Reklama

Zahlenění a jakoby chrblání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

keksik
Nováček 6 příspěvků 04.06.09 12:15
Zahlenění a jakoby chrblání

Prosím o radu a zkušenosti,
máme 6týd. holčičku, nar. v 36 tyd. cís. řezem,2510g,46 c­m,po rizik. těh. Už od porodnice je pořád jakoby zahleněná a často pšíká, nyní se mi zdá, že se pšíkání mění v kašel. V nose nemá rýmu, občas suchého tzv. holuba,odsává­me,kapeme Lybenar,vlhkost vzduchu okolo 42,ale nic nezabírá, je to jakoby v krku. Také se stává, že si občas ublikne takové hleny a pak to chrblání přejde. Teplotu v zadečku dig. tepl. 36,6 a má pořád studené ruce, i přes teplejší oblečení. Před dvěma dny se jí udělala reakce na TBC hnisavá bakulka.Je kojená, pouze 1-2× denně dostává HA Nutrilon, nemám dostatek mléka. Jinak dobře prospívá, jí a je čilá.Já i manžel jsme slabí alergici, moje matka i sestra jsou silné alergičky,alerg. astma,nikdo nebyl v poslední době nemocný.Naše pediatrička nás stále uklidnuje, že je to u malých dětí běžné, a jen ji zajímá, jestli má teplotu,ale já to u žádného jiného miminka nezažila. Navíc nás čeká očkování . Proto se chci zeptat, zda existuje nějaké vyšetření,nějaký způsob, jak by se dalo zjistit, co prckovi je, a jestli musíme mít doporučení od lékaře,popř. podobné zkušenosti.Předem vám moc a moc děkuji za pomoc,
s pozdravem

Reklama

Reakce:

vera01
Ukecaná baba ;) 2390 příspěvků 04.06.09 12:33

Ahojky,já sy myslím že na očkování máte ještě čas.Začíná se očkovat až od třetího mešíce.Jinak naše rozálka byla také pořád od narození zahleněná,střídalo se to s tekutou rýmou a jak popisuješ s holubama.Teplotu také nemívala.Až to asi ve třech měsících přešlo v zánět středního ucha.Také nám nic nezabíralo,snad jen posílit imunitu homeopatikama,jak tobě(když ještě kojíš)tak miminku.Jinak jestli malá nebude zdravá na očkování,já bych ho odložila.Rozálka také ještě není očkovaná,pořád se s rýmou potácíme i když už né v takové míře,už sem tam je i třeba tři týdny zdravá :lol: .
Jinak co se týče vyšetření,netu­ším,jedině na imunologii do Motola.Na to je potřeba papír od dr.Naše říká,že se to vyšetření provádí až od tří let,ale není to pravda,znám spousta lidí co to pudstoupili i dřív.

Vlastička
Kecalka 390 příspěvků 04.06.09 13:10

Ahoj,
už v porodnici jsem řešila problém, že mi malý pořád pšikal a zdálo se mi, že je zahleněný. Ale doktorka v porodnici mi říkala, že je to u dětí normální, že prostě nemají úplně vyvinuté nosní dutiny a jídlo je dráždí, tak proto pšikají. Maminka co byly se mnou na pokoji to řešila taky a dostala stéjnou odpověď jako já. Pro klid duše jsem se na to ptala naši dětské doktorky a ta mi řekla to samé. Taky jsem dávala Libenar, čistila každý den nosánek a nic víc. Odsávat je zbytečné, když tam nic nemá. A časem se to samo uklidnilo a malý byl a je v pořádku.
Když tak se zeptej doktorky ať máš klid.

Eilena
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 04.06.09 14:57

Pokud si nejsi jistá, co to je, tak zajdi raději k MUDr na konzultaci. Nic tím nezkazíš :wink:

Eilena
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 04.06.09 14:59

Jo a doporučuji místo nosních kapek mořskou vodu ve spreji. Je od narození a udržuje nosní sliznici vlhkou, aby se tam nic neusazovalo. A pokud v nosánku něco je, tak se to vyplaví. Jony pořád trpěl na rýmu a od té doby, co sprej preventivně používáme se u něj neoběvila.
Odkaz :wink:
 http://www.sterimar.cz/cs/

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.09 12:41

Eileno, Libenar nejsou nosni kapky, ale fyziologicky roztok… je tedy slabe slany a pediatricka i magistra v lekarne mi tvrdili, ze je mnohem prirozenejsi a setrnejsi nez Vincentka nebo morska sul… takze u tak maleho mimca nevim, jestli nebude vhodnejsi… kazdopadne bych vse Keksiku konzultovala s lekarkou…

Barabka Bara
Nováček 1 příspěvek 30.03.18 21:48

Ahoj, možná to zni hloupě, ale znamená takove zahleneni, bez tekoucí rýmy a bez kašle, bez teplot, že nemám s miminkem chodit na procházky (jarní počasí, okolo 10 stupňů )?

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Muslimové v Ordinaci? Podle studie se musí častěji objevovat v českých seriálech!

Islamofobie je za poslední roky téma jako hrom, pro Českou republiku to platí... číst dále >

Z lamače srdcí je pobledlý tlouštík. Řeší Elon Musk problémy návykovými látkami?

Ještě donedávna platil za miláčka davů a byl jedním z malé hrstky miliardářů,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >