Zaměstnavatel nechce přidat

113
8.8.20 20:38

Zaměstnavatel nechce přidat

Hezký večer, asi jste si všimli že někteří zaměstnavatelé propouští. A můj zaměstnavatel mezi ně patří. Vyletělo dost lidí a já jsem dostal práci navíc, protože práce zas tolik neubylo. Už to bylo během posledních dvou let potřetí co jsem dostal další práci (samozřejmě s další zodpovědností) a peníze mám stále stejné, tak jsem si řekl o zvýšení mzdy. To mi bylo slíbeno a konkrétní navýšení mělo být ještě v jednání. Bohužel jsem se nyní dozvěděl že nic navíc nedostanu. Tak jsem si otevřel víno a přemýšlím co dál. Vnímám to jako nefér jednání za které bych ještě před rokem dal výpověď. Ale teď když je ta korona tak si nejsem jistý jestli je dobrý nápad dávat výpověď a hledat si novou práci. Na reference bych mohl taky zapomenout :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1210
8.8.20 20:43

Začni hledat a když něco najdeš, tak odejdi, když ne, zůstaň.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18826
8.8.20 20:44

No ja bych ani s nejakym pridavanim nepocitala, pokud je na tom firma tak blbe, ze musi propoustet :nevim: adi bych byla rada, ze mam porad praci a nedelala vlny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
249
8.8.20 20:46

Pokud pracujes v oboru, kde jsou volna pracovni mista, tak pohledej jinde. Zamestnavateli nic rikat nemusis, az kdyby to vyslo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8881
8.8.20 20:46

Tak se porozhlídni jinde, ale sakra se ujisti, že ta fima tu ještě příští rok bude.
Protože padá jedna za druhou a to podzim bude ještě horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
532
8.8.20 20:49

Raději buď ráda že máš v téhle době práci. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13902
8.8.20 20:53

Co chtit od sefa vysvetleni? A vypoved bych nedavala driv nez budu mit praci jinde..A rikala bych si, jake mam stesti, ze zrovna ja vypoved nedostala :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3342
8.8.20 20:53

Záleží na oboru a na tvé praxi :nevim: na jaké pozici pracuješ?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.8.20 20:54

@Camor můj zaměstnavatel tohle v posledních letech udělal už několikrát. také se ohání nějakým šetřením, ale drží si zbytečné pozice manažerů za XX tisíc, že nic nedělají, je ve firmě veřejné tajemství. Firma tvrdí, že musí šetřit, ale nakoupí jim auta pro osobní účely? :)
Dva roky hledám lepší práci, ochota odjíždět i do krajského města - ale tam jsou platy na stejné úrovni a s dojížděním ještě nižší, než tady. Podle mě korona jenom uspíšila nezbytné.

• Citovat
  • Nahlásit
5630
8.8.20 20:59
@Sany80s píše:
Tak se porozhlídni jinde, ale sakra se ujisti, že ta fima tu ještě příští rok bude.
Protože padá jedna za druhou a to podzim bude ještě horší.

Ze zvědavosti, jaké firmy padají jedna za druhou?

@Camor Začala bych si hledat jinou práci, pokud je to možné. A taky bych si zjistila, zda opravdu firma propouštěla kvůli méně zakázkám, anebo použila koronavirus jen jako výmluvu (to taky dost firem udělalo).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8881
8.8.20 21:07
@Wani píše:
Ze zvědavosti, jaké firmy padají jedna za druhou?@Camor Začala bych si hledat jinou práci, pokud je to možné. A taky bych si zjistila, zda opravdu firma propouštěla kvůli méně zakázkám, anebo použila koronavirus jen jako výmluvu (to taky dost firem udělalo).

Všechny možné, tiskárny, strojírny, prodejny oblečení.
Některé teď, jiné budou v řízeném úpadku do konce roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.8.20 21:11

@Wani třeba společnosti pracující v kongresovém cestovním ruchu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
113
@Wani píše:
Ze zvědavosti, jaké firmy padají jedna za druhou?@Camor Začala bych si hledat jinou práci, pokud je to možné. A taky bych si zjistila, zda opravdu firma propouštěla kvůli méně zakázkám, anebo použila koronavirus jen jako výmluvu (to taky dost firem udělalo).

Psal jsem že práce zase tolik neubylo. Zakázky jsou stále, některé projekty jsou horší, jiné lepší, další začnou začátkem příštího roku. V průměru jsme na tom o cca 5-10% hůře než před koronou. Což si myslím že není žádná hrůza :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5630

@Sany80s OK, zajímal by mě seznam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5630
8.8.20 21:13
@Kazimíra Olejovka píše:
@Wani třeba společnosti pracující v kongresovém cestovním ruchu

Tak cestovní ruch je jasný, část restaurací v Praze taky (u většiny žádná škoda, ceny napálené). Doufám, že AirBnB taky skončí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama