Reklama

Záchrana ježka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucya.O
Kecalka 181 příspěvků 26.12.17 18:46
Záchrana ježka ?

Dobrý večer.
Dnes jsme za denního světla s dcerou našli mládě ježka.
Doma jsme ho zvážili a má +- 200g.
Zatím ho máme v krabici a uvažujeme že ho zkusíme vykrmit a na jaře pusit.
Máte zkušenost?

Reklama

Reakce:

moje prdelky
Závislačka 3631 příspěvků 26.12.17 18:53

@Lucya.O Máme taky prcka, od listopadu, měl 300g, což je strašně málo, musí mít nejméně 650g, aby zimu přežil. My ho máme v osb deskové krabici s víkem z perlinky, protože je to zdatný lezec a papírovou se prokousal ven. Na dně máme hobliny, a kupu sena, do které se zavrtá a spí. Vstává večer cca kolem 8, hned chce pít, takže pořád misku s vodou a na krmení gamaruse, co se dávají želvičkám a kočičí granulky. Taky jsme mu koupili moučné červy. Už přibral. Na jaře ho vypustíme na zahradě, buď tam zůstane a nebo odejde s ostaními ježky. A hlavně jako první hend odblešit, nejlépe nějakým sprejem či pěnou, já to udělala arpalitem.

Jareach
Kecalka 104 příspěvků 26.12.17 18:58

Můžete to zkusit. Ovšem je to zvíře s noční aktivitou a může rušit. Taky je třeba dát mu správnou stravu. A držet divoce žijící zvíře doma bez povolení je nezákonné. Takže nikomu neříkat, nebo odvézt do záchranné stanice pro divoká zvířata.

velbloudice
Kecalka 304 příspěvků 26.12.17 19:09

Dobré je nastruhat vařené vajíčko, to ho posílí:))) a podívat se na nejbližši záchranou stanici

králíkovna
Ukecaná baba ;) 1986 příspěvků 26.12.17 19:16

http://www.zvirevnouzi.cz/…radna/jezci/

Hedvikaaa
Kecalka 132 příspěvků 26.12.17 19:39

Kazdej mi doma umrel… 8o 8o 8o :zed: podle me je to složitější s tema jezkama nez si myslime :think:

Lucya.O
Kecalka 181 příspěvků 26.12.17 19:44

Jsem si vědoma, že je to složitý starat se o takové zvíře.
Ale láká nás to. Na druhou stanu by nas určitě velice mrzelo kdyby ježura uhynul v naší péči.
Proto zvazuji pro a proti.

Térouš
Echt Kelišová 8233 příspěvků 26.12.17 19:55

@Lucya.O dejte ho do záchranné stanice. divoký ježek není domácí zvířatko a s dalšími parťáky mu bude líp a bude vypuštěn na vhodné místo

kaja00
Extra třída :D 13457 příspěvků 26.12.17 20:03

Taky jsme pár let zpět jednoho našli, odvezli jsme ho do záchranné stanice, snad se má dobře :)

Mmsg 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.17 20:17

Můj názor je celkem jasný- nechat to na přírodě. V mém okolí je ježků spousta a nevím jestli je to natolik ohrožené zvíře, aby se muselo odchytávat a zachraňovat. Ale pokud ano, tak jedině do té záchranné stanice.

bonika69
Stálice 86 příspěvků 26.12.17 20:19

Taky jsme měli a už nikdy více. Z malého miminka jsme vykrmili do skoro kila. Jedl jen kuřecí srdce (8 denně), dokonce z ruky. Pak, jak odrostl, začal značkovat krabici. Každé dva dny kompletní úklid, ježek naštvaný a okamžitě začal budovat a značkovat znovu. Ke konci jsem se modlila za jaro, všechno strašně smrdělo a ježour byl hrozně agresivní. Asi chtěl samičku. Nedal se vzít do ruky, okamžitě nás pokousal do krve. Hlavně nezapomeňte odblešit a to nejdůležitější - odčervit. Byli jsme 2× u veterináře, injekčně snad za 20 Kč, to je základ úspěšného odchovu.

moje prdelky
Závislačka 3631 příspěvků 26.12.17 20:49

@Lucya.O My ho nekrotíme, psali na stránkách záchranné stanice, aby jsme ho neochočovali, neděláme to. Má jen přísun potravy, nechytám ho do ruky moc, jen když mu dávám jídlo na něj volám, aby kdyby se rozhodl zůstat na zahradě, za námi pak přišel. Můj táta takto odchoval ježka a pak bydlel na jejich zahradě a na zavolání přišel.
Napřed jsme měli kočkolit v bedně a ten smrděl, ale ted ty hobliny jsou super a ta kupička sena taky. Na první noc, než jsme všechno nachystali jsme mu tam dali alespoň hadru, on se do ní hned zavrtal. Ale v noci fakt je slyšet jak běhá a je akční, proto je v obýváku a my spíme v klidu.

Co se týče, jak tady někdo popisoval agresivního ježka, tak takového sjme nezažila nikdy a to vždy chytám ježka do ruky a velkého, když je na zahradě a jdu ho ukázat dětem. Nikdy mě ježek ennapadl. Takže celkem zírám, že někoho ježek pokousal.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >