( nemuzes se spolehnout, ze byli stejne dusledni vsichni rodice a ze je deti nemaji a nesiri dal)

bedrunka01
Závislačka 3848 příspěvků 28.02.19 23:07

Je možné, že měl 4 vši a nemá žádné hnidy?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama