Zaměstnání + dálková forma studia

Anonymní
27.12.20 14:35

Zaměstnání + dálková forma studia

Ahoj holky, můžete mi poradit? Mám za sebou tři neúspěšně roky na bakaláři, chtěla bych to ale naposled zkusit na vs, popřípadě na vyšší odborné, dálkové, budu v tomhle případě něco platit, a nevíte kolik? Našla jsem na stránkách školy jen slevy, které se dají použít na tu nadstandardní délku studia, ale už nebyla psaná ta částka.
Platí se prosím i něco na vyšší odborné nebo na soukromé vysoké(nebo se platí jen školné bez ohledu na to po kolikáté to zkouším?
Děkuji 8o

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6193
27.12.20 14:41

No pokud chceš zase Bc., tak už máš jen bezplatný 1 rok, další 4 semestry si musíš platit a cena je někde mezi 10-20 tis tipuju, ale záleží na škole a oboru hrozně moc. Přesněji ti to poví na konkrétní škole.

U soukromých platíš vše.

A co se Vošky týká, tak tam si nejsem jistý jak to mají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.20 14:41

Ještě bych tedy chtěla dodat, pracují na hpp

• Citovat
  • Nahlásit
6193
27.12.20 14:42
@Anonymní píše:
Ještě bych tedy chtěla dodat, pracují na hpp

To s tím nijak nesouvisí a je to škole buřt. Jen musíš najít takové studium, aby ti šlo dělat spolu s tím zaměstnáním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
960
27.12.20 14:50

Myslím, že u soukromých se platí jen ta standardní taxa (její výše se liší škola od školy). U veřejných se ty částky za delší studium taky liší podle oborů - většinou 15 000-40 000 za 6 měsíců; ty bys ale mohla mít ještě 1 rok k dobru. Takže kdybys v prváku dosáhla na vynikající výsledky, tak by se ti poplatky mohly prominout (třeba Karlovka to tak dělá, záleží na studijním řádu)…

Trochu jinak to mají státní školy (tj. obrana a policie) - ale s tím nemám zkušenost, takže si nejsem jistá, jestli tam poplatky neuplatňují - mám pocit, že se tam neplatí nic, naopak se i můžeš „upsat“ ke službě a něco ti i platí oni…

Pak taky můžeš zkusit zahraničí - řada zemí to má zdarma, nebo levněji než „prodlužko“ v ČR, i dávají studentské podpory, pokud člověk splňuje podmínky.

Takže možnosti jsou. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
27.12.20 14:57

A kam bys chtěla jít?:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
450
27.12.20 15:01
@listento píše:
Takže kdybys v prváku dosáhla na vynikající výsledky, tak by se ti poplatky mohly prominout (třeba Karlovka to tak dělá, záleží na studijním řádu)…

Jenže Karlovka moc tech kombinovanych oboru neposkytuje, vyber je bidny. Casto ty nalevarny jsou mimo vikend (napr. ctvrtek + patek), s praci se to dost blbe kombinuje. Na stipendium bych take moc nespolehala. Mam vystudovanou jak Karlovku, tak soukromou, a jednoznacne doporucuji soukromou (kvalita vzdelani, pristup vyucujicich). Ale mozna zalezi na oboru nebo fakulte.

@Anonymní píše:
Ahoj holky, můžete mi poradit? Mám za sebou tři neúspěšně roky na bakaláři, chtěla bych to ale naposled zkusit na vs, popřípadě na vyšší odborné, dálkové, budu v tomhle případě něco platit, a nevíte kolik? Našla jsem na stránkách školy jen slevy, které se dají použít na tu nadstandardní délku studia, ale už nebyla psaná ta částka.
Platí se prosím i něco na vyšší odborné nebo na soukromé vysoké(nebo se platí jen školné bez ohledu na to po kolikáté to zkouším?
Děkuji 8o

Pokud chces usetrit, muzes se poptat v praci, zda by se jim nehodilo investovat do tveho vzdelani za nasledne odpracovani urcite doby. Ale nevim kde pracujes a o jaky obor se zajimas. Ovsem pokud potrebujes pouze titul, tak ti neporadim, to nevim…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9008
27.12.20 15:29

Chce to najít distanční nebo kombinovanou formu studia a pokud to je stejný obor, mohla by škola uznat některé předměty a tím zkrátit dobu studia a tím ti ušetřit peníze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5939
27.12.20 15:55

Ja bych po takovem “uspesnem” studiu zvazila dale nestudovat, zrejme na to nemas uplne hlavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.12.20 16:03

No, vylozene na vysku nemas, kdyz se takhle ptas, sorry…

VOŠ - Plati se vesmes 3tis za semestr, at si se statusem studenta nebo je ti 40let… to je jedno

VŠ - kazda to ma jinak, je potreba se zeptat referentky.

U soukromych si zaplatis pekne mastný prachy.. jen pro zajimavost.. jedna zdravotni VŠ mela za semestr 50táců… ale fajt je to o škola od skoly a neni to vsude stejný, chce napsat konkretnim školam co a jak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
27.12.20 18:23

Jak už bylo psáno výše :)… na bakalařinu ještě 1 rok zdarma a pak se všechno platí :/ a to si nejsem jistá, jestli se to nad 26. rok neplatí už komplet :/…

Soukromý sektor se platí bez výjimek a s VOŠkou by neměl být podle mě problém. Každopádne k HPP je distanční/kombinované studium docela záhul a záleží to hodně na dohodě se zaměstnavatelem. Protože když to bude k*etén, tak se z toho můžou vyklubat další 3 roky bez úspěchu :(… nicméně přeju hodně štěstí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8928
27.12.20 20:26

@00Baru00 26. rok s poplatky za studium nijak nesouvisí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.20 22:00

Rada bych se pridala s dotazem. Je mi 32 let, kdysi jsem uspesne dokoncila VOS. Uvazuji, ze bych si jeste v tomto zivote udelala dalkove pedak, na UK. Budu platit nejake skolne? Na strankach univezity jsou uvedeny akorat poplatky za prodlouzeni studia apod :think:

• Citovat
  • Nahlásit
8
2.1.21 08:34
@Anonymní píše:
Rada bych se pridala s dotazem. Je mi 32 let, kdysi jsem uspesne dokoncila VOS. Uvazuji, ze bych si jeste v tomto zivote udelala dalkove pedak, na UK. Budu platit nejake skolne? Na strankach univezity jsou uvedeny akorat poplatky za prodlouzeni studia apod :think:

Určitě nic platit nebudete, poplatek za delší studium s věkem opravdu nesouvisí. Standardně je na veřejných Vš zdarma 4 roky na bakaláře a 3 roky na navazujícím studiu. Pokud se jedná o nenavazujici magisterské studium, tak tam je zdarma standardní délka studia +1 rok. A neúspěšná studia se sčítají. VOŠ se počítá zvlášť.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat