Reklama

Zabijačka na klíč

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Hadumi
Extra třída :D 13394 příspěvků 17.04.18 08:39
Zabijačka na klíč

Máte prosím někdo tip na někoho, kdo by nám doma udělal zabijačku? Nemáme nic, takže potřebujeme, aby sehnal prase, měl na to veškeré vybavení, prostě se vším přijel a doma nám tu udělal. Jedna se o Jižní Čechy.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:
 
Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33128 příspěvků 10 inzerátů 17.04.18 08:44

@Hadumi Z vaší lokality sice neporadím, ale nejlépe seženete tak, že zajdete do nejbližší hospody a poptáte se na dobrého řezníka. Většinou toto informační centrum v oblastí drobných služeb a melouchů funguje výborně.

 
Hadumi
Extra třída :D 13394 příspěvků 17.04.18 08:51

@Tiger-lily už jsme zkoušeli, i jsme kontaktovali místní řezníky a nic. Našli jsme jednu firmu, co to dělá, ale je až na druhém konci republiky. Není problém sehnat někoho, kdo to udělá a produkty přiveze, případně to udělá u sebe doma a my tomu budeme přítomní, ale je problém sehnat někoho, kdo to udělá u nás doma.

 
AlenaSu
Kecalka 370 příspěvků 17.04.18 08:56

@Hadumi a proč to chcete dělat doma? Víte, kolik je z toho bylo bordelu? A jestli chcete koupit prasata už vykrmena nekde ve velkochovu, tak uz mate jedno, když si koupite maso v Kauflandu :nevim: Ale buďte rádi, že to někdo udělá jinde. My zabijeli v únoru dvě námi vykrmena prasata a byla to práce na 3 dny

 
Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33128 příspěvků 10 inzerátů 17.04.18 08:59

@Hadumi :( Tak to je smůla, u nás takto po vesnicích chodili dělat zabijačky domů, ale je fakt, že nejspíš jen po známosti, že se jim taky moc nechtělo.

 
jezz1e
Kecalka 251 příspěvků 17.04.18 09:18

To asi budete muset nejdřív sami koupit vykrmené prase a pak si pozvat řezníka. Ale tedy z mého pohledu chudák prase, jestli se bude před porážkou vozit sem tam a maso z něj taky nebude nic moc :-/

 
Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19493 příspěvků 17.04.18 09:42

U nás se to taky dělá tak, jak píše @Tiger-lily domlouvá se to v místní hospodě. Jestli bydlíte na vesnici, tak mi neříkej, že tam NIKDO nikdy nedělal domácí zabijačku.
Jinak ono aby s váma někdo dělal prase (když nepřidáte ruku k dílu, páč to neumíte, o to hůř), tak je to s výrobkama záhul minimálně na celej den a půlku noci…tak si to buď nechá tučně zaplatit a nebo to vůbec neudělá.
My děláme zabijačku tak jednou dvakrát do roka, zabíjí nám kamarád, co dělá zabijačky už léta. A je fakt, že na kšeft to vůbec nedělá, za prvý by ho to bez kamarádů nebavilo, za druhý aby se mu to oplatilo, tak by to stálo tolik peněz, že to jen tak někdo nechce platit.
A děláme k tomu spoustu věcí my (nákup, zajištění prasete-něky naše vlastní, někdy od kámoše z malochovu), pak celý den pomáháme od A do Z, a i když děláme třeba ve čtyřech pěti lidech, tak stejně končíme tak ve dvě ráno. A já pak škvařím sádlo ještě tři dny :lol: :lol: :lol:

 
Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33128 příspěvků 10 inzerátů 17.04.18 09:53

@Mar__tanka1983 Jj, máš pravdu, zabijačka je o tom, že vraždí celá rodina :D. U tchánovců se vždycky seběhlo tak 10 lidí, takže bylo do večera hotovo a řezník fungoval jako koordinátor, boural prase, dochucoval a rozděloval úkoly. Stejně tak dělají zabijačku kamarádi, pozve se celá rodina a maká se, kdyby na to měl přijít řezník a vzít s sebou třeba 4 další pomocníky, tak se mu to fakt nevyplatí.
Jestli to mají jako nějakou společenskou akci, tak si myslím, že je lepší koupit třeba jen část prasete už částečně rozbouraného, vyvrhnutého, nachystat ledničku a hrát si s tím, než kupovat celé živé prase a dělat neověřený masakr na dvorku.

 
Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19493 příspěvků 17.04.18 10:15

@Tiger-lily masakr na dvorku :lol: :lol: :lol:
Jojo, koordinátor, to je přesný název pro řezníka při domácí zabijačce. Zabije, rozbourá, nachutí, to jsou ty důležité věci, co nikdo jiný, neznalý, prostě nezvládne.
A pak už dělá dle svého uvážení. Náš řezník třeba pracuje „normálně“, takže vaří, mele maso, plní jitrnice a tak, nestojí někde se založenejma rukama, ale jsme minimálně tři lidi stabilně k ruce, aby se nemusel zabývat takovými podružnostmi, jako je loupání cibule, pečení buchty, špejlování nebo topení v brotaru :mrgreen:

A i přesto, že je to kamarád, tak dostane něco do kapsy. Prostě kdo umí, umí, a je si toho potřeba náležitě vážit a umět to ocenit.

 
Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33128 příspěvků 10 inzerátů 17.04.18 10:31

@Mar__tanka1983 :zed: No tak by to mohlo dopadnout, kdyby se toho neujal někdo a neměl po ruce dostatek lidí. U nás taky řezník makal - a přesně - tady máš tento kus a běž s ním udělat toto, tady to nakrájej, ty zatop, ty krájej, pak plnil do střev atd.

 
Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19493 příspěvků 17.04.18 10:43

@Hadumi jinak fakt zvaž, jestli na to máte čas, prostory, možnosti, fakt.
Hele, my jsme první tři zabijačky dělali u toho kamaráda (měl na to speciální stavení - čtyři místnosti, kde se vařilo, krájelo, plnilo, skladovalo, měl to prostě komplet zařízené na zabijačku se vším všudy).
Když jsme zabíjeli počtvrté, tak jsme si říkali, že nebudeme tahat prase k němu a že už víme co a jak, a můžem to připravit u nás. Že řezníka (jen s nožema) přivezeme k nám, ostatní obstaráme a budeme to mít pod vlastní střechou.
A i přesto, že jsme nebyli v zabijačkách úplně neznalí, překvapilo nás, co všechno, co na první dobrou není vidět, bylo potřeba, kolik nádobího, prostoru a i bordelu to obnáší.

CHlapi si teď kolikrát jen nakoupí pár kilo masa na jatkách a udělají si jen tlačenky třeba. Zabíjet celý prase je svým způsobem hrozná dřina a pakárna :think: Jestli to chcete jen jako příležitostnou zábavu, tak bych vám to skoro rozmluvila :think:

 
Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19493 příspěvků 17.04.18 10:48

A jak si psala, že není problém sehnat někoho, kdo to udělá u sebe, ale je problém sehnat někoho, kdo to udělá u vás, tak je to právě z toho důvodu, že řezník úplně vidí v barvách, že přijede někam, kde není ani pořánej ponk, kde bude maso bourat na prkýnku z kuchyně a kde nebude ani pořádná naběračka.
A aby všechno to vypavení tahal k vám, na to se vám bohužel každej druhej vyprdne, páč to je věcí, že by se tim dala naplnit dodávka :D

 
Hadumi
Extra třída :D 13394 příspěvků 17.04.18 12:27

@Mar__tanka1983 prostory máme, čas taky, je nás opravdu hodně, kdo by pomáhal - i umí hodně přiložit ruku k dílu. Ještě před pár lety (no, 15-20 už to asi bude) jsme zabijačku doma dělávali, ale řezník nám zemřel. Víme, co to obnáší, jen prostě potřebujeme někoho, kdo by nás koordinoval. Jo a má to být dárek pro dědu k jeho hodně kulatým narozeninám :mrgreen:. Jsme připraveni pořádně zaplatit, je nám celkem jedno, kolik to bude stát, nepotřebujeme, aby nám výrobky vyšly levněji než v supermarketu. Jde prostě o ten prožitek a vzpomínky.

Na vesnici by se to nekonalo.

Jak jsem psala, našla jsem firmy, které to doma udělají, ale jsou buď z Moravy, nebo pomalu až od Krkonoš.
Takže nemusíte mi psát, jaký je s ním s. raní, co to obnáší, to vím :D.

 
Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33128 příspěvků 10 inzerátů 17.04.18 12:30

@Hadumi Obvolat nějaké farmáře z okolí jsi zkusila?

 
Hadumi
Extra třída :D 13394 příspěvků 17.04.18 12:31

@Tiger-lily odpo budu jednomu volat a dost na něj spoléhám.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

 Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Věra Špinarová bude mít svou sochu. Bohužel připomíná úplně někoho jiného

V Ostravě došlo k slavnostnímu odhalení bronzové sochy Věry Špinarové.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >