Zábal - prosím, poraďte!

3425
21.7.07 18:04

Zábal - prosím, poraďte!

Ahoj, mamky,
potřebuji nutně radu - naše malá má infekci horních cest dýchacích - šílený kašel, rýmu, špatně se jí dýchá a hlavně už 2. den teploty, teď jsem jí naměřila 38,5. Dnes ráno jsme byli na pohotovosti. Užívá už od včerejška sirup Ibalgin na snížení horečky, ale ten se může dát jen co 6 hodin. Uvažuji, že jí dám zábal, ale přesně nevím jak, abych jí to ještě nezhoršila. A taky si nejsem jistá, jestli při tomto onemocnění jí ten zábal vůbec můžu dát! Jsem zoufalá, malá skoro celý den spinká, přitom pofňukává, že jí není dobře, navíc jsem doma sama, manžel musel nutně odjet pryč. Nejhorší pohled je ten, kdy se na vás dítě dívá, vidíte, že trpí, ale vy mu nemůžete pomoct…:cry:
Díky moc za rady, přeji zdravé dětičky!

Andy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1293
21.7.07 18:08

Anduli -
teda jak to píšeš, tak je to líto i mně :(
Jednou tady na e-mimi někdo psal, že je dobrý dát dítěti např. mraženou zeleninu zabalenou třeba v látkové plence nebo v ručníku mezi stehna, že to není takový šok, a srazí to horečku.
Jinak já s klasickými zábaly moc neporadím, ale stopro Ti někdo napíše i o klasickém zábalu.
Mně to dětská sestra říkala tak, že na chvilku zabalit nahatý dítě do mokré látkové pleny (když už je dítě větší - koukám, že vám jsou 2), tak do osušky, a rychle přes tu morkou obalit suchou osuškou, a nechat chviličku, aby zas nebyly další komplikace…
ale s tou infekcí HCD nevím.
No můžeš jako první pomoc zkusit to ledový mezi stehýnka.
tak se drž (držte obě)…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3425
21.7.07 18:25

Díky moc, pitrisku!
Teď jí teplota ještě stoupla, už má 39,6! Dala jsem jí další Ibalgin, už to bylo skoro 6 hodin od posledního podání, a taky diazepam proti křečím, ale už teď se hrozím noci. Snad nebudeme muset znova na pohotovost.. :cry: Na to, jaké je to normálně živé dítě, neposedí, pusu nezavře, tak teď jen leží a spinká, nebo se dívá skelnýma očkama a je malátná. Tohle jsem ještě (naštěstí) nikdy neřešila, je to naše první vážnější nemoc, snad jich bude v životě co nejmíň, protože to psychicky moc nezvládám..
Tak ještě jednou díky, jdu zkusit tu zeleninku mezi stehýnka.

A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
122
21.7.07 18:38

Chudák malá :( .
Nebo zkus osprchovat vlažnou vodou, normálně osušit a uložit. Zábaly: plínku namočenou v „odražené“, ne ledové, vodě obalit tak na čtvrt hodiny lýtka a předloktí, obklad na hlavičku.

Jinak můžeš Ibalgin zkombinovat s Paralenem (nebo Panadolem), jsou to léky na srážení teploty ale na jiné bázi, ne zároveň! , ale může se dát „mezi“ - jako po těch třech hodinách. Samozřejmě ne dlouhodobě, ale když to dáš v případě nutnosti dvakrát, třikrát. Radši zavčasu, protože teploty většinou v noci pěkně stoupají :roll: . Křeče z horečky nejsou nadvakrát pěkný pohled :? , vyzkoušeli jsme si.

Přeju ať to brzy přejde!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2287
21.7.07 18:46

Ahoj,
mě se u děti osvědčil mámin způsob - do vlažné až studené vody trošku octa, namočit ponožky a navléknout na ruce a nohy. A po 3 hodinách střídat Paralen s Ibalginem. Teplotu 39,5 po očkování jsem synovi tímto způsobem srazila. Držím vám palce, při takové vysoké horečce už jsem byla hodně nervózní :(
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1965
21.7.07 20:05

Ahoj Anduli,
Tomík je dneska první den s teplotou „jen“ 38stupňů, předtím měl 4 dny pořád kolem 39, k večeru a v noci až 40,5…hrůza :( Když měl tak vysokou horečku, dělala jsem mu v noci klasický zábal - na suchou podložku (ručník) rozprostři namočené prostěradlo (já dávala velkou plínu) namočené ve vlažné vodě a pořádně vyždímané, do toho zabalit od ramen ke kyčlím, zamotat do suchého ručníku, popř. ještě přikrýt lehkou dekou. Zábal jsem dávala na 10minut, opakovala ho 2-3×. Jinak nám hodně pomohly i zmíněné octové ponožky - voda:ocet 1:1, do roztoku namočit kapesník, omotat kotníčky, na:,–(it na to dvoje ponožky, ať má nohy v teple a suchu. Opakovali jsme 3× po 30minutách, stáhlo nám to asi 0,8 stupně (Nurofen dalšího 0,5) … a při takových horečkách se každá desetinka počítá :(

My jsme momentálně na antibiotikách, vám přeju, ať je brzy lépe!!! Klidnou noc!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3496
21.7.07 22:13

Ahoj, těch 38,5 má v zadečku po odečtení? Myslím,že to není moc vysoká teplota. do 38°C se nedává nic. Pak jak už tady holky psaly, můžeš skombinovat na sražení teploty Panadol s ibalginem.
Jinak mi máme osvěčené octové zábaly. Namoč ponožečky do octové vody a nasaď na nožky. Nech max.hodinu. Můžou se dát zárověň i na zápěstí.

Nám malá ještě k tomu ty hleny zvracela. A to byl pohled u 3měsíčního miminka. Plakala jsem s ní.

Držím palce, ať jsou horečky a nemoci pryč, a vy si můžete užívat léta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1658
21.7.07 22:35

**

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11524
21.7.07 22:37

nedávno tu běžela stejná diskuze
https://www.emimino.cz/modules.php?…
tuto přesunu do dětských nemocí , jo? S.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4419
22.7.07 10:52

Ještě doporučuju dávat zábal z tvarohu. Tvaroh si do sebe nasákne horkost. Uvidíš, že pak ten vláčný tvaroh bude jako sušenka, jak do sebe tu horkost vtáhne. Rozpul si kostku tvarohu, jednu půlku dej na nějaký mikrotenový sáček, celé chodidlo až po kotníky do toho zabal, dej na to co nejteplejší ponožku, aby se to zapařilo, teplota půjde za chvíli dolů. Dej to na obě nožičky. My si s teplotou bohužel užili taky, HOnzík měl 40-ky, když mu rostli zuby, takže vím, jaké to je, když jinak extra živé dítě jen leží a kouká. Tvaroh opravdu zabral, u nás to používáme už od dob babiček, funguje to. Přeji brzké uzdravení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3425
22.7.07 14:51

Holky,
já už fakt nevím, co mám dělat! Už 3. den má Míša ty vysoké teploty, dávám jí střídavě Ibalgin s paralenem, měla už snad 8 zábalů, vyzkoušela jsem tu octovou vodu na nožičky i tvaroh, ale ta teplota vždycky klesne na chvilku, ale do hodiny má zase 39. Pravda, už to nejsou čtyřicítky, ale i tak se mi to zdá pořád vysoké. A navíc vypadá hrozně, když jí něco podávám, úplně se jí třesou ručičky, je strašně slabá, 2 dny vůbec nic nejedla, jen pije (cca 1 litr/den).
Myslíte, že bych s ní přece jen měla jet znova na pohotovost, nebo to mám vydržet a jít s ní až zítra k obvodní doktorce? Na pohotovosti nám včera řekli, že by jí dali antibiotika, ale vzhledem k tomu, že byla ve čtvrtek očkovaná proti spalničkám, tak by na to očkování musela znova. A to si taky myslím, že je ten největší problém, protože pokašlávala už ve středu a ve čtvrtek jsem to doktorce říkala, ať si ji radši poslechne, a ta mi řekla, že má průdušky čisté, že tam nic neslyší, tak jí to píchla. No a druhý den v noci to začalo. Chuděrka, už tak v sobě měla nějaký virus, co jí napadnul horní cesty dýchací a do toho do sebe dostala ještě ten očkovací „bordel“… :cry: :cry: :cry:
No nic, uvítám každou radu, protože já už si fakt nevím rady.
Díky, A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3425
22.7.07 14:54

Jo a nevíte, co má za smysl ten ocet? Já totiž nevím a manžel se mě na to pořád ptá, proč jí dělám zábaly tou octovou vodou, k čemu je to prý dobré… 8O

A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
178
22.7.07 20:43

"(

Ahoj holky, my to máme od poledne taky - teploty 39,5. Dáváme paralen po 6 hodinách, malej jednou zvracel a při kakání šla z něj jen voda…ale nezvrací a nekaká furt,naštěstí. Ale na vysoké teploty také trpíme.Octové ponožky nám moc nepomáhají, led do třísel a tvaroh na nožičky…no nic moc.Počítám, že se nevyhnem balení do mokrého prostěradla :-((( Pokud to děláte, jak často jej opakujete? My po 10 minutách 3 x,ale nějak mi utkvělo v hlavě, že se to snad má dělat s větším odstupem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3425
1.8.07 08:54

Ahojky,
jen jsem vás chtěla informovat, že z těch našich vysokých teplot se nakonec vyklubal zánět průdušek a oboustranný zápal plic, včera jsme se vrátili z nemocnice, malá ležela 6 dní na dětské JIPce napojená na kyslík, byla v kritickém stavu, ale naštěstí se z toho dostala. Ty dny strávené v nemocnici byly opravdu strašné, teď si užívám, že jsme konečně doma, i když nebudeme moci jít celý srpen ven, dokud se neobnoví sliznice na plicích, takže máme po létě. No nic, co se dá dělat.
Tak se mějte a dodatečně díky za rady, i když si nejsem jistá, jestli jsem jí těmi zábaly k tomu zápalu plic nepomohla, zuřivě jsem se snažila srazit tu teplotu… :?

Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama