ŽAKO

Anonymni
28.10.08 12:06

ŽAKO

Ahojky. Mate nekdo zkusenost se stavebnici Žako?? 2 letemu synovi jsme planovali koupit k VAnocum Lego Duplo,ale ted jsem nasla ŽAKO a vypada uplne stejne nebo aspon dost podobne a je o hodne levnejsi,navic je to ceska vyroba,zadna cina…tak by me zajimalo,jestli to nekdo mate doma a byl s tim nejaky problem napr. Diky moc za odpoved! Lena

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5648
28.10.08 12:20

Díky za zalozeni teto diskuse,taky ji mam vybranou k Vanocum.Tak holky,supky supky se zkusenostmi se ŽAKEM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9216
28.10.08 12:34

Tak ja svou zkušenost přidam. Žako mame doma už par let.Je české.je levnější jak lego,ale taky min kvalitni.
S legem jsem se zatim nesetkala.syn ji dostane v unoru na narozeniny(čekam na slevy :oops: ).Ale žako kostky občas špatně drži spojené.Spíš kolikrat nedržely vubec.
Ale synovi i tak na stavěni a hrani stačily.A nevyhoda pro mně.Žako ma ostre hrany,takže šlapnout a ně auuuuuu.

Ale i přes nevyhody si myslim,že klukum žako službu udělalo,nemrzely mně rozbite dilky jak by asi mrzely u něčeho drahšího.A mladšimu tahle stavebnice zustane i dal.
Shrnula bych to,že zaleži co od stavebnice čekaš-

Dana a kluci(7,5+3,5)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
28.10.08 12:48

Máme Žako, dva kyblíky, plno dílků je ztracených, ale i tak je to u nás nejoblíbenější stavebnice. Asi i proto, že jediná :)))) Už nějaký ten pátek mám ve skříni schované Lego, ale když vidím, jak se dcera k hračkám chová (ztrácí, rozbíjí:(), tak v té skříni ještě nějaký čásek zůstane.

Možná zkusím koupit Sevu, ta se mi celkem líbí… Takže já se připojím a prosím o zkušenosti se Sevou …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
28.10.08 15:01

Tak my jsme nejprve koupili k vánocům velký kyblík Žaka, po pár dnech byly všechny dopravní značky zlomené!!! Jak už někdo napsal, kostky špatně drží pohromadě, některé díly zase od sebe rozebere jen dospělák
s pořádnými nehty. Takže po prvotním rozladění od té doby investujeme do Dupla. Syn je velmi živý, hračky nešetří, při záchvatech vzteku s nimi hází o zem a po dvou letech denního používání není na jediném dílku Dupla ani škrábnutí!!! Navíc mi ten výběr připadá fakt o poznání větší.
Teď jsme třeba dostali od kamarádky z USA elektrickou vláčkodráhu Duplo, takže na vánoce a narozky budeme dokupovat most, výhybky a tak. Navíc je prý duplo kompaktibilní s legem pro větší takže je to investice na dlouho. Každý den blahořečím tomu, kdo lego vynalezl, protože to je jediná hračka, která alespoň na chvíli zabaví toho mého aktivce. Jo a Duplo je kupodivu taky český výrobek, Lego sem přesunulo hlavní výrobu.

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
3141
28.10.08 15:11

ahoj, mam zkusenosti s obojim. pred dvema lety jsem pro dceru k vanocum chtela lego, babicka koupila zako - ze stejnych duvodu, co tu byly popsany - je levnejsi, ceske, daji se dobre dokupovat dalsi druhy atd. no, bohuzel mame stejnou zkusenost jako dana. zako je dost nekvalitni, ma ostre hrany (coz vidim u stavebnice pro takhle male deti jako velky problem), kosticky nemaji dobre vyreseny ten system spojovani - nektere drzi jak pribite (ze je dcera sama nerozdela), jine nedrzi vubec… a klasicke staveni zdi jako kdyz se stavi z cihel je tady k vzteku, museli jsme hledat, ktera kostka tam pujde a ktera ne :evil: …

no, zako putovalo k babicce a domu jsme koupili lego duplo. je to naprosto nesrovnatelne - a jestli pripada nekomu lego predrazene, tak muzu rict, ze zako vzhledem ke kvalite je predrazenejsi :wink: .
u lega kosticky krasne do sebe zapadaji, a u nas si s nim hraji uz obe deti - i skoro rocni viktor krasne zvladne spojovat a rozpojovat kosticky.
u nas je to rozhodne nejpouzivanejsi hracka, takze investice nelituju. a k vanocum ted dostanou duplo vlaky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
28.10.08 17:33

My koupili před třemi lety chevu, ze stejných důvodů jaké tu jsou už popsané. Do měsíce letěla z domu (ostré hrany, kostky nedržely u sebe a jiné nešlo rozpojit…) a máme duplo. Holky ho milují a po třech letech máme rozbitou jednu jedinou kostku koupenou kdysi v počátcích na MMB - a to tu jednu jedinou, co není od lega, ale je to nějaká napodobenina…

Stejnou zkušenost mám s Bárbínama. Máme jich několik a ty originál od Mattela jsou nesrovnatelné s jinýma. Přitom kupujeme ty Barbie chic - 150-200 Kč, takže nejsou až tak šíleně drahé… Nemají spečené a zacuchané vlasy, přežijí česání bez plešatění a nelámou a neupadávají jim nohy a ruce…

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
28.10.08 19:37

Tak já bych šl a jedině do Dupla. My jsme poprvé z téhož důvodu (levnější) kouzpili Žako, pak i další dvě :,-(y dokoupili, ale syn si s tím skoro enhraje. Neb prostě ceně odpovídá kvalita, kostky špatně drží, rozpadá se to. Nakonec jsme šli do Lega, konkr. zatím Dupla a je to nebe a dudy!! A já dělám i to, že si během roku dávám práci a sleduju MMB i třeba Duplíka, kde mají jaké akce, prodávají jednotlivé kostky atd a kupuji průběžně a vyjde to cenově dobře. Anebo se mi podařilo od jedné maminky na MMB koupit celou jednu :,-(u, která stojí nová 1500, za poloviční cenu. Mě to nevadí, když je hrané, vůbec nic tomu není, kostky umyju a je to. Lego je nesmrtelné, mám 15 let staré normální po bráchovi, vše funkční, nic není zničené, vydrží to, když na to dítko stoupne atd…

Takže žako u nás víceméně ležéí (je odvezené na chalupě a obča si s tím hrajhe), s Legem si hraje furt.
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5648
28.10.08 20:58

Super,ze tahle diskuse vznikla. Uz jsem malem koupila ZAKO a byla bych pak nestastna.Myslite si teda,ze to duplo je vhodny darek k Vanocum pro 18-ti mesicniho kluka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
28.10.08 21:19
Loudalka píše:
Super,ze tahle diskuse vznikla. Uz jsem malem koupila ZAKO a byla bych pak nestastna.Myslite si teda,ze to duplo je vhodny darek k Vanocum pro 18-ti mesicniho kluka.

Mladší Kunhůtky si s ním hrají cca od půl roku. A Adlu ještě stále baví.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5648
28.10.08 21:24

Holky, ted koukam na to duplo.Co jste porizovali jako zaklad - ten barel s 80 kostickami? http://hracky.centrshop.cz/…i/225527.jpg

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
28.10.08 21:31

Hernajs, to jste mě s tím Legem zviklaly … Už jsem po něm koukala, píšou, že pokud se s Legem začíná kolem 5. roku, už se má rovnou koupit to normální, nejlíp Belville nebo Creator. Naší slečně bude na Vánoce 4 r. a 8 m., tak do něj asi půjdu - koukala jsem na ten královský zámek nebo koňskou farmu … jen se mi zdá, že za ty peníze tam je málo kostiček… Máte je někdo? Stačí to dětem? Mám teda schovaný ještě kyblík takových těch lego kostek, tak bych to k tomu v nejhorším přihodila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
28.10.08 22:05

dekuju moc za vase informace, Zako teda nebude,investujeme do Lega…prave o to mi slo,slyset jake je v praxi a nebyla zde v podstate ani 1 pozitivni reakce,tak jsem rada,ze jsem to zjistila zavcas a neinvestovala do blbosti.tak diky!!Lea neprihlasena (neslo mi zalozit diskuzi jako prihlasena,porad mi to psalo,ze je to utok spamu nebo co??)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
28.10.08 22:06

dekuju moc za vase informace, Zako teda nebude,investujeme do Lega…prave o to mi slo,slyset jake je v praxi a nebyla zde v podstate ani 1 pozitivni reakce,tak jsem rada,ze jsem to zjistila zavcas a neinvestovala do blbosti.tak diky!!Lena neprihlasena (neslo mi zalozit diskuzi jako prihlasena,porad mi to psalo,ze je to utok spamu nebo co??)

• Nahlásit
  • Citovat
2733
29.10.08 11:55

Holky, určitě jako záhlad barel kostek plus klukovi nějaké auto (my máme polic.hlídku a letos dostanou míchačku), holkám třeba zvířátka nebo něco. Mrkněte třeba na Duplíka (nechcu dělat reklamu) a enbo na MMB , můžete koupit zvířátka (i nová) jednotlivě, naposledy jsem kupovala stěny domečku, okna, stoleček… Joa základem je dle mého ta velká zelená podložka, stojí tasi 330,.- ale bez ní to není ono.
BAGHIRA
No a věkově-teď jsem se bavila s kámoškou, má kluky 6a 7 let a stále preferují Duplo před Klasikem, bo když něco staví, mají to rychleji z těch velkých kostek postavené, je to větší… a pokud máš doma ještě mimčo, tak to Duplo fakt využijete…

S tím Žakem ještě-néé že by to bylo úplně k ničemu, za mých maldých let byly takové stavebnice taky co moc nedržely, ale na nějaké velké stavění to fakt není. Určo si pohrajou, ale nic velice nepostaví. Taky záleží, jaké ty děti mají sklony. Vítka Lego začíná bavit terpv teď, loni touto dobou si hráíl jen s auty z lega…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama