Zabarvené látkové pleny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.07.19 13:16
Zabarvené látkové pleny

Dobrý den,

mému miminku dávám bambusové látlové pleny (all in 2), začala jíst borůvky, maliny atd, tak se občas stává, že zabarví separační nebo i horní plenu, samozřejmě že po velké to ručně vymáchám a nechám namočené v teplé vodě s perkarbonátem a TAED, které potom i přidávám do pračky a peru na 60 stupňů. Ale někdy se právě stane, že i přes tyto postupy zůstanou barevné fleky (podle toho, co zrovna jedla :-D ). Máte prosím nějaký tip, který funguje?
Děkuji, Hela.

Reakce:
P4ja
Extra třída :D 10637 příspěvků 21.07.19 13:19

Žlučové mýdlo. A jinak to neřeším. Když se nevyperou napoprvé tak třeba podruhé atd. Jinak sluníčko. :)

Uživatel je onlineKriss Tina
Extra třída :D 11679 příspěvků 21.07.19 13:29

Já to řeším teď a to sme ještě nezavedli příkrmy :D tchyne mi doporučila savo perex na bělení prádla (je růžové) tak to zkusím. Takové ty rady jako hned to zaprat a dát susit na sluníčko nepomáhají. Ale jinak je mi to celkem jedno, jediné co teda budu hrotit je když si potentuje nějaké dražší bílé body, svrchní kalhotky nebo tepláky, což se u nás stává skoro denně :mrgreen:

PenelopaW
Zasloužilá kecalka 903 příspěvků 4 inzeráty 21.07.19 13:29

Sama používám chemii, tj. vanish. Máma má ještě nějaký extra přípravek, kterým dostala z oblečení i propisku, zjistím název ;).

veselamuchomurka
Stálice 80 příspěvků 21.07.19 13:43

Ježišmarjá ženy, vážně byste si praly svoje kalhotky v Savu a podobných sajrajtech? Je tam chlornan sodný, cituji z bezpečnostního listu : „Způsobuje těžké poleptání kůže a poškození očí. Vysoce toxický pro vodní organismy. Může být korozivní pro kovy. Pozor! Nepoužívejte společně s jinými výrobky. Může uvolňovat nebezpečné plyny (chlor). Uchovávejte mimo dosah dětí. Uchovávejte pouze v původním obalu. Zabraňte uvolnění do životního prostředí. Používejte ochranné rukavice/ochranný oděv/ochranné brýle/obličejový štít. PŘI STYKU S KŮŽÍ (nebo s vlasy): Veškeré kontaminované části oděvu okamžitě svlékněte. Opláchněte kůži vodou/osprchujte. PŘI ZASAŽENÍ OČÍ: Několik minut opatrně vyplachujte vodou. Vyjměte kontaminované čočky, jsou-li nasazeny a pokud je lze vyjmout snadno. Pokračujte ve vyplachování. Necítíte-li se dobře, volejte TOXIKOLOGICKÉ INFORMAČNÍ STŘEDISKO/lékaře. Uniklý produkt seberte.
Obsahuje: chlornan sodný, hydroxid sodný.“
Není lepší se smířit s flekatými plenami? Je to každého věc, ale jako chemik bych pleny s Savu nikdy neprala, pokud bych měla v plánu je ještě používat na dětskou prdelku :nevim:

ugluk
Hvězda diskuse 47349 příspěvků 21.07.19 13:49

Perkarbonát, žlučák, sluníčko. Někdy to nzabre napoprvé, ale po pár cyklech to sluníčko vytáhne neuvěřitelné věci. Chemii se snažím vyhýbat, jednak netuším, co to s tím bambusem při pravidelném užívání udělá, druhak látkuju i proto, abych se té chemii na zadečku miminka vyhnula. Textil výrobci chlorem bělit vůbec nesmí (ovšem výrobci jednorázu ano :mrgreen: ), tak si ho na to aspoň koupím v drogérii… Ale pokud s tím nemáš problém, dej nakonec extra máchání a dítě na to samozřejmě neumře. Jinak jsou to pigmentové skvrny, na bodýčku mi vadí, na plíně je ani neřeším.

Extra třída :D 11679 příspěvků 21.07.19 13:50

@veselamuchomurka ne klasickém savu, ale dělají přímo na praní. Plus to teda po vyprání v tom ještě přeperu v normani dětském gelu.

P4ja
Extra třída :D 10637 příspěvků 21.07.19 13:52
@Kriss Tina píše:
@veselamuchomurka ne klasickém savu, ale dělají přímo na praní. Plus to teda po vyprání v tom ještě přeperu v normani dětském gelu.

Mně to teda přijde zbytečné. Oblečení pustí po žlučovém mýdle. A kvůli fleku, který tam bude po dalším použití zase, to prát nadvakrát. :nevim:

Extra třída :D 11679 příspěvků 21.07.19 13:53

@P4ja já to myslím třeba na dražší bodycka, kde mě nějaký flek štve, na pleny které peru ob den a sou schované v těch kalhotkách kašlu :lol:

ugluk
Hvězda diskuse 47349 příspěvků 21.07.19 14:03

Mě to savo štve, na obalu velkým písmem bez chloru, ale ve složení samozřejmě chlornan je.

P4ja
Extra třída :D 10637 příspěvků 21.07.19 15:15
@Kriss Tina píše:
@P4ja já to myslím třeba na dražší bodycka, kde mě nějaký flek štve, na pleny které peru ob den a sou schované v těch kalhotkách kašlu :lol:

Jj to jo. Ale i na to mně stačí žlučové mýdlo. Já už se fakt lekla, že takhle peres i plinky:)

Váš příspěvek
Reklama