Zánět achilovky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

wevik
Kecalka 269 příspěvků 05.03.17 04:51
Zánět achilovky

Zdravím vás,
mám problém, ale nejdřív bych byla ráda, jestli se zde najde někdo kdo už to zažil nebo na achilovku trpí.
Od 10ti let mám problém s levou nohou - achilovka. Ať nosím boty jaké chci, je to třeba půl roku v pohodě, ale pak mě začne pobolívat šlacha a nyní to došlo do fáze, že nemohu nohou ani hnout, v klidu když ležím, tak mě v tej achilovce ošklivě tepe a bolí. Kdybych chtěla nohou pohnout byť jen o milimetr, zblázním se bolestí… a teď babo raď (často mě posílali na chirurgii na polikliniku, ale tam mi to namaže mastí a nic z toho).
Mám stojící zaměstnání, ale za ty dva roky už jsem si zvykla…předtím jsem to taky tak měla. (Je mi 23let).
Jenže co teď s tím? Buď to vyležím doma a budu doufat, že klid tomu pomůže a nebo budu muset na ortopedii na ambulanci do nemocnice. Myslíte, že by mě tam vzali? A co s tím dál? Vždy mi řekli, že mám zánět a toť vše… fakt už jsem zoufalá a bolí to jak čert. :,( :nevim:

Reakce:

omites
Extra třída :D 12740 příspěvků 05.03.17 07:59

Zrovna ve stredu jsem tejpovala zanet achilovky. Postupne tejpy zabraly.
Znamy taky rozmyslel, jestli zajde na chirurgii. Moc tomu tejpu neveril. Ale jako chlapovi se mu nechtelo chodit po doktorech. Mel achilovku nateklou, i jeden kotnik, cele misto mel cervene, teple a na dotek bolestive. Jako chodil s tim, ale vedel, ze ten stav neni v poradku.

JaneCase
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 05.03.17 08:01

@wevik dávají na to akorát masti a prášky na bolest, pak rehabilitace a i tak tu achilovku nemám 100% zdravou :?

pannda
Kelišová 6584 příspěvků 35 inzerátů 05.03.17 09:22

Já měla zánět achilovky před dvěma roky, zánět postoupil i na druhou nohu, pak i na zápěstí.
Pokud tě takto bolí noha často, už máž zřejmě chronický průběh, při sebemenší námaze. Dostala jsem sádru(už nikdy více), po sundání jsem užívala výživu na šlachy (asi INOVO 6), mazala často Kostivalem, masírovala. Měla jsem i elektroléčbu, malinko pomohla. Každopádně se mi to už nevrátilo, ale od té doby vím, že mám nohy. Při delší námaze(sport, chůze, stání, změna počasí) je cítím, nijak extra nebolí, ale cítím.
Používám bandáž někdy, se silikonovým vkladem, který obemkne achilovku, dávám namazat Kostivalem, a na noc i někdy přes den, vždy to poleví.
Známému se taky vrací záněty, co 2-3 roky, já naštěstí musím klepat…lyžování, turistika, v poho.
A užívám občas Yuccu, některá svinstva z těla váže a vyplaví.
Měla by jsi si pořídit taky bandáž, a k tomu gelové podpatěnky, aby achilovka netrpěla při stání
 http://www.zdravotnicke-potreby.net/detail.php?…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >