Zaměstnání podřízené rodině

Anonymní
21.4.20 23:01

Zaměstnání podřízené rodině

Ahoj, určitě je tu někdo takový, kdo se vzdal kariéry nebo nějaké časově náročnější/zajímavé práce kvůli rodině… Zajímalo by mě jak to nesete časem, nelitujete toho? Já nějak bilancuji a pořád nevím, jestli se vykašlat na titul a případně další vzdělávání a najít si prostě nějakou práci, abych mohla být s dětmi a starat se o domácnost a nebo naopak to hnát na sílu a pak poslouchat ze všech stran (včetně manžela), že ženská má být víc doma a ne lítat po kancelářích, taky samozřejmě nechci vidět děti v poklusu hodinu večer. :roll: Bojím se té situace kolem koronaviru, měla bych za rok končit rodičák, už tak se celkem bojím o uplatnění a s tou krizí to nebude lehké. Na druhou stranu tuším, že když půjdu někam prodávat pečivo, nebude dne, kdy mě to nezamrzí. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9054
21.4.20 23:09

To bych nedělala, rozhodně nepolevovat u vzdělání, on taky manžel tě za deset let může kopnout do zadele a prodejem rohlíku děti neuživis…důchod bude taky nula nula prd. Chlap ti může teď slibovat hory doly, ale přijde nějaká našeptávačka a máš po ptakach.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58700
21.4.20 23:11
@Anonymní píše:
Ahoj, určitě je tu někdo takový, kdo se vzdal kariéry nebo nějaké časově náročnější/zajímavé práce kvůli rodině… Zajímalo by mě jak to nesete časem, nelitujete toho? Já nějak bilancuji a pořád nevím, jestli se vykašlat na titul a případně další vzdělávání a najít si prostě nějakou práci, abych mohla být s dětmi a starat se o domácnost a nebo naopak to hnát na sílu a pak poslouchat ze všech stran (včetně manžela), že ženská má být víc doma a ne lítat po kancelářích, taky samozřejmě nechci vidět děti v poklusu hodinu večer. :roll: Bojím se té situace kolem koronaviru, měla bych za rok končit rodičák, už tak se celkem bojím o uplatnění a s tou krizí to nebude lehké. Na druhou stranu tuším, že když půjdu někam prodávat pečivo, nebude dne, kdy mě to nezamrzí. :nevim:

Hele, já toho litovala..ne hned, ale až po mateřské, kdy jsem se nemohla vrátit.. Až teď, po víc jak 14 letech jsem se dostala aspoň finančně tam, kde jsme byla.. Ale takovou práci už nezískám.. Zase.. Děcka se už nikdy nezmensi a já jsem ráda, že jsem s nimi prožila vše to krásné..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2025
21.4.20 23:12

Zvladnes i karieru, deti rychle rostou, vdecne ti. nebudou a jeste budou mit pocit, ze jejich mama nedela nic poradneho. Je to tak. Moje znama to tak mela, holka ji pak v 11 predhodila, ze nic neni, ze nevi, co ma rikat ve skole, ze maminka dela, ze nic nedokazala. To byla sprcha. Da se to skloubit podle me. Pokud to chces a uz jsi do toho investovala, tak bych to nezahazovala. Jak by se asi rozhodl chlap? Nikdy by to nezahodil.

Příspěvek upraven 21.04.20 v 23:13

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58700
21.4.20 23:13

Ale já to nevzala kvůli chlapovi, to je blbost.. Školu bych teď fakt dodělala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24840
21.4.20 23:19
@Anonymní píše:
Ahoj, určitě je tu někdo takový, kdo se vzdal kariéry nebo nějaké časově náročnější/zajímavé práce kvůli rodině… Zajímalo by mě jak to nesete časem, nelitujete toho? Já nějak bilancuji a pořád nevím, jestli se vykašlat na titul a případně další vzdělávání a najít si prostě nějakou práci, abych mohla být s dětmi a starat se o domácnost a nebo naopak to hnát na sílu a pak poslouchat ze všech stran (včetně manžela), že ženská má být víc doma a ne lítat po kancelářích, taky samozřejmě nechci vidět děti v poklusu hodinu večer. :roll: Bojím se té situace kolem koronaviru, měla bych za rok končit rodičák, už tak se celkem bojím o uplatnění a s tou krizí to nebude lehké. Na druhou stranu tuším, že když půjdu někam prodávat pečivo, nebude dne, kdy mě to nezamrzí. :nevim:
Školu bych každopádně dodělala.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
yse
898
21.4.20 23:35

Se skolou mas pak na vyber a stejne uz ted jsi na vazkach, takze je jasne co chces.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1922
21.4.20 23:53

Já to nepochopila. Ten titul už máš/děláš si/přemýšlím, že by sis ho udělala? Podle toho bych to odvodila. Pokud už ten titul máš a máš i praxi na té náročnější pozici, tak bych si to zkusila udržet. Prodávat pečivo můžeš vždycky, opačně to je větší oříšek. Pokud máš jen titul a nemáš praxi, tak je otázka z čeho ten titul máš. Pokud ze soukromé školy typu UJAK, tak dostat se k lepší pozici může být bez zkušeností problém, pokud vážně přijde krize, ale asi bych to ještě nevzdávala. Pokud si školu doděláváš, tak už bych to dokončila a uvidí se. A jestli nad tím jen, že by sis školu udělala jen přemýšlíš, tak bych to asi zatím odsunula třeba o rok. Jestli přijde krize, tak asi bude člověk rád, když se zvládne postarat o závazky co už má a škola je docela velký závazek, který by tě mohl omezovat v zaměstnání (volno na přednášky, zkoušky, atd.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8748
21.4.20 23:58

Mne pomohla nahoda, ze jsem dostala nabidku na praci v oboru va 22m nejmladsiho ditete. Na 3 dny v tydnu, takze nakonec to jde nejak kombinovat i s rodinou. I kdyz to bylo tezke rozhodovani. Dite muselo do jesli, ale zvlada to dobre (ted jsme teda doma, ze…). Nehazej flintu do zita predcasne, rekla bych :hug:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5612
22.4.20 01:07

Jde skloubit jak kariera, tak materstvi. Neni to jednoduche, vyzaduje to pomoc manzela/partnera, je to casto na ukor osobniho/partnerskeho volna, ale mozne to je.
Ja sama za sebe vim, ze jsem nestudovala dve VS skoly jen proto, abych pak byla doma x let s ditetem/detmi. Mozna bych nelitovala hned, ale az pozdeji, ale ta faze by urcite probehla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3441
22.4.20 02:51

Zustala jsem v oboru jen na kratsi uvazek a rezignovala jsem na vedouci funkci. Ale z me strany to nebyl ustupek kvuli rodine, spis ochrana pred vyhorenom. Potrebovala jsem celkove zvolnit, deti jsem mela pozde a abych nevypadla z oboru, vracela jsem se do prace hned po PPM, ani s jednim jsem nebyla na rodicovske.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.4.20 06:56

Vzdělání je obrovská investice, která se ti po dostudování mnohonásobně vrátí (Pokud tedy nestuduješ sociologii nebo podobný obor, jehož absolventi končí v mekáči). Budeš pak moci dělat kvalifikovanější práce za více peněz. A určitě to neznamená být od rána do večera v práci ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7215
22.4.20 09:05

Pokud ti chlap říká, že ženská má sedět doma, ber to jako sakra dobrý důvod si školu dodělat a mít vlastní příjem. Mohl by se totiž jednou dost hodit. Plus si můžeš najít part time, nemusíš sedět v kanceláři od rána do rána.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
140
22.4.20 10:00

Ale mně přijde, že právě tím vzděláním, tím titulem, budeš mít daleko větší šanci najít práci, při které budeš mít čas na rodinu. Já lituju, že jsem nešla studovat dál, mám jen maturitu. Je fakt, že jsem pak při dětech neměla hlídání, manžel dělal i víkendy, ale stejně to ve mně hlodá, měla jsem to alespoň zkusit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4537
22.4.20 10:24

Co studuješ?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu