Angličtina krok za krokem

1563
17.12.20 17:41

Angličtina krok za krokem ????

Ahoj holky,

prosím, víte nebo máte nějakou radu jak se naučit Anglicky? Angličtina mi nejde a potrebuji ji ke studiu.

Nějaké tipy na weby, knihy, nebo jenom Vaše osobní zkušenosti.

Upozorňuji, že jsem naprostý jazykový antitalent a hrozně by mi pomohlo vědět co se mám naučit, v jakém seřazení (např. 1. TO BE, 2. Nepravidelná slovesa atd…)

Moc děkuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
17.12.20 17:45

Najdi si učitele. Nebo odjeď na jazykový kurz do zahraničí :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
19742
17.12.20 17:51

A jak dlouho se pokoušíš učit anglicky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1751
17.12.20 17:57

A zkousela jsi nejakou ucebnici pro zacatecniky? Tam to vzdycky prece od zacatku serazene je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
17.12.20 18:17

Můžu doporučit aplikaci Duolingo. Je zdarma a hodně mi pomáhá při kurzu AJ. Je to přehledně seřazeno a dokud nezvládneš jednu látku, nepustí Tě dál. 🙂

Příspěvek upraven 17.12.20 v 18:19

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11791
17.12.20 18:18

@alena1995 Intenzivni kurs nebo lektor (nebo odjet do anglicky mluvici zeme). Nic vic moc nefunguje, taky jsem se nenaucila, dokud jsem nechodila na kurz 4 hodiny tydne + kazdy den minimalne 15 minut jsem se ucila. Chce to fakt pravidelnost, pravidelnost pravidelnost. Pokud nepotrebujes mluvit, tak asi i bez kursu by to slo. Pokud potrebujes i mluvit, tak na to nic jineho moc nefunguje. Vubec nejlepe funguje byt sama v cizine a MUSET se domluvit. K tipum jak zacit sama - budovat hlavne slovni zasobu zpocatku a nezamerovat se na gramatiku. WOW English (Steve and Maggie, Steve and Bob the blob) je pro deti, ale super udelane na uplne zaklady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4527
17.12.20 18:18

Za mě je super učebnice Anglictina pro samouky. Modro červený obal. Je k tomu i pracovní sešit a CD. Mám od té edice ruštinu a je to fakt pecka. Akorát teda já nemám morálku na samo domů učení, chodila jsem na kurz. Doma bych neudělala nikdy nic. S angličtinou mám v plánu začít od příštího září, chci si najít nějaký kurz, snad už to půjde. Bude to můj poslední rok na RD, tak se musím vrátit ve znalostech aspoň přibližně tam, kde jsem byla před tou dětskou vymyvarnou mozku :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29226
17.12.20 18:21

@alena1995
Nevím, kolik máš na učení času. Já si pamatuju na modrou knížku Angličtina pro jazykové školy, vysvětleno to tam je česky a spoustu příkladů. Dobré je hodně poslouchat filmy v originále, číst pro tebe jednoduché texty. Nakoukáš si jak slovosled, tak i slovíčka. A ideálně někoho, s kým to vyzkoušíš v praxi. Mně hodn pomohl rodilý mluvčí, který neumí česky. A syn se spoustu slovíček naučil na internetu, jednoduše tím, že se to díval a poslouchal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.12.20 18:22

To se nedá říct, jak za sebou se něco učit. Je potřeba slovní zásoba a začít od nejjednodušších vět ke složitějším.
Nejlepší by bylo asi sehnat soukromého učitele, lekce jeden na jednoho a ještě tomu věnovat spoustu času sama. Na helpforenglish.cz je i začátečnický kurz a spousta tipů na učení i na videa na Youtube.
Jazyk se musí naposlouchat, proto je dobré sledování seriálů v angličtině, pro začátek i něco pro děti jako je Peppa Pig.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.12.20 18:24

Můžeš zkusit online lektora nebo lektorku. Sám se člověk jazyk nenaučí, nebo jen fakt jazykovej talent, což asi nebudeš. Jinak můžeš koukat na anglický filmy nejdřív s českýma titulkama, potom s anglickýma. Ideální je začít něčím lehčím, co třeba notoricky znáš v češtině, a tak trochu tušíš, o čem se tam baví. No pak je ještě dobrá aplikace Duolingo… No a mluvit, mluvit, mluvit, jinak se to nikdy nenaučíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1563
17.12.20 18:40
@Anonymní píše:
Najdi si učitele. Nebo odjeď na jazykový kurz do zahraničí :palec:

Děkuji za radu. Učitele mám, ale nějak to není s ním úplně jednoduché. A mám malé dítě, těžko pojedu do zahraničí, ikdyz bych ráda. Neptala jsem se na tohle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1563
17.12.20 18:41

@divine woman Nějaké základy umím že ZŠ, ale teď vlastně na 100% od září.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1149
17.12.20 18:44

Kubova english. Jakub Caslava, fakt borec uci zabavnou formou. Ma i instagram

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30329
17.12.20 18:47
@alena1995 píše:
Ahoj holky,

prosím, víte nebo máte nějakou radu jak se naučit Anglicky? Angličtina mi nejde a potrebuji ji ke studiu.

Nějaké tipy na weby, knihy, nebo jenom Vaše osobní zkušenosti.

Upozorňuji, že jsem naprostý jazykový antitalent a hrozně by mi pomohlo vědět co se mám naučit, v jakém seřazení (např. 1. TO BE, 2. Nepravidelná slovesa atd…)

Moc děkuji!

Stáhni si pár filmů a koukej na ně s titulkama :nevim:
Angličtina pro běžnou komunikaci je snadná, chce to jen se do toho trochu ponořit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20581
17.12.20 18:50

No záleží jak dlouho se ucis a na jake jsi urovni :nevim: mela treba zaklad jenom ze zakladky, takove to uplne nejzakladnejsi a nejakou menší slovni zasobu a nejvic sem se pak naucila z her (hlavne treba onlinovek v aj, kde je treba i komunikovat s ostatnimi hraci), serialu v aj, ty sem sledovala s titulkama, cloveku naskoci ten jazyk celkem rychle, ted uz zvladam i bez titulku. No a taky ctenim anglických textu, ale muselo to byt neco, co me zajimalo. K tomu slovnik, kdyz tam nahodou bylo uplne nezname slovo, abych dohledala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat