Zánět bradavky při kojení

Iri
140
29.6.05 12:57

Zánět bradavky při kojení

Ahoj,
tak se po delší době zase na vás obracím :lol:
Mám 11m holčičku a stále kojím. Jen posledních 14 dní mám větší bolesti a zřejmě zánět v bradavce a v celém prsu :cry:
Nevím, jestli máte podobné zkušenosti, ale nikomu to nepřeju. :roll:
Není to klasicky porušená bradavka, ale mám už dvorec celý naběhnutý, bradavka mění různě tvar, pálí mě to a po kojení mě vystřeluje bodavá bolest do prsu a do ramene. Teploty žádné nemám.
Byla jsem u kožní a ta mně předepsala antibiotikum „Bactroban“ a mlíčko si zatím odstříkávám. Po odstř. bolesti nemám. Jen po kojení.
Dnes jdu radši i na gyndu :?

Měli jste něco podobného? A jak jste to léčili?
Děkuju za každou odpověd

Iri

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

474
29.6.05 13:11

Ahoj Iri :D
kdyz byly male 2 mesice dostala jsem take zanet prsu, bylo to fakt desny, troufam snad i rici, ze horsi nez porod :D uz si ale bohuzel presne nepamatuji, co jsem na to dostala, ale urcite to byly nejake leky a hlavne doporuceni kojit i z bolave bradavky, prsa i nadale, coz bylo peklo :!

At jsi brzy v poradku :D

Simona&Kristy(rok)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1785
29.6.05 14:01

Ahoja Iri, mně to podle toho, jak popisuješ příznaky, spíš připomíná mykózu, ta se projevuje bolestivostí, pálením, vystřelováním, bradavka je červená, někdy se olupuje. Zánět jako klasická masitida - vysoké teploty, což ty nemáš. A u retence bývají taky teploty a zatvrdliny v prsu.
No uvidíš, jak ti zabere ten medikament, ale na zánět bych to fakt neviděla.

Brzké uzdravení

Jazzi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
212
29.6.05 16:27

U druhého děcka jsem měla takovéto nějaké problémy, a doktorka nevěděla co, tak jsem skončila na celkových antibiotikách, které mi dali na pohotovosti v nemocnici. Vypravila jsem se tam, protože na gynekologii si se mnou nevěděli rady, a mastičky a odstříkávání to jen zhoršovalo a byla jsem už úplně na nervy. V nemocnici mi pomohli, tam tomu rozumí lépe, když tam mají porodnici a hodně kojících maminek. Při celkové ATB léčbě mohla jsem také normálně kojit, to hodně psychice pomáhá. Když se mi to po čase znovu do prsu vrátilo, mezitím mi bylo doporučeno homeopatikum a neletěla jsem hned pro další dávku ATB, na to je čas vždycky, že jo…Zkusila jsem v lékárně zakoupit homeopatikum Phytolacca decandra, a úžasně mi zabralo!!!!! Myslím, že by na tvé problémy stačila jedna kulička koncentrace 9CH, eventuálně 15 CH, pod jazyk nechat rozpustit(předtím dvacet minut nic nejíst a nepít a nečistit si zuby, aby to účinek toho homeopatika nezrušilo). Rozhodně bych to zkusila. Phytolacca decandra je totiž lék určený především na mléčnou žlázu a ani zas tak moc nezáleží na charakteristice osobnosti pacienta (u jiných homeopatik velmi záleží, takže tam bych se sama aplikovat homeopatii bála). Mně to opravdu rozjelo samoléčebnou reakci, čeká se sice trochu déle než u jiných homeopatik, ale asi do 12 až 24 hodin by to mělo zabrat. Několikrát jsem si takto odvrátila hrozící antibiotikovou léčbu. Opravdu to chce nechat působit jen tu jednu kuličku a počkat, co to udělá. Kdyby do 24 hodin nic, žádná pozitivní změna, tak už další nedávat, asi to nezabírá a upaluj k lékaři, který má zkušenost s kojícími maminkami, třeba na pohotovost do porodnice. Kdyby se to ale opravdu do 12 až 24 hodin zlepšilo a ulevilo se ti, a pak zas znovu se pomalu začalo vracet, je možná čas na novou jednu kuličku, zřejmě účinek té první dávky pominul. Dvě dávky do sebe pro „uspíšení léčby“ nemá smysl dávat (myslím dávkovat podle časového rozvrhu nebo víc kuliček najednou a tak…), je potřeba počkat, až viditelně dojede účinek první dávky, jinak by se to vzájemně rušilo. Předávkování ruší ten léčebný proces. Stejně ale myslím, že ta první kulička bude stačit, že to tělo správně nasměruje k samoléčebnému procesu. Mně teda vždy stačila fakt jen jedna kulička. Pozitivní účinek homeopatika poznáš hned na zlepšené náladě a uklidníš se. Určitě se tím netrap a nemorduj si prso odstříkáváním, a ta mastička možná zánět jenom na povrchu zamaskuje a uvnitř to může pokračovat dál, však bolest je signál jasný, že jo. Ale když selže homeopatie, antibiotik se neboj, jsou někdy potřeba, a dají ti taková, která mimču neuškodí.

Také je důležité zastavit se, nedělat práce v domácnosti, které nejsou nutné, aby šlo pokud možno kojit v klidu, aby se to tělo mohlo uzdravit a všechno v něm správně proudit. Snažit se s každým kojením dávat v myšlenkách dítěti svoji energii od srdce, nejen mlíčko, to uvolňuje všechny bolístky :-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Iri
140
29.6.05 23:16

Simonko, Jazzi, Goody díky.
Dnes jsem se vrátila od gynekologa a řekl mi, že na zánět to nevidí, jen prý to může být nějaká ucpaná žláza.. 8O
Goody, díky za vyčerpávající odpověď :P Zkusím to homeopatikum koupit a uvidím co to udělá.
Zkusím tu bolest vydržet a budu kojit radši dál, protože mám pocit, že mi tam mlíčka nějak ubývá :roll: a to bych nechtěla, když jsem ho měla tolik a chtěla jsem ještě chvilku u kojení vydržet. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
212
30.6.05 10:34

Jestli si nebudeš vědět rady, jukni na www.kojeni.cz a najdi číslo Horké linky kojení, kde ti pomohou, nebo si pročti seznam laktačních poradkyň - jestli zrovna nějaká není u vás v bydlišti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Iri
140
30.6.05 12:36

Tam jsem dopadla jak sedlak u Chlumce :) . Laktační por. mi řekla, ať zavolám na horkou linku a tam mi nedokázali po telefonu poradit, tak mě odkázali na kožní… :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
447
8.11.17 16:53

Ahoj jsem zoufalá… :oops:
Mám doma 10 denního skřítka a zánět prsu.. pálí to jak blázen a dnes mi to přešlo i do druhého prsa…dětska doktorka mi na rovinu rekla že postupně kojit prestanu a ze si mám koupit Nutrilon… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama