Začínám podnikat - prosím o rady

1938
8.9.11 12:37

Začínám podnikat - prosím o rady

Rozhodla jsem se prostřednictvím netu si přivydělat k současnému zaměstnání. Vzhledem k tomu, že to není občasný výdělek, ale soustavný příjem, tak si musím vyřídit ŽL. A co dál? Je mi jasné, že si musím vést účetnictví, existuje na to nějaký prográmek zdarma? Nebo jak to děláte vy? Když využívám rodinné auto, které je psané na manžela jak na to? Nebo tiskárnu, která je ale pořízena dřív než začne podnikání? Napište mi prosím vaše rady a vychytávky, co vám pomohlo a usnadnilo podnikání. Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9649
8.9.11 12:44

Bohuzel, s autem toho moc neudelas, kdyz je na manzela, napada me jen smlouva o nájmu auta… :nevim: a to nevim jestli jde!
A ta tiskarna, taky smula, musis mit datumy az po vyrizeni zivnosti.
Ja jsem si jen schovavala faktury, vydaje a prijmy a jednou za rok si zaplatila ucetni a ta mi vsechno udelala! :palec:
Kdyz sezenes tak sikovnou, jako mam ja, to ze si ji zaplatis se ti milionkrat vrati!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1938
8.9.11 12:49

A kolik stoji takova sikovna osoba? Asi je to o mnozstvi dokladu, citam ze za ten rok muzu mit tak cca 500 faktur + banka, pokladna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1416
8.9.11 12:49

Záleží na tom v jakém oboru podnikáš a jak vysoké máš příjmy. Na mm auto si můžeš dělat cesťáky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5352
8.9.11 12:56

Záleží na typu podnikání. Může se ti spíše vyplatit mít daňový paušál než vést evidenci nákladů. Pak stačí myslím jen vést evidenci příjmů. Kromě založení živnostenského listu se myslím musíš zaregistrogvat jako plátce daně z příjmu (pokud nebudeš platit jinou např. silniční) na finančním úřadě a pak se zaregistrovat na sociálce. Ale nevím, jak je to s tebou, když jsi zároveň zamstnaná :nevim: Nicméně na té sociálce ti jistě poradí… Navíc při vyřizování ŽL může živnostenský odbor některé tyto formality vyřídit za tebe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9649
8.9.11 13:01
Alenka píše:
A kolik stoji takova sikovna osoba? Asi je to o mnozstvi dokladu, citam ze za ten rok muzu mit tak cca 500 faktur + banka, pokladna.

Cena se odvijela od mnozstvi faktur - podle toho kolik se mnou mela prace :think:
Nekdy treba 5000 Kc, nekdy 3000 Kc, ted co jsem na RD to bude asi mnohem mene :nevim:
Pro me to bylo predevsim pohodlne, jen jsem si to zakladala do slozky a pani mi to potom vse vypocitala, vyplnila a ja jen podepsala a odvezla :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3645
8.9.11 13:27

Napiuš alespoň v jakém oboru budeš podnikat, takhle je to dost složité dávat rady. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1938
8.9.11 13:28

No klasicky nakup a prodej na aukru 8-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3645
8.9.11 13:45

Aha tak to skoro nic, jediné ještě registrace na hygieně, nevím jak se to přesně jmenuje ale jde o registraci tvé činnosti, kterou pak píšeš i na daňový formulář. Je to bez poplatku ale povinné. Musí se tam hlásit, kde budeš pracovat, kolik zaměstnanců i když jsi jen ty atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13124
8.9.11 13:58

když prodej, tak si hlavně dej pozor na „milé a hodné a závistivé“ osoby. Může ti to projít a nemusí. Pokud budeš mít maloobchod s prodejem zboží, tak bys, pokud budeš vše mít tak jak má, měla mít jednu místnot v době vyčleněnou na zboží, ta místnost by měla být vyjmutá z bytového nevím čeho a měla by být schválená jako provozní.
Pak bys měla mít kolaudaci na provozovnu a další blbosti jako je hygiena, hasiči…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3645
8.9.11 14:01

Jí myslela že nákup prodej onlei, že domů ti nic nepříjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
578
8.9.11 14:16

Ahoj,podnikání při zaměstnání=ŽL na vedlejší činnost.Nemusíš pokud si zaměstnána platit povinné zálohy na ZPaSP.platí zaměstnavatel.Jednou za rok podáš daňové přiznání,kde uplatníš slevy na své náklady.Pokud nepředpokládáš zisk nad 100000měsíčně nemusíš být plátcem DPH.V tom případě si ale nekoupíš nic bez DPH jako podnikatel.Tedy ani nenakoupíš zboží za VC pro svůj prodej.Provozovna pro internetový prodej může být doma.Jako sklad můžeš mít třeba sklep.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3645
8.9.11 14:25

Sklad nemusíš výst pokud všechno zboží odejde ten stejný rok za jaké je účetní období. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9847
8.9.11 14:31

Já podnikala při studiu, pak při zaměstnání a chvilku na RD. Vždy to šlo na vedlejšák, myslím že zejména pokud máš RD, tak to ani jinak nejde… Je potřeba si po vystavení ŽL zajít na finančák, sociálku a zdravotní pojišťovnu a tam to nahlásit, jde to snad i písemně, ale mně přišlo jednodušší tam zajít, ti i poradí jak ty formuláře vyplnit…
Nepamatuji se že by po mně chtěli ještě něco dalšího :think: Měla jsem taky něco jako „nákup prodej“ a výuku jazyků… nic na hygienu jsem nehlásila, provozovnu nikdo nekontroloval ani nic takového. Myslím že tam je toto povinné jen pokud opravdu provozovnu máš, což předpokládám že asi mít nebudeš… Pokud by šlo o potraviny, tak tam by to byla jiná, tam jsou nějaká přesně daná pravidla, ale to se na aukru asi moc neprodává :mrgreen:
Daně já dělala paušálem, ono pokud je příjem menší než nějaké sta tisíce, tak si myslím že to jinak nemá smysl a ten paušál je o dost jednodušší, tam eviduješ jenom ty příjmy a výdaje nikoho nezajímají… tam si pak nedáš ale ani tiskárnu, ani auto ani nic… ale pokud jsou příjmy do nějakých 10-15.000/měsíc, tak bych to fakt zbytečně neřešila… Leda bys chtěla daňové přiznání podávat ne do konce břena, ale června, když ti to dělá účetní, tak je na to víc času… ale to mi přijde fakt zbytečný… Jo tchán má kovoobrábění a tam jsou příjmy i výdaje vysoký, hlavně ty stroje co kupuje a i materiál, tak eviduje příjmy a výdaje a má účetní, ale tam jsou jak říkám velké výdaje a samozřejmě i vysoké příjmy jinak by se na to vyprdnul…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9847
8.9.11 14:34
mamina44 píše:
Ahoj,podnikání při zaměstnání=ŽL na vedlejší činnost.Nemusíš pokud si zaměstnána platit povinné zálohy na ZPaSP.platí zaměstnavatel.Jednou za rok podáš daňové přiznání,kde uplatníš slevy na své náklady.Pokud nepředpokládáš zisk nad 100000měsíčně nemusíš být plátcem DPH.V tom případě si ale nekoupíš nic bez DPH jako podnikatel.Tedy ani nenakoupíš zboží za VC pro svůj prodej.Provozovna pro internetový prodej může být doma.Jako sklad můžeš mít třeba sklep.

Mamino, ZP i SP platit musí, poměrnou část, jsou jen jinak stanovené zálohy… co platit nemusí je to důchodový na sociálce, to je dobrovolný…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama