Zahlenění a jakoby chrblání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
keksik
Nováček 6 příspěvků 04.06.09 12:15
Zahlenění a jakoby chrblání

Prosím o radu a zkušenosti,
máme 6týd. holčičku, nar. v 36 tyd. cís. řezem,2510g,46 c­m,po rizik. těh. Už od porodnice je pořád jakoby zahleněná a často pšíká, nyní se mi zdá, že se pšíkání mění v kašel. V nose nemá rýmu, občas suchého tzv. holuba,odsává­me,kapeme Lybenar,vlhkost vzduchu okolo 42,ale nic nezabírá, je to jakoby v krku. Také se stává, že si občas ublikne takové hleny a pak to chrblání přejde. Teplotu v zadečku dig. tepl. 36,6 a má pořád studené ruce, i přes teplejší oblečení. Před dvěma dny se jí udělala reakce na TBC hnisavá bakulka.Je kojená, pouze 1-2× denně dostává HA Nutrilon, nemám dostatek mléka. Jinak dobře prospívá, jí a je čilá.Já i manžel jsme slabí alergici, moje matka i sestra jsou silné alergičky,alerg. astma,nikdo nebyl v poslední době nemocný.Naše pediatrička nás stále uklidnuje, že je to u malých dětí běžné, a jen ji zajímá, jestli má teplotu,ale já to u žádného jiného miminka nezažila. Navíc nás čeká očkování . Proto se chci zeptat, zda existuje nějaké vyšetření,nějaký způsob, jak by se dalo zjistit, co prckovi je, a jestli musíme mít doporučení od lékaře,popř. podobné zkušenosti.Předem vám moc a moc děkuji za pomoc,
s pozdravem

Reakce:
vera01
Ukecaná baba ;) 2390 příspěvků 04.06.09 12:33

Ahojky,já sy myslím že na očkování máte ještě čas.Začíná se očkovat až od třetího mešíce.Jinak naše rozálka byla také pořád od narození zahleněná,střídalo se to s tekutou rýmou a jak popisuješ s holubama.Teplotu také nemívala.Až to asi ve třech měsících přešlo v zánět středního ucha.Také nám nic nezabíralo,snad jen posílit imunitu homeopatikama,jak tobě(když ještě kojíš)tak miminku.Jinak jestli malá nebude zdravá na očkování,já bych ho odložila.Rozálka také ještě není očkovaná,pořád se s rýmou potácíme i když už né v takové míře,už sem tam je i třeba tři týdny zdravá :lol: .
Jinak co se týče vyšetření,netu­ším,jedině na imunologii do Motola.Na to je potřeba papír od dr.Naše říká,že se to vyšetření provádí až od tří let,ale není to pravda,znám spousta lidí co to pudstoupili i dřív.

Vlastička
Kecalka 390 příspěvků 04.06.09 13:10

Ahoj,
už v porodnici jsem řešila problém, že mi malý pořád pšikal a zdálo se mi, že je zahleněný. Ale doktorka v porodnici mi říkala, že je to u dětí normální, že prostě nemají úplně vyvinuté nosní dutiny a jídlo je dráždí, tak proto pšikají. Maminka co byly se mnou na pokoji to řešila taky a dostala stéjnou odpověď jako já. Pro klid duše jsem se na to ptala naši dětské doktorky a ta mi řekla to samé. Taky jsem dávala Libenar, čistila každý den nosánek a nic víc. Odsávat je zbytečné, když tam nic nemá. A časem se to samo uklidnilo a malý byl a je v pořádku.
Když tak se zeptej doktorky ať máš klid.

Eilena
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 04.06.09 14:57

Pokud si nejsi jistá, co to je, tak zajdi raději k MUDr na konzultaci. Nic tím nezkazíš :wink:

Eilena
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 04.06.09 14:59

Jo a doporučuji místo nosních kapek mořskou vodu ve spreji. Je od narození a udržuje nosní sliznici vlhkou, aby se tam nic neusazovalo. A pokud v nosánku něco je, tak se to vyplaví. Jony pořád trpěl na rýmu a od té doby, co sprej preventivně používáme se u něj neoběvila.
Odkaz :wink:
 http://www.sterimar.cz/cs/

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.09 12:41

Eileno, Libenar nejsou nosni kapky, ale fyziologicky roztok… je tedy slabe slany a pediatricka i magistra v lekarne mi tvrdili, ze je mnohem prirozenejsi a setrnejsi nez Vincentka nebo morska sul… takze u tak maleho mimca nevim, jestli nebude vhodnejsi… kazdopadne bych vse Keksiku konzultovala s lekarkou…

Barabka Bara
Nováček 1 příspěvek 30.03.18 21:48

Ahoj, možná to zni hloupě, ale znamená takove zahleneni, bez tekoucí rýmy a bez kašle, bez teplot, že nemám s miminkem chodit na procházky (jarní počasí, okolo 10 stupňů )?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Carmen Electra z Pobřežní hlídky: Téhle sexbombě že táhne na 50?

Zdá se, že elixír mládí existuje! Jak jinak vysvětlit to, že Carmen Electra... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >