Zahlenění - ABKM???

Anonymní
12.3.10 13:13

Zahlenění - ABKM???

Ahoj holky,
moje holčička, za týden 8M, měla cca ve 4 měsících diagnostikovaný atopický ekzém. V té době jsem ještě kojila, takže mi naše mudra nasadila dietu a cca za 2 měsíce jsme se ekzému téměř zbavily - zůstalo nám pouze pár drsných a suchých místeček na nožičce a ramínku, ale jinak nic.
Bohužel už jsem neměla mlíko,takže jsem cca před týdnem musela začít dávat jen UM. Koupila jsem Nutrilon HA, ale zdá se mi, že je malá strašně zahleněná. Nosíkem dýchá normálně, ale když se vyspí, tak strašně chroptí, občas v noci chrápe, a když se nadechne pusinkou, strašně to v ní bublá. Podotýkám, že jinak je vše v pořádku: prospívá, je spokojená, bříško jí nebolí a kaká taky normálně - dokonce i pravidelněji než když jsem kojila.
Nemáte někdo podobnou zkušenost? Napadlo mě, jestli by to nemohla být alergie na BKM… Neměla bych jí kupovat ten Alergy Care? Nebo co se s hlenem v krčku dá dělat?
Naše pediatrička mi pořád tvrdí, že je malá v pořádku, ale nerada bych to zanedbala… Na internetu jsem vyčetla, že zahlenění může vést až k astmatickému záchvatu, ale nevím, jestli to není přehnané.
Omlouvám se za román a předem díky za radu nebo zkušenost.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2480
12.3.10 14:11

Ahoj!

V případě, že se po eliminaci BKM ze tvé stravy ekzém zlepšil, pak bych určitě zvolila minimálně ten Allergy care.

Ale nejsem si jistá, jestli ho přijme, je hodně hořký. Ale určitě bych ho být na tvém místě koupila a vyzkoušela. Čím dřív, tím líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9908
12.3.10 14:14
náš malej taky byl zahleněný už od narození v 5 měsíci jsme nasadili Alery care a dalo by se říct že se to zlepšilo i když občas ještě zahleněný je,ale v noci už nesípe a nechrápe.
Anonymní píše:
Ahoj holky,
moje holčička, za týden 8M, měla cca ve 4 měsících diagnostikovaný atopický ekzém. V té době jsem ještě kojila, takže mi naše mudra nasadila dietu a cca za 2 měsíce jsme se ekzému téměř zbavily - zůstalo nám pouze pár drsných a suchých místeček na nožičce a ramínku, ale jinak nic.
Bohužel už jsem neměla mlíko,takže jsem cca před týdnem musela začít dávat jen UM. Koupila jsem Nutrilon HA, ale zdá se mi, že je malá strašně zahleněná. Nosíkem dýchá normálně, ale když se vyspí, tak strašně chroptí, občas v noci chrápe, a když se nadechne pusinkou, strašně to v ní bublá. Podotýkám, že jinak je vše v pořádku: prospívá, je spokojená, bříško jí nebolí a kaká taky normálně - dokonce i pravidelněji než když jsem kojila.
Nemáte někdo podobnou zkušenost? Napadlo mě, jestli by to nemohla být alergie na BKM… Neměla bych jí kupovat ten Alergy Care? Nebo co se s hlenem v krčku dá dělat?
Naše pediatrička mi pořád tvrdí, že je malá v pořádku, ale nerada bych to zanedbala… Na internetu jsem vyčetla, že zahlenění může vést až k astmatickému záchvatu, ale nevím, jestli to není přehnané.
Omlouvám se za román a předem díky za radu nebo zkušenost.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17225
12.3.10 15:13

Ahoj, jestli jsem pochopila správně, tak ten Nutrilon dáváš teprve týden. Měla jsme to podobné, akorát Kubík je na Nutrilonu HA už od 7.týdne. Pár dní byl jakoby zahleněný, tak jsme odsávali a behěm týdne vše OK. Ale nejsem schopná ti říct, zda to bylo po UM......my to brali jako, že je nemocný :nevim: Nemůže být tedy jen nemocná :think:
Je pravda, že jsem četla, že UM obecně zahleňují, jako každé mléko, ale nevím, zda tolik :nevim: My s tím už problémy nemáme :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.3.10 17:40

Ani nevím, je fakt,že malá mělarýmu už před tím, aleteďse mi zdá, že se to zhoršilo… Dávám jí ho týden.Ale neodsávám, nosík má čistý a z pusinky stejně nic nedostaneme :nevim:
Tak asi ještě chvíli počkáme, třeba to přejde. Žížalko, já dostala tak brutální dietu, že nevím, jestli to bylo mléčnými výrobky. Jedla jsem jen maso, asi 3 druhy zeleniny a olivový olej :-(
Takže myslíte, že se nemám plašit? A kdy se vůbec dělají dětem testy, jestli mají ABKM?

• Nahlásit
  • Citovat
4471
12.3.10 19:58

Malé dělali testy ve 13 měs. (pozitivní :evil: ), tak se zkus zeptat vaší doktorky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7662
13.3.10 10:03
Zizalka píše:
Ahoj!

V případě, že se po eliminaci BKM ze tvé stravy ekzém zlepšil, pak bych určitě zvolila minimálně ten Allergy care.

Ale nejsem si jistá, jestli ho přijme, je hodně hořký.

Pokud pije HA bez problémů, tak AC přijme, ten rozdíl oproti HA není skoro znát.
Ale s výměnou UM bych ještě počkala. Co zkusit jí po jídle dát pár lžiček čaje nebo vody, u nás to při přechodu na UM pomohlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2480
14.3.10 09:57

U našeho syna potvrzeno z krve po 6. měsíci ABKM + alergie na pšenici.
Odstavila jsem a dostal allergy care.

Určitě bych neváhala a dala být tebou allergy care.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49
28.11.17 15:54

Obnovuji ???? ja tedy nemam zatim napad, cim by to mohlo u nas byt. Dcera je zahlenena od narozeni. Hrozne chrochta a casto odsavam. Je plne kojena. K tomu zahleneni ma jeste kysele stolice, nadymani. Nema zadny ekzem. Casto blinka, coz je zpusobeno refluxem a bylo podezreni, ze ta ryma je taky od refluxu. Jenze ted jo davam sirup na reflux, takze uz neblinka, ale ryma zustava. Mate nekdo zkusenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama