Zakalena plodova voda

Anonymní
5.6.20 21:06

Zakalena plodova voda

Ahoj. Chci se zeptat.. Měla jsem 1. Termín porodu 26.05.2020 a 2. TP 29.05.2020. 28. jsem byla na kontrole a na natáčení, měla jsem bolesti ale poslali mně zpátky domů. Pak další K a natáčení 1.6. a říkala jsem že mám bolesti ale zase mně poslali domů.. 2.06. jsem přijela s tím že mám bolesti, tak mně nechali v porodnici. Že jsem po termínu a že porod vyvolají. Že nejdřív zavedou Foley (balonek) a další den indukce. Tak mi kolem 16hod zavedli balonek a strašně to bolelo. Okamžitě bolesti a začala jsem krvácet. Říkali že to normální. V 22:00 balonek vyndali a říkali že už bych mít bolesti neměla. Ale furt jsem je měla a ještě horší. A oni že to nejsou kontrakce. Kolem 2 že to kontrakce asi jsou a že mi píchnou vodu protože neodtekla. Pak epidural a kolem 6 na sál rodit.. To bylo hrozně dlouhý. Při každý kontrakci tlačit a pak nakonec v 7:40 udělali nastrih a malá byla venku. Voda úplně zakalena zelená a šňůra 2 krát kolem krku. Hned ji vzali pryč a měla problémy s dýcháním takže ji převezli na neonatologii. A já si myslím že když ve 2 pichli vodu a museli vidět že je zkalena tak měli hned udělat císaře a ne čekat a ještě mně nechat rodit tak dlouho.. Myslím že by mala vůbec nemusela mít problémy kdyby to tak udělali. A kdybych 2.6. Nepřijela s tím že mám bolesti, tak na další kontrolu jsem měla jít až 4.6. a do té doby by tam malá byla v té zkalene vodě.. Co si o tom myslíte?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1896
5.6.20 21:19

Zkalenou vodu ma u porodu každa druha, cisar se kvuli tomu nedela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
5.6.20 21:24

Zkalená voda není důvodem pro ukončení SC. Pokud jsou ozvy dobré, možno porod vést nadále spontánně. A ano, pokud by jste přišla až 4.6,tak by byla stále ve zkalené plodové vodě, hold pokud je záznam a průtoky placenou v normě, nejde poznat, že je tam zkalená voda. To, jestli by měla malá problémy je spekulace, neboť ani vy nevíte, jak dlouho už v té zkalené vodě byla, s největší pravděpodobností by ty problémy mohla mít, i když by to ukončili SC. Holt zpětně už to nezjistíte, tak se netrapte

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
171
5.6.20 21:25

Kvůli zakalene vodě se císař nedělá. Navíc ta primární voda, která odteče, je před hlavičkou a ta klidně může být čirá. A zbytek vody může být zakaleny. Já měla zakalenou vodu a to jsem rodila na termín a malýmu nic nebylo. U tebe bych spíš viděla problem v té omotane šňůře. Držím palce, ať jste obě zdravé :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
5.6.20 21:28

Zkalená voda a omotaný pupeční, je poměrně častý jev

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1118
5.6.20 21:29

Taky jsem neslysela, ze by pouze zkalena voda byla indikaci k cisari. Cisar je velky zasah. Trvalo mi pomerne dlouho nez jsem se psychicky vyrovnala s prvnim akutnim cisarem( nejspis az u druheho). Nemel by se delat zbytecne. Druheho syna vytahli cisarem rychle a stejne mel problemy s dychanim. Jestli je dcera ok, tak bych se v tom radeji nepitvala. Ty poporodni hormony jsou hrozny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.6.20 21:31

Moje dítě mělo taky problémy s dýcháním a to šlo ven plánovaným císařem a o něco dřív, kvůli mojí imunitě. Viděla jsem jí po 12 hodinách, dávali ji kyslík. Prý něco s plící.
Držím palce…
Co by bylo kdyby jsou bohužel jen spekulace.

• Nahlásit
  • Citovat
6875
5.6.20 22:24

Já měla v prvním těhotenství taky zelenou spíš teda nazelenalou plodovou vodu a porodila jsem normálně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
850
5.6.20 22:49

Ja jsem jela rodit normalne. Co mi pichli plodovku, která byla taky zakalená, mě nechali abych rodila přirozeně. Ale po tom co už byli špatný ozvy a já se pořád neotevírala, šla jsem na akutní sekci. Kdy malýho vytáhli a už nedýchal. Resuscitace, inkubátor.. viděla jsem ho asi po 14hodinach. A hned další den zjistili že má sepsi, takže okamžitě na JIP, přístroje, antibiotika a tak další různý věci… 9 dní tam byl… Císař mi zanechal šílený vzpomínky..protože jsem byla špatně docistena a jizva hnisala, krvácela..já horečky. Takže další čištění, antibiotika… Psychicky úplně v p. rdeli… ale furt si říkám, že ten císař nebyl pro nic za nic, kdybych měla vidět jak mi resuscituji 5 minut dítě… Radši se po tom nepiď a hlavně aby jste byli zdraví :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6867
5.6.20 23:11

Nemyslím si, že by dýchání souviselo se zkalenou vodou nebo pupečníkem.
Dítě tu vodu nedýchá, ale polyká, navíc zkalenou má skoro každá, a pupečník se při porodu posouvá spolu s placentou, navíc dítě až do prvního nádechu dýchá tím pupečníkem.
Pokud jsou problémy, bude za tím spíš infekce nebo i ty léky při urychlování, ale to už se domýšlím.
Ty bolesti - člověk cítí, že je něco jinak než má být, že to bolí jinak, ale personálu to nevysvětlíš :nevim:, takže tam problém být mohl, ale taky nemusel, těhotenství je úplně nová zkušenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11327
6.6.20 10:34

To je určitě těžké rozhodnout, zda to udělali dobře nebo měli jinak či co by se stalo kdybys nejela do nemocnice. Asi bych neřešila co by a kdyby..ale vzala to tak, jak to dopadlo a naštěstí jste obě v pořádku :D
Z mé zkušenosti, mě teda praskla voda ještě doma sama a tím se mi spustil porod..ale byla čirá a tak jsem byla v klidu, protože mi na předporodním kurzu říkali, že když bude čirá vše je vpořádku a většinou, že může být růžová, že je s krví..a nemám do porodnice spěchat, ale pokud mě praskne a bude zakalená do zelena či hněda, znamená to, že miminko upustilo první stoličku ještě v bříšku a je to pro ni nebezpečné a musím přijet ihned. A že se to stává při přenášení :nevim:
Jestli nejprve vyteče čirá a pak zakalená, jak tu někdo psal, to netuším..takové info nám neříkali a to jsme vše probírali podrobně přímo i s lékařema jak s porodníkama a i s lékaři z neonatologie. Ale, že se rodí normálně a né císařem, když se to stane, to by musely padat ozvy dítěte nebo jiný problém..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50
9.6.20 14:13
@Anonymní píše:
Ahoj. Chci se zeptat.. Měla jsem 1. Termín porodu 26.05.2020 a 2. TP 29.05.2020. 28. jsem byla na kontrole a na natáčení, měla jsem bolesti ale poslali mně zpátky domů. Pak další K a natáčení 1.6. a říkala jsem že mám bolesti ale zase mně poslali domů.. 2.06. jsem přijela s tím že mám bolesti, tak mně nechali v porodnici. Že jsem po termínu a že porod vyvolají. Že nejdřív zavedou Foley (balonek) a další den indukce. Tak mi kolem 16hod zavedli balonek a strašně to bolelo. Okamžitě bolesti a začala jsem krvácet. Říkali že to normální. V 22:00 balonek vyndali a říkali že už bych mít bolesti neměla. Ale furt jsem je měla a ještě horší. A oni že to nejsou kontrakce. Kolem 2 že to kontrakce asi jsou a že mi píchnou vodu protože neodtekla. Pak epidural a kolem 6 na sál rodit.. To bylo hrozně dlouhý. Při každý kontrakci tlačit a pak nakonec v 7:40 udělali nastrih a malá byla venku. Voda úplně zakalena zelená a šňůra 2 krát kolem krku. Hned ji vzali pryč a měla problémy s dýcháním takže ji převezli na neonatologii. A já si myslím že když ve 2 pichli vodu a museli vidět že je zkalena tak měli hned udělat císaře a ne čekat a ještě mně nechat rodit tak dlouho.. Myslím že by mala vůbec nemusela mít problémy kdyby to tak udělali. A kdybych 2.6. Nepřijela s tím že mám bolesti, tak na další kontrolu jsem měla jít až 4.6. a do té doby by tam malá byla v té zkalene vodě.. Co si o tom myslíte?
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama