Reklama

Proplacení vstupní zdravotní prohlídky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

farska
Vesmírná mluvilka 30097 příspěvků 08.09.11 09:13
Proplacení vstupní zdravotní prohlídky

Ahoj,
jdu k vám opět pro radu.
Mám nebo nemám ze zákona nárok na proplacení VSTUPNÍ ZDRAVOTNÍ PROHLÍDKY, nutné při nástupu do zaměstnání :?:
Všude čtu, že nejpozději po 3 měsíční zkušební době to bylo k výplatě proplaceno .
Jak to teda je? A mohly byste sem případně i uvést přesnou citaci zákona, případně paragraf, jaký toto ošetřuje?

Děkuju :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Stensa
Ukecaná baba ;) 1659 příspěvků 08.09.11 09:16

Ahoj, přesnou citci zákona ti tu nenapíšu, ale proplácení je u nás ve firmě běžné.

farska
Vesmírná mluvilka 30097 příspěvků 08.09.11 09:17
Stensa píše:
Ahoj, přesnou citci zákona ti tu nenapíšu, ale proplácení je u nás ve firmě běžné.

Diky.
Běžné to je právě VŠUDE/skoro/ a mně zajímá, na zkladě ČEHO :think: :think:

berushkacz
Ukecaná baba ;) 1130 příspěvků 08.09.11 09:25

Něco o placení je tady http://www.szu.cz/…pracovniku-1

farska
Vesmírná mluvilka 30097 příspěvků 08.09.11 09:29
berushkacz píše:
Něco o placení je tady http://www.szu.cz/…pracovniku-1

dekuju ,jdu se podivat

farska
Vesmírná mluvilka 30097 příspěvků 08.09.11 09:31

Aaaa sakra-takze je to na dolmuve.
No nic… :nevim:

berushkacz
Ukecaná baba ;) 1130 příspěvků 08.09.11 09:39
farska píše:

Kde jsi vyčetla, že je to na domluvě?

berushkacz
Ukecaná baba ;) 1130 příspěvků 08.09.11 09:39

Já našla toto: Náklady za provedení preventivní prohlídky v pracovně-lékařské péči hradí v naprosté většině zaměstnavatel (vychází se z čl.12 vyhl. 145/1988 Sb., o Úmluvě o závodních zdravotních službách, podle něhož: „dohled na zdraví pracovníků ve vztahu k práci nesmí být pro ně spojen se ztrátou na výdělku; musí být bezplatný a konat se pokud možno v pracovní době.“). Z veřejného zdravotního pojištění jsou hrazeny pouze zdravotní úkony, které jsou vyjmenovány v §35 zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění, v platném znění za předpokladu, že zdravotnické zařízení má pro daný výkon smlouvu se zdravotní pojišťovnou.

farska
Vesmírná mluvilka 30097 příspěvků 08.09.11 09:44
berushkacz píše:
farska píše:

Cti niz:
Náklady za vstupní prohlídku (tj. u uchazeče o zaměstnání před vznikem pracovního poměru) hradí zaměstnanec nebo zaměstnavatel (úhrada nákladů za tuto prohlídku není upravena právními předpisy; v praxi se často uplatňuje princip, že vstupní prohlídku hradí zaměstnanec a zaměstnavatel mu ji po ukončení zkušební lhůty proplatí).

berushkacz
Ukecaná baba ;) 1130 příspěvků 08.09.11 09:49
farska píše:
berushkacz píše:
farska píše:
Cti niz:
Náklady za vstupní prohlídku (tj. u uchazeče o zaměstnání před vznikem pracovního poměru) hradí zaměstnanec nebo zaměstnavatel (úhrada nákladů za tuto prohlídku není upravena právními předpisy; v praxi se často uplatňuje princip, že vstupní prohlídku hradí zaměstnanec a zaměstnavatel mu ji po ukončení zkušební lhůty proplatí).

Jasně, ale já to pořád chápu tak že to zaměstnavatel uhradí, pokud neodejdeš ve zkušební době. Jestli jdeš do nového zaměstnání, tak bych ten doklad prostě po zkušení době zkusila dát do účtárny na proplacení. Nebo tobě už řekli že ti to neproplatí?

farska
Vesmírná mluvilka 30097 příspěvků 08.09.11 13:17

Jojo,rekli;-(

Janulin
Kecalka 482 příspěvků 08.09.11 13:28

no, já mám zkušenost takovou…
při nástupu do práce mi ředitelka řekla, že mám jít na vstupní prohl. ke svému dr. a že si mám vzít paragom, abyx mi to mohla proplatit. Dr. jsem tedy požádala,aby mi udělal onu prohlídku a potvrdil, ře jsem zdravá a schopná povolání vykonávat. Účtoval si 400 kč. Když jsem paraon ředitelce donesla, řekla mi, že mi to bohužel nemůže proplatit, jelikož chtěla trochu jiné potvrzení :nevim:, co stojí 100kč, takže na to pozor :roll: a zeptat se, co že to přeně chce :roll: :wink:

alun-ka
Zasloužilá kecalka 630 příspěvků 22.05.13 21:59
Mám všechny zkušenosti:

1.Pracovala jsem u společnosti, která vstupní prohlídku neproplácí vůbec..2 Pracovala jsem u společnosti, kde ji proplatili po zkušební době. 3. V den nástupu do nové práce, mě poslali do účtárny si dát proplatit prohlídku. To jsem čuměla nejvíc :potlesk:

luckyhorse
Zasloužilá kecalka 776 příspěvků 1 inzerát 23.05.13 15:57

Vstupní prohlídku by podle zákoníku práce měl proplácet zaměstnavatel, pokud je zaměstnanec skutečně přijat do práce. Pokud je to jen zájemce o práci, tak si prohlídku hradí sám. Většinou se proplácí až po zkušební době.

Pájinka25
Závislačka 2885 příspěvků 11.06.13 08:58

Taky mám ten problém. Pracovala jsem na DPČ, ale zaměstavatel mi nechtěl proplatit vstupní prohlídku, přitom sama doktorka mi říkala, že je to prý teď snad nějak nově, že zaměstnavatel je POVINNEN vstupní prohlídku zaplatit. Prý to neplatí dlouho, ale já fakt nevim, nic jsem o tom na netu nenašla :-(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejnechutnější Prostřeno všech dob? Tady opravdu jíst nechcete!

Pokud jste si mysleli, že vás již nic nepřekvapí, nenechte si ujít aktuální... číst dále >

Podvedená Bohdalová v thrilleru o důvěřivosti seniorů: Z toho jde Strach!

Klobouk dolů! Jiřina Bohdalová (87) je profík každým coulem. S Jiřím Strachem... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >